Magazín
Denník finalistov – piaty týždeň Heleny Koťkovej
dátum: 11.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Volíme, jar už snáď dorazila a hip hop. Tak a sme v polovičke - plán celkom vychádza a dnes ráno som motivačne skočila na váhu. Potešila a ukázala pekné číselko - 85,2 kg, čo je už 10 kg DOLE!! Teším sa ako blázon a plánujem ako ďalej. Vždy, keď idem okolo zrkadla sa mi doňho lepšie pozerá, ale zas nechcem byť dáky narcis... ešte je čo vylepšovať, tak späť do reality!

 

V sobotu 5. 3. sme sa pekne skoro ráno zobudili, čo tam po spaní. V polospánku sa pohráme s deťmi, varím kávu, chystám raňajky a môžeme sa obliekať - ideme sa odprezentovať ako mladá slovenská rodina na voľby a potom na celý deň ku svokrovcom. Jakubko pri vstupe do školy hovorí, že on už nechce chodiť do škôlky, ale do školy, tak sa mu snažím vysvetliť, že má ešte čas a môže si to v škôlke ešte užiť pri hraní, lebo potom sa už bude len učiť a určite mu to nadšenie nevydrží tak dlho, ako by sme chceli. S mužom sa dohodneme, že kým spí mladší Lukáško, skočím si zacvičiť kardio do fitka, tak vykladám veci pre deti, kočík a sadám do auta. Sobota a prázdne cesty, za chvíľku parkujem a chcem si zobrať tašku s vecami... lenže som ju vyložila spolu s ostatnými... Kto nemá v hlave, veď to poznáte. Tak sa veziem naspäť a môžem sa vrátiť poobede. Drahý sa ma s úsmevom na perách pýta, či nepotrebujem sprchu. Nakoľko mám trošku sprísnený stravovací režim som zvedavá, čo bude na obed a čaká ma milé prekvapenie - pečené mäso a k tomu len pečená zelenina - mňam! Bála som sa, že svokra urobí jej super parené buchty, no našťastie držia so mnou! Poobede všetci pospíme - baterky treba dobiť a ja si potom pekne beriem tašku a idem si zamakať! Deti sú v pohode, tak to treba využiť.

 

Nedeľa 6. 3. a doobedné kafíčko s rodičmi - už som sa moc tešila na otvorenie očí! V pohodovom tempe nám ubehne pekný deň. Musím však povedať, že nedeľa mi do tréningového procesu a obmedzenej stravy sedí najmenej, pretože v nedeľu poobede by som si najradšej dopriala kávičku a koláčik. Hľadám zdravé recepty, ale potom to radšej vzdávam... určite by som neskončila len pri jednom kúsku! A tak si sľubujem, že keď už "budem môcť" aspoň dáku drobnosť, tak budem piecť práve na nedeľu!

V pondelok 7. 3. huráááá do fitka na tréning. Maťo si naplánoval pekný silový tréning na strojoch. Ja už som si aj myslela, že ich už ani potrebovať nebudeme. Najskôr ruky a potom pekne nohy. Paráda, valím a počítam opakovania. Po tretej sérií už ledva dvíham činku, uf. Ale nohy mám dosť po prvej sérií.... ešte dve, no nič, pekne sa sústreď na každé opakovanie! Rovno cestou z fitka beriem Lukáška a ideme na prehliadku a očkovanie. Ej, teším sa ako si v čakárni na chvíľu sadnem a vydýchnem. Na obed si zájdeme do reštiky, manžel Tomáš má meniny a ja chystám špecialitku až na večer. Dám si šalát s kuracím mäsom. No keď si to tak prerátam - šalát si v reštaurácii dávam posledný krát - za tie prachy by som si ja doma spravila dva a ešte by mi zeleninka ostala aj na polovičku tretieho!!! Na večeru som si pre muža vymyslela pomaly pečenú divinu na čiernom pive s maslovými haluškami, tak, aby som to vôbec do večere stihla upiecť! Poobede zobral chlapcov vyšantiť do lesoparku, ja si všetko v pokoji pripravím a chystám si aj jedlá na ďalšie dni. Som rada, že sa zas trochu v kuchyni otočím. lebo mám deficit riadneho varenia. Nám ostatným, čo nebudeme mäso na pive, robím pečené zemiaky, zeler, mrkvu a cuketu, k tomu potom pridám len mäso a rúra už upečie za mňa.

