Magazín
Denník finalistov – štvrtý týždeň Marty Paľuchovej
dátum: 04.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
V sobotu (27. 2.) sme mali spoločný tréning s Michalom Ostrochovským, cvičili sme tabatu. Bolo to náročné na kondíciu, mali sme krátke prestávky. Na konci som si myslela, že to ani nedokončím, ale napokon som to zvládla.

V nedeľu (28. 2.) bol voľný deň, nemala som ani silový tréning ani kardio. Išli sme na krstiny mojej neteri. Všade boli rôzne dobroty, ale moja zlatá sestra mi v reštaurácii objednala to, čo môžem jesť. Kuracie prsia na vode bez soli a ryžu na vode bez soli plus zeleninovú prílohu. Keď však priniesli tortu (višňová s čokoládovým krémom) a postavili ju rovno predo mňa, to bola hotová katastrofa. Našťastie som vydržala. Dala som si pohár vody s citrónom... Večer som bola na seba nesmierne pyšná, že som to zvládla, lebo tam bolo lákadiel neúrekom, čipsy, korbáče, koláče, torta.

Od pondelka (29. 2.) sme trochu prekopali jedálniček, trochu sme znížili sacharidy a tuky, ale stále je to jedlý jedálniček a nie som z neho hladná. Tiež sme pridali kardio a zrušili sme oddychové prestávky medzi cvičeniami. Pondelok som rovno po práci išla do fitka, kde som odmakala individuálny aeróbny tréning. Lenže som zistila, že nemôžem mať oddychové nedele. Trvá mi, kým sa znovu po víkende dostanem do tempa a naštartujem sa. Zvlášť, keď mám v pondelok dennú zmenu, čiže akoby som mala až dva dni voľna, lebo do fitka vtedy idem až večer. Odmakám si svojich 60 minút kardia, prídem domov, ľahnem a spím. Ráno sa zobudím s tým, že sa teším do fitka, som plná elánu.

V utorok (1. 3.), stredu (2. 3.) a piatok (4. 3.) som absolvovala silový tréning pod vedením svojho trénera Tomáša Haferu, ktorý mi na niektoré cviky nakladal väčšiu záťaž. Vo štvrtok (3. 3.) som mala znovu individuálne kardio.

Teraz sa cítim lepšie, postava sa mení a aj moje okolie si začalo všímať, že prechádzam zmenou. Na druhej strane sa našli aj takí, ktorí si musia podrypnúť, nedoprajú alebo závidia, neviem. Na konci im ukážem, pozri koľko kíl mám dole a ty máš čo, čokoládu v kabelke? Som pokojnejšia, všetka energia zostáva vo fitku. Samozrejme, bojím sa, že príde kríza, možno aj moje chudnutie bude v nejakom období stagnovať, ale môj tréner určite niečo vymyslí, ako to znovu nakopnúť. Hlavne sa mi páči, že sa mi zmenšuje hlavu a nemám už takú otrasnú dvojitú bradu. Som optimistickejšia, som nabudená endorfínmi a ešte keď slniečko zasvieti, tak je to paráda. Na schodovom trenažéri už vydržím šliapať 70 minút, na konci by som to chcela zvýšiť na 90 minút. Ale nie je to jednoduché, tréningy sú ťažšie, mám menej síl, nevládzem toľko, ale hodinu na schodoch sa snažím dať vždy. Minúty nad tento môj limit, to je bonus.

Autor: Marta Paľuchová

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (19)