Magazín
Baša sa vrátila k starej zostave bez tančekov
dátum: 10.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Úradujúca absolútna majsterka Európy vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková zdolala na nominačnej súťaži v Trenčíne v kategórii fitness open skvele pripravenú Dominiku Multáňovú.

"Do poslednej chvíle som nevedela, či rozhodcovia nedajú prednosť Dominike, ktorá bola vo veľmi dobrej forme. Dopadla to tak, ako to dopadlo, vyhrala som, ale neprechádzalo sa mi tu sebavedomo. Na nominačku som sa špeciálne nepripravovalo, formu chcem ladiť až na MS. Do ich začiatku mám ešte nejaký čas, ktorý chcem využiť čo najlepšie. Urobím všetko pre to, aby sa moja forma na "svete" priblížila k tej na ME."

Barboru v príprave na svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v Kyjeve (13. až 16. 9.), prenasledujú zdravotné problémy. Dokonca tri dni pred nominačnou súťažou ju seklo v mieste, kde sú trapézové svaly. "Stalo sa mi to vo štvrtok ráno počas posledného tréningu pred nominačkou. Bola som si zabehať a seklo ma tak, že som v priebehu jedného dňa navštívila piatich lekárov. Fyzioterapeuta, naprávača i ďalších."

Sečkárovú-Bunčákovú však len tak ľahko nič nerozhodí. Hoci voľnú zostavu nemohla po tomto svojom zranení trénovať, zvládla to so cťou. "Vrátila som sa k zostave, ktorú som mala pred štyrmi rokmi. Možno niekomu sa zdá divné, že som zmenila zostavu, s ktorou som vyhrala "absolutku na "Európe", ale má to svoje opodstatnenie. Tá minulá zostava bola síce pekná, ale nesedela mi až tak, ako by som chcela, keďže rôzne tančeky nejdú ku mne. Skôr potrebujem temno a takú "zlú" hudbu, aby som v tej choreografii vynikla. Teraz sa už nad tým usmievam, ale ešte cestou na súťaž som si na youtube skladala detaily tej staro-novej zostavy a prvý raz som si ju vyskúšala až na pódiu. Chcela som dať aj nejaké salto, ale trapézy bolo cítiť a tak som radšej neriskovala. Bola to čistá improvizácia, ale dúfam, že si to nikto nevšimol," nahodila úsmev víťazná Barbora Sečkárová-Bunčáková, ktorá sa Kyjeve bude snažiť získať nejakú medailu.

Ľubomír Chochula

Súvisiace články

Slovenská nominácia do Kyjeva

Výsledky nominačnej pohárovej súťaže 

Baša sa napriek problémom nevzdáva