Magazín
Vanessa Hrubovčáková v Mozolani Fitness, VIDEO
dátum: 03.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Pretekárka Mozolani Trainings a členka Extrifitslovakia tímu Vanessa Hrubovčáková, ktorá je v príprave na jarné súťaže 2016 v bikiny fitness, pred pár dňami absolvovala tréning v Mozolani Fitness

„Momentálne trénujem dvojfázovo. Ráno kardio, večer silový tréning. Ramená cvičím s bicepsom, triceps s chrbtom a ďalší deň mám komplet nohy. Tu v Mozolani Fitness som absolvovala supersérie práve na nohy. Na začiatku tréningu to boli ťažšie drepy, potom leg-press, zakopávanie a predkopávanie, cvičila som aj doplnkové cviky na zadok a lýtka. V diéte netreba extra veľa cvikov a ani dlhý tréning, stačí urobiť nejaké supersérie a to ťa zničí. Počet opakovaní dávam 12 až 15 a hneď idem na ďalší cvik, potom nasleduje krátka minútová pauza. Najviac sa potrebujem zamerať na hamstringy a na šírku chrbta, stále je čo zlepšovať. Mojím trénerom je Andrej Mozoláni,“ uviedla 18-ročná Vanessa Hrubovčáková, ktorá žije v Humennom.

Vanessa je v prísnej diéte, robí sacharidové vlny 0, 50, 100 g. Sacharidy čerpá z ryžových chlebíkov a ryže, tuky z olivového alebo kokosového oleja, bielkoviny z vajíčok, tvarohu a mäso. Aké suplementy užíva? „V príprave na jarné súťaže mi pomáha doplnkami výživy môj sponzor Extrifit. Beriem BCAA, aminokyseliny, protein, glutamin, karnitin, synefrin a kofeinove tabletky.“

Na jar 2015 bola Hrubovčáková dvakrát bronzová. Najskôr v apríli skončila tretia na juniorských majstrovstvách Slovenska a o mesiac neskôr sa dočkala bronzového kovu aj na majstrovstvách Európy v kategórii bikiny fitness juniorky do 160 cm. „Obe medaily si veľmi vážim. Aj na jar 2016 chcem byť úspešná. Súťažná prestávka na jeseň mi pomohla a teraz som odhodlaná urobiť pre ďalšie dobré výsledky maximum. Mojím cieľom je nominovať sa na juniorské ME. Nominačnou súťažou budú 16. apríla v Trenčíne juniorské M-SR. O deň neskôr by som sa rada zúčastnila pohárových pretekov vo Vranove nad Topľou. Uvažujem, že sa prihlásim aj na slovenský šampionát žien (Nitra, 30. 4.), ale chcem súťažiť aj na IFBB Diamond Cupe (Žilina, 21. a 22. 5.),“ prezradila Vanessa Hrubovčáková, ktorá miluje cvičenie a ktorú tento šport baví i napĺňa.

Autor: Ľubomír Chochula

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE VANESSU HRUBOVČÁKOVÚ

Pozn:  Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Zobraziť galériu (14)