Magazín
Denník finalistov – tretí týždeň Petra Heráka
dátum: 26.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Tak už mám tretí týždeň za sebou a letí to neskutočným tempom. Začnem tento denník trošku netradične a pokúsim sa zakomponovať do tohto denníka svoje spolubojovníčky, s ktorými bojujem a myslím si, že sa podporujeme navzájom a debatujeme o strave, cvičení atď.

Pondelok (22. 2)

Po víkende, ktorý bol aktívny z pohľadu pohybu, boli sme na rodinnej turistike na Štrbskom plese, kde som si dal rýchlu chôdzu spojenú s výživným behom. Výsledok bol skvelý, nakoľko som spálil do 900 KCAL a prešiel vyše 4,5 km. Pondelok opäť začína ako tradične budíčkom o 4:30 h a cestou na kardio, mám v sebe Lcarnitin,Thermo gel a vitamin C. Pridávam kardio na 60 min z pôvodných 45 min.Už to je posun, že mam viac sily a napredujeme neustále. Stretávam sa s Maťkou Paluchovou, ktorá taktiež ide makať. Maťka je silná žena, ktorá pracuje na železnici a po nočnej sa ešte vyberie makať. Klobúk dole a týmto ju obdivujem. Po kardiu idem zaviesť malého do škôlky a smer práca za povinnosťami. Po práci idem na tréningovú jednotku s Norom. Náš tréning je formou kruhovej makačky. Pocity po tréningu sú ako keby som sa narodil. Nával hormónov šťastia a pocit, že to čo robím má zmysel. Po tréningu bežím za rodinnými povinosťami. Večer nasleduje kardio prechádzka a spánok


Utorok (23. 2)

V tento deň mám tréningové voľno, resp. naordinovaná ranné kardio a večerné. Najviac som sa tešil z celého dňa na to, ako môžem čas, ktorý trávim vo fitku, byť s rodinou a venovať sa im.

 

Streda (24. 2)

Budíček o 4:30 h, pobaliť tašku, kvalitné suplementy od spoločnosti Extrafit Slovakia a ide sa makať. Zistil som, že na bežiacom páse zvládnem vyššiu rýchlosť a prudšie stúpanie vyjadrené v číslach 10/ 6,2 . Sprcha po kardiu ma ešte viacej naštartovala, lebo ma čakal náročný deň v práci. Je 15:30 h a konečne som preladil na inú vlnu a ide sa cvičiť. Pred rozcvičkou, zahriatím na stacionárnom bicykli som sa stretol s Helenkou Koťkovou. Táto osôbka je stále vysmiata a má dobrú náladu a páči sa mi jej pozitívny prístup k veci. Helenka je manažérka na materskej dovolenke a ako to zvláda je príkladné pre ostatné mamičky,ktoré váhajú začať cvičiť. Kruhový tréning máme za sebou s Norom a idem ešte ponaťahovať svaly, ktoré sme zapájali. Po tréningu idem ešte do obchodu dokúpiť bielkoviny a doplniť pitný režim vo forme minerálok. Deň končí tak, ako začal, v posteli so spokojnosťou, že robím to, čo ma baví.


Štvrtok (25. 2.)

Dobré ráno tatino, tak ma prebudil môj syn, ktorý sa zobudil o čosi skôr, ako by mal. Dal mi požehnanie na ranné kardio. V posilovni skúšam nové stroje, aby to nebolo stereotypné. Môj tréner ma pozval na schody, za čo som mu poobede poďakoval. Neskutočnú svalovku som mal na stehnách. Bežím do práce, kde mám naplánovanú návštevu zákazníka z Nemecka, ktorú pokladám za dôležitú z pohľadu ďalšieho nasmerovania firmy. Návšteva dopadla na výbornú a nakoniec páni z Nemecka spokojne odišli. Keďže to ide ako po masle, tak myslím, že aj tréning dopadne ako inak – pozitívne. Tréning bol super a Noro zhodnotil, že vidí pokroky, za čo mu ďakujem. To ma nakopne do ďalšieho boja. Po tréningu si vychutnám v Mozolani bare protein s príchuťou melon rum. Na to, akú mam stravu, tak je to sladká odmena. Večer spokojne trávim s rodinkou a píšem si so Zdenkou Macangovou, ktorá má zdravotné problémy a týmto ju chcem povzbudiť a popriať, aby sa jej polepšilo. Ona je povolaním policajtka a má neskutočnú vôľu a energiu. Ide ako buldog, doslova a do písmena. No dnes už cítim únavu po celom týždni a teším sa na víkend ako zregenerujem.

 

Piatok (26. 3)

Tento deň začínam kardiom. Dnes nemám tréning z dôvodu pracovných povinností. Víkend ako som spomínal bude o regenerácii a oddychu a hlavne sa musím venovať rodine. Na záver by som dodal len toľko, že cvičenie ma baví čím ďalej tým viac a po troch týždňoch sa cítim oveľa lepšie ako na začiatku.

Docvičenia....

Autor: Peter Herák

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (16)