Magazín
Michal Ostrochovský: Trénerský denník (3)
dátum: 27.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Tretí týždeň za nami. V tomto týždni sme opäť absolvovali spoločne so Zdenkou tri tréningy. Pozmenili sme však ich štruktúru. Pondelkový tréning (22. 2.) zostal nezmenený a bol venovaný nohám. Tréning bol intenzívnejší, opäť bolo naším cieľom spáliť čo najviac energie. Bol som veľmi rád, že Zdenka už nemala zdravotné problémy a tréning sme odmakali naplno.

V stredu (24. 2.) nasledovala horná časť tela. Doterajšie intenzívne tréningy sme však nahradili objemovým tréningom. Keďže Zdenka je v hornej časti štíhlejšia, musíme zapracovať na udržaní a objemovom zvýraznení najmä ramien a chrbta. Cieľom je optické vyrovnanie postavy voči (momentálne) širším bokom a stehnám. Pri tomto tréningu sme zvýšili váhy, znížili počty opakovaní a predĺžili prestávky. Zdenka tréning zvládla, aj keď posledné opakovania robila s vypätím všetkých síl. Piatkový tréning (26. 2.) sme absolvovali netradične hneď popoludní. Využili sme menšiu návštevnosť v tomto čase a pustili sme sa do kruhového tréningu. Tréningový kruh sme absolvovali celkom 4x vo vysokej intenzite a ako po každom tréningu Zdenka ešte absolvovala kardio.

Tento týždeň sme už museli zasiahnuť aj do jedálnička. Strava s nízkym obsahom sacharidov sa už začala prejavovať na nedostatku energie a celkovej únave. Na raňajky sme tak zaradili porciu ovsených vločiek a k obedu ryžu ako prílohu. K tomuto režimu som Zdenke odporučil aj viac oddychu. Regenerácia je v tréningovom procese tiež veľmi dôležitá a do konca súťaže je ešte veľmi ďaleko.

Autor: Michal Ostrochovský

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec