Magazín
Martin Chachula: Trénerský denník (3)
dátum: 26.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Pondelok 22. 2. – zaradili sme komplexný kruhový tréning, zameraný na precvičenie celého tela a tréning bol samozrejme kondičného a spaľovacieho charakteru... Skladal sa z 2 sérií, pričom po dokončení cca 25 stanovísk sme zaradili schody na 5 minút „na vydýchanie“ a potom sme prešli opäť ešte jednu celú sériu. Po skončení série a dokončení 5 minútového kardia sme prešli ešte tri menšie kruhy na precvičenie brucha a panvy a stehien... Nasledovalo kardio po tréningu cca 30 min.

Utorok 23. 2. – voľno – len prechádzka.

Streda 24. 2. – zaradili sme úplne novú formu tréningu a to: po rozohriatí celého tela a rozcvičke sme prešli na voľný priestor vo fitku a zvolili sme nasledujúce cvičenia. Výstupy na stepper – klasické, následne modifikovanú ťažšiu verziu výstupov, drepy s istením, výstupy, široké drepy, skracovačky – rôzne druhy, komplexné priťahovanie kolien do predkopnutia, s miernym zdvihnutím panvy od zeme, šikmé skracovačky a nejaké sprievodné cvičenia na brucho. Kondičnú sériu dopĺňali cvičenia na ruky a to konkrétne predpažovanie, upažovanie a vzpažovanie s jednoručnými činkami, bicepsový zdvih j. č. a kick-back.. Po ukončení série Helenka išla na 5 minútové kardio na elyptický trenažér a po vydýchaní nasledovala druhá séria + 5 minút na schodoch a finálna 3 séria s 5 minútovým bežiacim pásom s nastaveným sklonom na 15-tke. Po ukončení tréningu nasledovalo 30-minutové kardio.

Štvrtok 25. 2. – kardio...

Piatok 26. 2. – modifikácia tréningu zo stredy – len nie až také náročné...

Tieto 3 týždne v súťaži boli pre Helenu veľmi náročné. Aj keď ich teda zvládla z môjho pohľadu absolútne s prehľadom a nestretli sme sa ešte ani zo žiadnou závažnejšou krízou. Stále chodí na tréningy s úsmevom, ale čo je ešte podstatnejšie – že jej úsmev nemizne ani počas a dokonca ani po tréningoch. A to musím priznať, že tie tréningy sú veľmi obtiažne, ba dokonca, že si ani nepamätám klientku, ktorá by takéto kondičné, ale aj silové zaťaženie zvládala s takouto ľahkosťou. Na druhej strane, s váhou to zatiaľ nevyzerá až tak ružovo, nakoľko v tejto časti súťaže, by tam mal byť trošku väčší rozdiel, ale nevadí, stále si stojíme za tým, že to nejdeme siliť do extrému. Od ďalšieho týždňa však pridáme aspoň jeden tréning zameraný čisto iba na kardio... a trošku sa ešte pohrám s upravovaním stravy... ale o presných zmenách vás budem informovať až v ďalšom denníku.

Autor: Martin Chachula

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec