Magazín
Denník finalistov – druhý týždeň Petra Heráka
dátum: 19.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Tak prvý týždeň zoznamovania môjho tela so záťažou je za mnou. A začal nový týždeň, ktorý si dovolím povedať, že bol taktiež náročný. A to sa vám budem snažiť zhrnúť do tohto denníka.

Pondelok 15. 2. som bol na služobnej ceste v ZH, ale stihol som tréning z Norom o 16. h. Na úvod zahriatie vo forme kardia a nasledoval silový tréning zameraný na celé telo. Cíťiť únavu po víkende, kde som absolvoval turistiku s rodinou (sobota, nedeľa dokopy 17 km), večer som absolvoval kardio 45 min a spokojne som zaspal, resp. zaspal ako malé decko.

Utorok 16. 2. – deň opäť začína budíčkom 4:30 h a ide sa na kardio .Poznámka(ešte stále som v detoxe) po kvalitných prepotených 45 min sprcha na prebranie a naštartovanie na pracovnú vlnu. Po ceste autom do práce sa musím pripraviť na pracovné úlohy, ktoré ma čakajú. Po práci je tu opäť ďalšia výzva vo forme kruhového tréningu. Musím priznať, že tréning bol vyčerpávajúci, ale zase musím sam seba pochváliť za nasadenie od prvej sekundy do poslednej kvapky potu. Zvládol som to otočiť 3x.

Streda 17. 2. – ako každý deň opäť kardio nalačno, ale v niečom je iný, lebo je to posledný deň detoxu, tak som v očakávaní, aký ďaľší jedálniček ma čaká. S Norom máme dohodnutú konzultáciu pred tréningom, aby mi vysvetlil, čo sa týka stravy a užívania doplnkov výživy. Všetko dohodnuté a môžeme sa venovať tréningu, ktorý viac-menej spočíval na partie celého tela. Po tréningu zaslúžená sprcha a domov regenerovať, resp vydýchnuť a večer ďaľšie kardio a sweet dreams.

Štvrtok 18. 2. – dnešný deň sa začína začína jedálničkom, na ktorom sme sa dohodli s Norom. Kardio na lačno a hodinu po kardiu ma čakajú raňajky, na ktoré som sa tešil ako malé decko (ryža, šampiony,brokolica) nepamätám si, kedy som jedol takú dobrú ryžu a brokolica bola geniálna. Raňajky sú za mnou a idem do práce, kde ma čakajú ďaľšie výzvy, porady, operatíva, plánovanie... O 15. h som pripravený na ďaľší tréning s Norom. Po ceste do Žiliny som si uvedomil, že ma to začína viac a viac baviť. Nechcem ešte hovoriť o závislosti, k tomu mám ešte ďaľeko, ale už teraz môžem povedať, že sa cítim oveľa lepšie ako na začiatku sútaže. Dnes sme dali tréning na celé telo. Cvičilo sa mi fajn a cítiť, že telo pochopilo o čo mi ide. Teším sa domov za rodinku,k torú v tomto kolotoči vidím veľmi malo, za čo sa musím poďakovať manželke, že stojí pri mne a podporuje môj boj. Večer opäť kardio a posteľ je pre mňa to, čo vidím na konci dňa najradšej

Piatok 19. 2. – zobudil som sa do upršaného dňa, ale to nič nemení na zdolávaní cieľov a výziev. Dnes som kardio absolvoval rýchlou prechádzkou, nakoľko som mal tréning skôr aby telo stihlo zregenerovať. Povinná výbava zo sebou ( nakrabičkovaná strava), ktorú si deň vopred pripravujem a môžem povedať, že to zaberie kopec času, ale viem, že to je dobrá voľba ktorá prinesie ovocie. Dnešný tréning bol kruhový a veľmi náročný. Opäť pozostával zo zmesi cvikov, ktoré sme otočili v 3 kolách. Po tréningu som si dal protein a týždeň je na konci, ale v mojom prípade cvičíme v sobotu aj v nedeľu. Nedeľu,z áleží od počasia, chceme s rodinkou ísť na turistiku, budem im musieť vynahradiť čas, ktorý venujem sam sebe.

Na záver by som to zhrnul jednou myšlienkou: KEĎ VIEŠ,ČO CHCEŠ A NAOZAJ TO DOSTATOČNE CHCEŠ ,NÁJDEŠ SI SpôSOB, AKO TO ZÍSKAŤ.

Autor: Peter Herák

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

 

Zobraziť galériu (6)