Magazín
Denník finalistov – štvrtý týždeň Petra Heráka
dátum: 05.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Ahojte priatelia, kamaráti a možno aj zopár fanúšikov. Štvrtý týždeň za mnou a musím povedať, že to ide rýchlym tempom a nestíham sa otočiť doprava doľava a bude tu koniec. Musím povedať, že to ide a ide aj kondička smerom hore.

Pondelok 29.2. – Budíček 4:30 ako inak a idem na kardio, kde ma opäť čaká pálenie špekov. Prišiel som na chuť schodom. Inšpirovala ma Maťka, resp. má na tom aj podiel Noro, tak skúšam najprv 40min. Klobúk dole tam vydržať hodinu, ale čo nie je, môže byť. Som za každú srandu. Po kardiu idem do práce a po práci ideme s rodinkou na nákupy vitamínov, bielkovín a pitného režimu.

Utorok 1.3 – Dnešný deň nezačínam kardiom. Začínam tréningom s Michalom. Môj tréner Noro odcestoval do USA na Arnold Classic na sútaž v kulturistike, takže som si zvolil cestu crossfitového trénera. Úprimne, dynamické treningy, kde sa využíva váha vlastného tela je mi viac bližšia ako zdvíhanie železa. S Michalom sme od začiatku vedeli, čo ideme robiť a nebolo treba riešiť čo a ako. Tréning bol veľmi výživný. Dokonca sme zahrnuli do tréningu aj Keltebell, kde je to o technike cvikov, ktoré vyzerajú jednoducho, ale je to náročne aj keď cvičíte s menšou váhou s viacerými opakovaniami. Po tréningu som opäť nabitý endorfinmi a deň sa môže začať.

Streda 2.3 – 6:30 začiatok tréningu vo fitku a ideme na to. Som plný očakávaní, čo Michal vymyslí. Dnes ideme formou cvičenia s vlastnou váhou, kde otočíme štyri cviky 20 min bez pauzy. Cítim, ako pálim kalórie. Tep mi skáče okolo 178. Idem ako lokomotíva. Po tréningu, ktorý opäť splnil moje očakávania, si dávam sprchu a idem do práce. Kolegovia v práci vidia prvé výsledky, resp. zmeny na mne.Poteší to, ale ja som na seba tvrdý a nehodnotím nič, kým nebude minimálne 25 kg dole, budem to považovať ako neúspech, čo sa týka sútaže. Na druhej strane ma to nakopne do ďalšieho boja, ktorý bude pokračovať aj po súťaži. Samozrejme, že aréna, kde budem bojovať bude nezmenená (Mozolani Fitnes).

Štvrtok 3.3 – 6:00  Dnes začíname trening skôr, ale vyhovuje to mne aj Michalovi. Tréning opäť pozostáva s cvikov s vlastnou váhou a zapájame najnovší stroj vo fitku. Vyzerá ako bicykel z minulosti s nádychom modernej renesancie. Páči sa mi na ňom, že sa dá nastaviť intenzívny modul ako Tabata, 20 sekúnd makáš a 10 sekúnd pauza, otočíš to na osem kôl a myslím, že stačí. Vypínam gombík na posilovací režim a prepínam na riadiaci modul v práci. Tak hovorí sa o štvrtku, že to je ako malý piatok, takže sa chystám aj mysľou na víkend.

Piatok  4.3 – 5:30  Kardio na schodoch a dnes som dal 60 min.Tak Maťka môžeme si ruky podať. Ale musím priznať, že keď som mal 45, min tak som myslel, že to vypnem. Za tie štyri týždne som sa naučil jednu dôležitú, že nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi...  Dnes mám tréningové voľno. V rámci tohto týždňa ma čaká ešte jeden tréning s Michalom v sobotu a po tréningu ideme s rodinkou na víkend na Donovaly, kde určite nevydržím sa len tak povaľovať a využijem krásu prírody na aktívny pohyb. A ranné kardio musí byť.

Keby som zhrnul celý štvrtý týždeň, tak bol veľmi rýchly a oživením tréningového procesu. Kto číta tento denník a ešte stále váha ako a kedy začať, tak odkážem len jedno. Neplánuj odkedy ani ako, jednoducho si povedz, či chceš niečo so sebou robiť a príď si zacvičiť – Mozolani Fitnes, kde vedia ako a prečo...

Autor: Peter Herák

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (12)