Magazín
Vaneková prekvapila, Ondrejovičová štandard
dátum: 10.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na nominačnej súťaži SAKFST v Trenčíne (8. 9.) sa zrodilo niekoľko nečakaných výsledkov. Bez prekvapenia sa nezaobišiel ani bodyfitness, kde 41-ročná Iveta Vaneková dokázala v kategórii do 163 cm poraziť Stanislavu Fockovú, ktorá obsadila na tohtoročných ME štvrté miesto.

"Svojím spôsobom ide človek na preteky s tým, že ich chce vyhrať, má túžbu umiestniť sa čo najlepšie a som veľmi rada, že sa mi to podarilo. Pred pretekmi som sa na prvé miesto necítila, lebo som stála po prvý raz na súťažných doskách. Intenzívnejšie cvičím totiž len pol roka. Je to veľmi dobrý pocit zdolať štvrtú z "Európy". Koncom októbra tohto roku (25. – 27. 10.) chcem štartovať na MS v Mongolsku, konkrétne v kategórii Masters. Dovtedy sa budem snažiť zlepšiť si formu a tam skončiť na medailovej priečke. Od dectva mám rada šport, robila som atletiku, neskoršie to boli aeróbne a kondičné cvičenia. K bodyfitness ma priviedol môj priateľa, ktorý sa už dlhšie venuje kulturistike," povedala pre www.mozolani.com Iveta Vaneková.

V kategórii bodyfitness nad 163 cm triumfovala bez najmenších pochýb Adela Ondrejovičová. "Dúfala som, že zvíťazím, ale dopredu si nemôžete byť ničím istý, môže prísť nejaká neočakávaná súperka... Som rada, že som prvenstvo obhájila. Dokonca doma v Trenčíne, čo ma teší dvojnásobne. V hľadisku som mala veľkú podporu, som spokojná."

Ondrejovičová si uvedomuje, že na MS v Kyjeve (13. až 16. septembra) musí mať lepšiu formu. "Treba to doladiť. Do stredy budem trénovať dvojfázovo a vo štvrtok ráno absolvujem posledný tréning pred odletom do Kyjeva (odlet bude v piatok 13. 9. o 7.00 h z Viedne – pozn. red.). Uvidíme, či sa mi na svetovom šampionáte podarí získať medailu.  Pozrela som si štartovú listinu a dostať sa do finále by mohlo byť reálne. V závere sa potrebujem správne odvodniť a nacukrovať," dodala pre www.mozolani.com Adela Ondrejovičová, ktorá sa po MS žien predstaví koncom októbra aj na juniorskom svetovom šampionáte v Mongolsku.  V tomto roku sa v Santa Susanne stala absolútnou juniorskou majsterkou Európy a na ME žien získala bronz.    

Ľubomír Chochula

 

Súvisiace články

Slovenská nominácia do Kyjeva

Výsledky nominačnej pohárovej súťaže 

Ondrejovičová chce dať dole ešte dve kilá

Ondrejovičová sa neobáva Antovskej

Adela: Cvičím s väčšími záťažami