Magazín
Denník finalistov – štvrtý týždeň Zdenky Macangovej
dátum: 05.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Ukončili sme 4. týždeň, pravdupovediac už ani neviem, čo písať do týždenného denníka. Každý deň je ako nalinajkovaný s menšími odlišnosťami ale prevažne je to o tom istom.

 

Každopádne ďalší „cvičebný turnus“ pre nás začal sobotou, kde sme mali mať spoločný tréning s bikiny fitneskou Jankou Milovou, ktorá sa nakoniec pre chorobu  nemohla zúčastniť a taktiež mala krátko pred prestížnou súťažou, tak som si istá, že si musela sily šetriť najmä na túto prioritu. Každopádne ju o nič menej kvalitne zastúpil môj tréner Michal Ostrochovský, ktorý síce od sexy bikiny fitnesky má ďaleko ale nemenej kvalitne všetkým dal riadne pocítiť, čo to je poriadny tréning. Celá skupina si pochvaľovala. Hovorím celá skupina zámerne vynechávajúc seba, nakoľko bohužiaľ niekedy veci nevychádzajú tak ako chceme. Nemohla som sa tohto tréningu zúčastniť, keďže neplánovane mi deti ochoreli a taktiež i moji rodičia, ktorí sú mi veľmi nápomocní ako „aupair“ keď potrebujem ísť cvičiť. Taktiež možno sa niekto bude pýtať, kde mám muža....no bohužiaľ keďže je kulturistom, reprezentantom SR, rovnako je momentálne v príprave na jarné súťaže a taktiež funguje ako osobný tréner, takže pre mňa to znamená, že sa na neho kvôli jeho pracovným povinnostiam nemôžem spoliehať. S výčitkami som teda ostala doma pri deťoch ale samozrejme ranný tréning som si nahradila vlastným doma. Veď ako inak. Ešte som stihla absolvovať opäť jednu fantastickú masáž, ktorú nám poskytuje spol. Profimas.

 

Nedeľa bola voľná na načerpanie nových síl, relax, oddych a ja som dokončovala ešte domáce práce, na ktoré bohužiaľ mi neostáva cez týždeň veľa času.

Čo sa týka jedálnička, opäť som vynechala sacharidy. Telo si ich nepýta, nechýbajú mi. Ani to momentálne neriešim, keďže skôr badám sem-tam nechutenstvo k jedlu a už vymýšľam  rôzne iné variácie tak, aby strava nebola tak veľmi stereotypná.

Dostavuje sa aj zvýšená únava a ospalosť, ktorá sa prejavuje najmä po skorých ranných kardiách a príchodom do práce nastáva neskutočný útlm, telo doslova vypína a mám čo robiť aby som bola schopná pracovať. Táto kríza trvá asi tak 2 hodky a keď ju prekonám je to zase ok. Ďalšia nastáva poobede po príchode domov, keď každý deň uvažujem nad tým, ako sa mi na večerný tréning nechce. Nikdy som ho však nevynechala a ani to neplánujem urobiť. Príchodom do fitka nechávam únavu na recepcii a prvými minútami na kardio stroji naberám zase náladičku a energiu do riadnej makačky. V posledných dňoch sme sa viac zamerali s trénerom na hornú časť tela, kde sme začali pridávať váhy, aby sa jednotlivé svalové partie začali pekne ukazovať a formovať. Samozrejme na problematický spodok sme nezabudli. Tam však ostávame pri ľahších váhach s väčším počtom opakovaní s úmyslom redukcie a spaľovania.

Musím však potvrdiť, že telo sa mení  a na moju radosť sa zmenšuje práve tam, kde som to očakávala. Všetko ide správnym smerom, teda aspoň zatiaľ.

V strede týždňa sa nevyhnem návšteve lekára, ktorý nasadzuje antibiotiká. Mám v sebe zápal, ktorý sa musí preliečiť. Bohužiaľ...nevyhla som sa tomu. Makám však ďalej a v tempe nepoľavujem pretože našťastie teplotu nemám, hrdlo už nebolí. Viem....trebalo by vyležať, ale v tomto som tvrdohlavá a nedám si poradiť . Na konci súťaže sa ma nikto nebude pýtať na dôvody, prečo vyzerám tak alebo onak.

Teší ma, že užšia uniforma už na mne lieta. Budem ju musieť pomaly meniť za menšiu. Doposiaľ som sa ešte nepremeriavala kontrolne, ale ani nie je potreba. Najlepším meradlom je práve oblečenie.

Už ani neviem ktorý deň to bol, zabudla som si poznačiť, mali sme s Helenkou spoločný tréning. Jej tréner si vzal nejaké free days, tak sa pripojila k nám večer, čo ma tešilo. Bola sranda, pot tiekol cícerkom, konečne nás nikto nenatáčal.

Piatok sme mali mať tréning ako obvykle večer, keď mi Michal volal, že je možnosť preložiť tréning na sobotu s Peťom. Tak prekladáme, vo dvojici sa lepšie ťahá, bude zase trénerove týranie vo forme intenzívneho tréningu. Mám radšej silový, Peťo zase intenzívne s vlastnou váhou prevažne, ale nevyhýbam sa ani týmto spaľovákom. Každému sedí jednoducho čosi iné.

Keďže sa piatočný tréning odložil, nastupujem alternatívu domáceho tréningu a to drepy striedavo každou nohou s oporou a činkou v ruke ako záťažou. Veľa opakovaní samozrejme, nech to pekne štípe a páli. Striedam obe nohy samozrejme. Potom výpady, čo je skoro obdobné. Hneď nato sumo drepy s ľahkou činkou a mŕtve ťahy s 10kilovkou. Mám precvičený spodok a idem na vrch. Mám doma nakladačku činku 10kg, takže váhu si podľa potreby regulujem. Postupne odcvičím ramená, biceps, triceps a chrbát. Na konci brucho skracovačky 300x a máme hotovo.

Moja drahá polovička akurát prichádza domov z fitka. Nastávajú tak 2 hodiny úplného ticha, pretože ani jeden ani druhý nemá po tréningu síl o niečom debatovať.  Má to svoje pozitíva. Odkedy chodím cvičiť, skoro sa ani nehádame. Nikto nevládze. Ale je veľmi pekné, že ťaháme momentálne spolu vo všetkom, radami, varením, podporou.....každý má vlastnú súťaž s vlastným cieľom. Jedna súťaž oveľa podstatnejšia, druhá menej ale pre každého z nás je tá jeho dôležitá a obaja robíme všetko preto, aby sme túto cestu do konca aj s úspechom dotiahli.

Autor: Zdenka Macangová

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (8)