V utorok 8. 3. pekne doobeda na kardio, odšliapať pár minút na schodoch... obdivujem Maťku aj Peťa, že tam dokážu šliapať celú hodinu... Ako si tak šliapem ďalších 20 minút na elyptickom trenažéri, zrazu sa ku mne pridá kamarát Peter - spolužiak zo základky, ktorý žije a pracuje v Amerike - svet je malýýý! Kedysi som od neho odpisovala úlohy! Pokecáme chvíľu, kým docvičím a potom už zas bežím domov. Snáď nám ešte vyjde jedno stretko aj s ostatnými spolužiakmi, kým sa vráti za veľkú mláku. Zvyšok dňa už ubehne - do škôlky pre Jakubka, s oboma rovno do herne a ja ešte na skúšku zboru. Spievam v komornom zbore na Žilinskej univerzite a pripravujeme sa na súťaž, tak trénujem poctivo aj tam. Na skúške sa objaví pán dirigent z Poľska a s úsmevom zaspomíname na jeho poslednú návštevu tu v Žiline. Bolo to pred 4 rokmi v apríli, ja som mala dva týždne do pôrodu a trénovali sme jednu poľskú skladbu, ktorú nám priniesol. Na druhý deň ráno sme už boli v pôrodnici a potom sme sa smiali, že to bolo možno práve tou jeho piesňou. Teraz nebol nikto tehotný, no traja členovia oslavovali narodeniny... Z ponúknutého vínka, čokolád a syra som si dala veru len ten syr. Čokoládku som si zobrala motivačne na skončenie súťaže! Snáď ma nebude strašiť a lákať!

V stredu 9. 3. doobeda pomáham pri školení v našom materskom centre - strážim detičky školeným mamičkám a čas nám rýchlo ubehne. Lukáško zaspať ani za svet, veď on sa chce hrať, no ma čaká tréning a jeho mi stráži kamarátka Maťka. Manžel v práci, mamina v Bratislave, ocino leží chorý s antibiotikami... Našťastie mám v svojom okolí aj iné pomocníčky! Nakoniec všetko vyšlo na jednotku aj s hviezdičkou - Luky prespal celý čas, kým som bola makať a zobudil sa práve, keď som prišla späť. Tréning bol riadny, mokrá som prišla ako myš - tri série cvičení len s vlastnou váhou a kardio k tomu. Kolienka moje, už vás trošku cítim, ale zajtra si oddýchneme! Večer už o desiatej ležím v posteli, telo potrebuje zregenerovať, veď aj to treba.

Vo štvrtok 10. 3. nás čaká zaujímavá akcia - návšteva Hip hop centra spojená s tréningom! Wow, teším sa, čo to bude a prezerám šatník, čo také hiphoperské by som na seba obliekla.... zachránia to klasické veci do fitka. Dobre veru, že som ich zobrala, lebo zapotili sme sa ako na akomkoľvek inom kardiu - ono to nie je len taká sranda! Všetci obdivujeme toho mladého, čo nás zobral do parády, že teda on si kondičku zlepšuje pri každom pohybe na tanečnom parkete!

V piatok 11. 3. ráno ma čaká tréning už o 8. h a potom sa rozbehnú prípravy na sobotnú akciu na Stanici Záriečie - bude Veľkonočný Malý trh! Ak ste náhodou ešte nikdy neboli, príďte sa pozrieť - bude tam kopa krásnych vecí a určite aj dobrého jedla. My s maminou ponúkame slané koláče a domáce likéry. Práve tie si tu budem zajtra chystať, snáď sa vydaria!

Autor: Helena Koťková

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (17)