Magazín
Denník finalistov – druhý týždeň Zdenky Macangovej
dátum: 20.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Viem, že môj týždenný denník má začínať od pondelka, ale keďže pre mňa víkend nie je oddychový, zhrniem dva víkendové dni hneď na úvod. Mám pred sebou „už len“ 8 týždňov. Od začiatku idem naplno, pretože vopchať do tohto času úbytok hmotnosti a u mňa zároveň aj nejakú tú svalovú vyformovanosť dá zabrať.

Preto si oddych nemôžem dovoliť a ak nemám tréning spoločne s mojím trénerom Michalom Ostrochovským, tak ja makám sama. Takže sobota ranné kardio 40 min, deň plný ďalšieho ženského kardia, t. j. sobotné upratovačky...spaľovačky pri vysávači, beh s handrou a trochu strečingu pri zbieraní hračiek. Večer zase kardio 40 min. v sauna obleku ako obvykle. Sediac pred TV novinami a počúvajúc  tie nezmysly, ktoré tam dávajú, šliapem do pedálov. Víkend je trochu iný, pretože nemusím ísť do práce, takže aj kardio posúvam v ranných hodinách na čas kedy max. môžem spať, čo je pri malých deťoch max. do 8.00. Takže nedeľa rovnako ráno nalačno kardio 40 min. Ide sa na varenie nedeľného obeda pre rodinku, čakám, kým sa mi vráti muž z fitka, keďže si bol dať vlastný tréning a to dokonca v Mozolani Fitness, pretože ako riadny kulturista vie oceniť, že jedine Andrej má tie najlepšie  stroje na nohy. Po ťažkom tréningu nôh sa vracia s ťažkým krokom domov a ja vybieham makať tiež. Rovnako si naordinujem silový tréning, keďže ráno bolo kardio , a to nohy a zadok. Zvyšok dňa je voľný.

 

PONDELOK

Zase začínam denným rituálom 5.00 budíček , dáme L karnitín, synephrine, vitamíny, chvíľku počkať, nech všetko zaberie, ako má a ideme na to. Makačka, nechce sa  mi, celú noc som vstávala k deťom. Ide sa do práce. Mám už klasickú stravu, prísnu, naozaj diétnu, kde každé 2-3 hodiny sa neviem s hladom dočkať ďalšej dávky. Ale tak to má byť. Som v diéte, nemôžem byť predsa nasýtená. Zatiaľ strava je striktne bez sacharidov, nepociťujem ich absenciu, tak zatiaľ ich nedávam, niečo málo len čo je v surovej zelenine. Fungujem len na 1,5 g bielkovín na kilo hmotnosti a to mi zatiaľ bohato stačí. Uvidíme, ak budem veľmi chudnúť, pridáme. Sacharidy pôjdu podľa pocitu a chýbajúcej energie, ktorej však našťastie mám zatiaľ dostatok . Večer sme mali tréning, na ktorý sa vždy teším. Dali sme nohy, zadok + na konci kardio. Drepy sme však poriadne neodcvičili, bohužiaľ, nakoľko zrejme tlak ma sklamal natoľko, že kvôli bolesti a silnému pichaniu v spánkovej časti hlavy som ich nemohla docvičiť.

UTOROK

Znovu máme tréningové voľno. Ja však ráno zase kardio 40 min, potom do práce. Po príchode domov z práce nastal taký nejaký útlm, nič sa mi nechcelo, aj spánok chýba, priznám sa, robí to s telom svoje. Večer som sa však zaprela, nechcelo sa mi strašne do toho kardia, to asi prvýkrát od začiatku súťaže. Vedela som však, že je to činnosť, ktorú jednoducho nie, že chcem alebo nechcem urobiť, ale ktorú musím urobiť. Takže sa sadám na bicykel a s úmyslom dať aspoň teda 30 min, zakončujem to nakoniec  jednou celou hodinou . Presne tak to má byť a som so sebou spokojná. Vždy hovorím, ak už nemôžeš, vždy dáš ešte aspoň jeden navyše a to si vážim aj na svojom trénerovi, ktorý, keď vidí, že už nevládzem, dokáže ma tak vyhecovať, že dám ešte aspoň o tri viac. Treba prekonávať svoje hranice, len vtedy môžete byť úspešní.

STREDA

Trochu to skrátim, keďže každé ráno je nalinajkované.....takže kardio, sprcha, práca a večer sa teším na tréning. Trošku mi nevyhovejú tie večerné časy 20.00 h, ale bohužiaľ inak sa mi pri deťoch nedá. Takže unavená zo zlého dňa sa musím prekonať a keď niektorí už odpočívajú v pyžamách pred TV alebo večerajú, ja idem makať. Dnes sme si dali vrchnú časť tela, keďže Michal mi dal zabrať posledný tréning na nohy, takže svalovička na predných stehnách veru, že bola. Precvičili sme biceps, hrudník, ramená v kombinácii s dynamickým cvičením a cvičením silovým na strojoch. Na konci sme museli taktiež absolvovať brušný trest, ktorý som „vyhrala“ pri súťažení v behu do schodov. Nič extra, pohodička, dali sme to, ešteže brušné svaly sú naučené. Na konci 15 min kardio, keďže 15 min som mala na začiatku tréningu.

ŠTVRTOK

Tréningové voľno s Michalom, ale ako vždy, dala som si vlastný tréning. Ráno kardio doma, večer tréning vo fitku kde som začala 40 minútovým kardiom a potom som prešla na hodinový tréning nohy, zadok. Po príchode domov s Tomášom si chystáme celodennú stravu každý do svojej misky, čo je základ všetkého diétovania a prípravy.

PIATOK

Bola som hneď Michalom vyrozumená, že dnes to bude intervalový tréning a teda aj bol. Treba aj taký kvôli spaľovaniu tukov. Ešteže ako takú kondičku mám, inak by sa človek aj po zemi plazil s kyslíkovým deficitom. Je piatok, je nálada už len preto, že zajtra nemusím do práce. Každý jeden tréning si naozaj užívam a ideme ho na 100 %. Všetko, čo podcením, to sa mi vráti v podobe konečného výsledku a ten chcem, aby bol čo najlepší. Zatiaľ som spokojná, keďže vládzem, mám energiu, beriem to ako zábavu. Je to jednoducho niečo, čo vás musí baviť a nedá sa to robiť nasilu. Mať z toho radosť a cítiť motiváciu je azda ten najväčší úspech, ktorý zavŕšite takým úspechom akým si zaslúžite.

Ideme ďalej, pokračujeme, bojujeme.

Autor: Zdenka Macangová

Fotky z menu Zdenky sú v galérii:

 

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

 

 

Zobraziť galériu (3)