Magazín
Hrubovčáková a Tabačiar medzi najlepšími športovcami Žiliny
dátum: 08.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Mesto Žilina opäť ocenilo najúspešnejších športovcov mesta za rok 2015. Slávnostné vyhlásenie sa konalo v Mestskom divadle Žilina a medzi vyhlásenými boli aj bikiny fitneska Vanessa Hrubovčáková (pretekárka klubu Mozolani Trainings a členka Extrifitslovakia tímu), a kulturista Tomáš Tabačiar.

V kategórii mládežník obsadila 10. miesto Vanessa Hrubovčáková (členka Extrifitslovakia tímu), ktorá v roku 2015 získala bronzovú medailu na majstrovstvách Európy v Santa Susanne v kategórii bikiny fitness juniorky do 160 cm a na 3. mieste skončila aj na juniorských majstrovstvách Slovenska.

Vanessa Hrubovčáková v Mozolani Fitness

Vanessa Hrubovčáková má najvyššie ambície

V kategórii dospelý obsadil 7. miesto Tomáš Tabačiar, ktorý vlani triumfoval na Olympia Amateur Europe v Prahe v kulturistike do 90 kg.

Žilinské športové kluby mohli nominovať najúspešnejších športovcov zo svojich radov s podmienkou, že športovec pôsobil v roku 2015 v žilinskom klube, a to v kategóriách: dospelý, mládež, športové podujatie, športové družstvo a športový tréner – funkcionár, prípadne športovec, ktorý dosiahol úspech v rámci reprezentácie Slovenska (nie pri zahraničnej klubovej príslušnosti). Zoznam nominovaných športovcov posudzovala komisia zložená z odborníkov na šport, ktorá následne vybrala tých najúspešnejších športovcov.

Najúspešnejšími športovcami mesta Žilina za rok 2015 sa v nasledujúcich kategóriách stali:

Kategória „Dospelý“:

1. miesto – Pečovský Viktor (futbal)

2. miesto – Cehlárik Peter a Rehák Dominik (hokej)

3. miesto – Ladiver Milan a Beniač Milan (hokejbal)

4. miesto – Jurkovič Tomáš (plávanie)

5. miesto – Čelko Tomáš (karate)

6. miesto – Pavlík Rastislav (plávanie)

7. miesto – Tabačiar Tomáš (kulturistika)

8. miesto – Hudek Marián (futsal)

Kategória „Mládežník roka“:

1. miesto – Štoček Matúš (cestná cyklistika)

2. miesto – Štefánik Vladimír (plávanie)

3. miesto – Macúš Richard (vodný slalom)

4. miesto – Michaličková Lucia (cestná cyklistika)

5. miesto – Rožánek Róbert (basketbal)

6. miesto – Gerebenits Roland (futbal)

7. miesto – Dudjaková Sára (karate)

8. miesto – Bartáky David (plávanie)

9. miesto – Šenkárová Adriána (tenis)

10. miesto – Hrubovčáková Vanessa (bikiny fitness)

 

Kategória „Družstvo roka“:

Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Majstri Slovenska v extralige mužov vo florbale

Kategória „Podujatie roka“:

Európsky pohár v cyklistike zdravotne postihnutých – organizoval Žilinský športový klub

Jarná cena v Plávaní – organizoval KPŠ Nereus Žilina

Majstrovstvá Česko Slovenska v cestnej cyklistike – organizoval Slovenský zväz cyklistiky v spolupráci s mestom Žilina

Kategória „Funkcionár roka“ – Za celoživotný prínos v žilinskom športe:

Marián Michalík – zakladateľ žilinskej bežeckej ligy (34. ročníkov)

Kategória „Tréner roka“:

Ladislav Németh (ženský futbal)

Ján Peteja (džudo)

 

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (13)