Magazín
Mozolani Expo Challenge, prihláste sa do súťaže pre neregistrovaných!
dátum: 23.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Novinkou na športovej výstave Mozolani Expo (21. a 22. 5. 2016 v DOXXbet aréna Žilina) bude súťaž neregistrovaných amatérov v bikiny fitness a men's physique bez rozdielu výšky. Na súťažné pódiu v expo zóne vystúpia pretekárov nad 18 rokov, ktorých neregistrujú žiadne športové zväzy. Súťažiaci nebudú za štart na pretekoch platiť žiadny poplatok.

Ceny, program, prihlášky

Najlepší pretekári dostanú ceny od partnerov súťaže, doplnky výživy, medaily, diplomy.

V sobotu 21. 5. – men's physique: prezentácia pretekárov o 12. h, súťaž 14. - 15. h

Nedeľa 22. 5. – bikiny fitness: prezentácia pretekárok o 12. h, súťaž 14. - 15. h

* Zmena času vyhradená

Prihlášky posielajte do 15. 5. 2016 na: ekonom@mozolani.com

Záujemcovia by sa mali vo vlastnom záujme čím skôr oboznámiť s pravidlami týchto dvoch športových disciplín.

 

BIKINY FITNESS

Táto kategória je určená pre ženy a dievčatá s prirodzene peknou postavou, pre športovkyne, ktoré uprednostňujú zdravý životný štýl a ktoré sa venujú akejkoľvek športovej aktivite. Prioritou sú symetrické telesné proporcie, estetický a zdravý vzhľad tela s kvalitnou úpravou pokožky, vhodné líčenie a úprava vlasov.

Úbor pretekárky

1. Dvojdielne bikiny.

2. Farba, materiál a štruktúra je na voľbe pretekárky.

3. Bikiny musia byť vkusné.

4. Topánky použiť s vysokým podpätkom, ľuboľného štýlu a farby, hrúbka platformy nesmie presiahnuť 7 mm a výška podpätku nesmie byť vyššia ako 120 mm.

5. Vlasy môžu byť štylizované.

6. Úprava pokožky má byť prirodzená a zdravo opálená, piercing a trblietavé efekty sú zakázané.

7. Šperky sú povolené za predpokladu, že budú vkusné.

8. Hlavný rozhodca má právo posúdiť, či oblečenie pretekárky je akceptovateľného štandardu, vkusu a slušnosti.

Pozn.: Na úpravu pokožky môžete použiť súťažnú farbu Pro Tan.

Popis štyroch štvrť obratov, ktoré budú pretekárky vykonávať na pódiu:

1. Čelný postoj – súťažiace sa postavia s jednou rukou opretou o bok a jednou nohou vysunutou mierne dopredu a do strany.

2. Štvrť obrat doprava – súťažiace vykonajú štvrť obrat a budú otočené ľavou stranou k rozhodcom. Hornú časť tela mierne natočia k rozhodcom a ich pohľad smeruje na rozhodcov. Ľavú ruku majú položenú na ľavom boku, postoj nôh je voľný.

3. Štvrť obrat vzad – súťažiace vykonajú štvrť obrat vpravo a stoja zadom k rozhodcom. Chodidlá sú vzdialené od seba nie viac ako 30 cm. Jedna ruka spočíva na boku, druhá ruka je uvoľnená vedľa tela. Súťažiace nesmú natáčať hornú časť tela smerom k rozhodcom.

4. Štvrť obrat doprava – súťažiace vykonajú štvrť obrat vpravo a k rozhodcom sa otočia pravou stranou. Hornú časť tela mierne natočia k rozhodcom a ich pohľad smeruje na rozhodcov. Pravá ruka spočíva na pravom boku, postoj nôh je voľný.

5. Štvrť obrat dopredu – pretekárky vykonajú štvrť obrat vpravo a otočia sa čelom k rozhodcom.

 

MEN'S PHYSIQUE

Táto kategória je určená pre mužov a juniorov, ktorí uprednostňujú menej svalnatú, ale atletickú a esteticky atraktívnu postavu. Sú to fyzicky zdatní súťažiaci s vhodným tvarom a súmernosťou postavy spolu s muskularitou a celkovou dobrou kondíciou. Pretekári by mali vedieť pózovať a prezentovať sa na pódiu, ako aj vedieť sa predstaviť publiku s preukázateľnou sebaistotou.

Úbor pretekára

Oblečením pre všetky súťažné kolá sú voľné šortky, ktoré musia spĺňať nasledovné kritéria:

1. Súťažiaci si môže sám zvoliť ľubovoľný materiál a farbu.

2. Nie sú povolené žiadne tesné ani elastické šortky.

3. Na šortkách nie sú povolené logá osobných sponzorov, povolené je však logo výrobcu, napr. Nike, Adidas a pod.

4. Žiadna obuv.

5. Žiadne šperky alebo iné doplnky s výnimkou zásnubného prsteňa.

Pozn.: Na úpravu pokožky môžete použiť súťažnú farbu Pro Tan.

Popis povinných postojov (štvrť obraty):

Pretekári vstúpia na pódium bez trička a bosí. Nie sú dovolené žiadne neslušné výstupy, akým je napríklad pózovanie s odhaleným zadkom.

1. Čelný postoj – súťažiaci sa postavia čelom k rozhodcom a jednou rukou opretou o bok a jednou nohou vysunutou mierne dopredu a do strany.

2. Štvrť obrat doprava – súťažiaci vykonajú štvrť obrat a budú otočení ľavou stranou k rozhodcom. Hornú časť tela mierne natočia k rozhodcom a ich pohľad smeruje na rozhodcov. Ľavú ruku majú položenú na ľavom boku, postoj nôh je voľný.

3. Štvrť obrat vzad – súťažiaci vykonajú štvrť obrat vpravo a stoja zadom k rozhodcom. Chodidlá sú vzdialené od seba nie viac ako 30 cm. Jedna ruka spočíva na boku, druhá ruka je uvoľnená vedľa tela. Súťažiaci nesmú natáčať hornú časť tela smerom k rozhodcom.

4. Štvrť obrat doprava – súťažiaci vykonajú štvrť obrat vpravo a budú otočení pravou stranou k rozhodcom. Hornú časť tela mierne natočia k rozhodcom a ich pohľad smeruje na rozhodcov. Pravá ruka spočíva na pravom boku, postoj nôh je voľný.

 

Športová výstava Mozolani Expo bude v dňoch 21. a 22. 5. 2016 neoddeliteľnou súčasťou eventu, počas ktorého sa v DOXXbet aréne v Žiline uskutočnia dve prestížne preteky IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic 2016. Mozolani Expo Challenge bude príjemným spestrením športovej výstavy.

Autor: Ľubomír Chochula