Magazín
Martin Chachula: Trénerský denník (5)
dátum: 11.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Pondelok 07. 03. – o 12.00 h komplexný kruhový tréning, zameraný na precvičenie celého tela a tréning bol samozrejme kondičného a spaľovacieho charakteru... Skladal sa z 2 sérií, pričom po dokončení cca 25 stanovísk sme zaradili schody na 5 minút „na vydýchanie“.

Po ukončení tohto 40 minútového naháňania vo fitku sme ešte prešli na o niečo menej intenzívnu formu tréningu. V nej sme precvičili cielene najmä svaly brucha, spodného chrbta, panvového dna. Po ukončení hodiny Helen vyskočila ešte na pás a poctivo si rýchlou chôdzou do kopca odkrútila ešte 30 minút pre ňu už povinného cardia, ale samozrejme s úsmevom na tvári :)

08. 03. 2016 Utorok – cardio – 20 minút schody, 20 minút pás a 20 minút eliptický trenažér.

09. 03. 2016 Streda – tréning zameraný na kondíciu, ale aj na spoznávanie ešte stále pre Helenku nových strojov, ktoré ju majú posunúť zas o niečo ďalej a prehĺbiť jej vedomosti, aby aj po súťaži vedela pokračovať v tvarovaní svojho tela, nakoľko týchto 10-týždňov ju určite k vytúženému cieľu ešte nedovedú, ale len priblížia :)

10. 03. 2016 Štvrtok – Hip-hop tréning.

11. 03. 2016 Piatok – veľmi náročný tréning v skorších hodinách – forma kruhová, cvičenia s vlastnou váhou tela cca 45 minút + 10 minút rozdelených do dvoch 5 minútových úsekov na schodiskových trenažéroch. Posledná 15-minútová časť venovaná kruhovému komplexnemu a vysokofrekvenčnému tréningu na strojoch a na lavičkách s činkami....

 

Tento týždeň sa v podstate viezol celý na tom, ako sa bude Helen stravovať, nakoľko ako som spomínal som jej o niečo zmenil druh stravovania... Zo systému ako bol doteraz nastavený (komplexný JL z ktorého si mohla vyberať akékoľvek typy jedál) sme prešli k progresívnejšiemu dohľadu nad jej stravou a to tak, že som začal tvoriť malé JL, ktoré sú určené presne na určitú hodinu, presné jedlo a presné rozčlenenie gramáží.... Konečne to začalo účinkovať aj na Helenku a kilá sa pohli smerom nadol. V piatok prešla aj kontrolným vážením, ktoré nám to len potvrdilo. Stále však platí to, že netlačíme na pílu až príliš, nakoľko si tam chceme nechať rezervu pre ďalšiu stagnáciu úbytku cca v 7, alebo v 8 týždni. Stále trávime všetok tréningový čas vo fitness centre, nakoľko nám vôbec nepraje počasie a vystavovať Helenu takémuto typu počasia, keď je mierne oslabená stravovacím režimom a celkovo unavená z tréningového procesu. Viedlo by to len k chorobe a to by nás progres výrazne spomalilo... - nastavili sme akurát nejakú turistiku ale aj to až o týždeň či dva a s kolegom by som rád absolvoval spolu s našimi zverencami aj nejakú rýchlu cardio prechádzku na vodnom diele, ale aj to je ešte veľmi otázne. Ihneď ako sa umúdri počasie tak prejdeme aspoň na jeden tréning týždenne do prírody, aby sa zmenil aj pohybový stereotyp.

Autor: Martin Chachula

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec