Magazín
Denník finalistov – druhý týždeň Heleny Koťkovej
dátum: 19.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Tak a veselo makáme aj 2. týždeň. Cez víkend sme si užili výlet v Krakove, ktorý sme ako vianočný darček darovali svokrovcom, švagrovi s priateľkou a nám s deťmi. Pekne som si pripravila jedlo podľa rozpisu detoxu, nabalila veci a išlo sa.

V pondelok si pripravujem šťavu na viac dní a konečne ho po 5 rokoch poriadne využijem!

 

Výlet v Poľsku

Pred príchodom do mesta sme navštívili ešte soľnú baňu vo Wieliczke, kde sme sa prešli 2 hodiny. V meste, ktoré nesklamalo svojim krásnym námestím, hradom, sme sa poprechádzali ešte ďalšie 3 hodinky. Stravu sa podarilo držať aspoň objemovo, no zhrešila som jedným malým pivom a becherovkou na privítanie. Raňajky mi tréner Maťo dovolil trošku pozmeniť, tak som si dopriala plátok dobrej šunky, kocku tvarohu a zeleninu. Zo synovho taniera som uštipla kúsok vajíčok. Ach, je to ťažké držať sa, keď si ostatní doprajú, ale z mojich domácich muffinov ani bublaniny som neochutnala. V hoteli bolo aj fitko, ale keď som videla tú výbavu, tak som si dala pár cvikov na brucho ichrbát a stroje som nechala stáť v pokoji. Jediná smola sa stala cestou domov, keď nám cestou do Zakopaného v kolónach do auta narazili zo zadu... auto v háji, no našťastie ma s deťmi zachránil ocino, ktorý prišiel pre nás pod Oravský hrad, kam nás doviezol švagor. Neviem si inak predstaviť, kedy a ako by sme došli domov...

 

Trénigový proces

Tréningy pod vedením môjho trénera Martina Chachulu.

 

V pondelok 15. 2. sme sa vrátili do bežného života a ja k naplánovanému tréningu - už som sa nevedela dočkať, kedy si dám zasa do tela. Dohodli sme sa na 14 . h a dali si pekný kruhový tréning na celé telo, no tentoraz aj so závažím navyše. Všetko v pohode, len trošku som cítila zadok.

V utorok 16. 2. po poloprebdenej noci dobíjame baterky spánkom. Potrebujem dokúpiť pár vecí do jedálnička, tak sa prejdeme aj s mladším drobcom do potravín a cestou mi volá kamarát z Košíc, že ako sa mám a že ma videl v telke!!! Ejha, tak ono to asi nebude len v našej lokálnej TV, pomyslím si. Je to však super pocit, keď vám niekto drží palce a cítite podporu! Preto sa už teším na ďalšie cvičenie, aby som zamakala, ako sa dá a nesklamala.

Aloe si dávam ráno ako detoxovú prvú pomoc.

 

V stredu 17. 2. som bola doobeda s drobcom v materskom centre, kde tiež všetky kamošky vedia, že makám - prišli už aj prvé pochvaly, že TO VIDNO! Yes!! Tréning mám naplánovaný na 13. h, tak rýchlo domov na obed, ale sme sa zarozprávali, tak nestíham, aspoň, že som si pripravila veci do fitka. Deti stráži manžel a ja makám. Uff... tak to bolo ozaj husté - cvičíme čisto nohy a ja prvýkrát siaham pri cviku na dno síl. Našťastie je tam Maťo, ktorý ma podrží a odrátava posledné opakovania! Zvyšok dňa sa cítim ako vygumovaná, nula bodov v myslení, našťastie mám navarené, len doplním zásoby zeleniny, ovocia a mliečnych výrobkov - nákup zvládnem aj keď v pomalšom tempe. Dnes mi končí detox a musím priznať, že to celkom ubehlo, takže odteraz si jedálniček zostavujem sama podľa odporučení trénera. Teším sa hlavne na mäso.

Vo štvrtok 18. 2. oddychujem a dopoludnia trávim s kamarátkami mamičkami v herni pri kávičke. V ponuke koláčov majú aj mrkvový... hlavou mi prebehne, že ten by snáď mohol byť, ale odolávam! Deti sa vyšantia, my podebatíme a šup šup domov chystať obed. Starší syn je doma so zapáleným očkom a má chuť na palacinky s nutelou a banánom... Tak toto bude deň pokušení asi! Ja však mám výborného lososa so zeleninkou, tak mi vôbec neprekáža kŕmiť oboch palacinkami! Veru, sladké som nemala už skoro dva týždne, ocukrím si trochu len kávu a nechápem, ako to zvládam! Musím sa len krotiť, aby som nebola uvrčaná na okolie, hlavne rodinu, keď to so mnou tak dobre znášajú a pomáhajú mi!

Môj obed - losos so zeleninou.

 

V piatok 19. 2. mám tréning o 11. h Ako vždy sa snažím každý cvik odmakať v najlepšej kvalite a po záverečnom kardiu sa už ponáhľam domov. Čaká ma ďalšia výzva na neochutnanie - kamarátom robím tortu na krstiny.. čokoládovú, ach, no aspoň ovoniam!

 

Zatiaľ to ide dobre

Asi sa pýtate, že čo hmotnosť? V stredu som sa doma odvážila a povedala som si - to je asi nejaký omyl.... Moja váha ukázala 87,9 kg. Hneď som sa potešila, ale bolo mi jasné, že musím kúpiť novú baterku a skúsiť to ešte raz, lebo toto bol asi veľký omyl. Hmm, pochválim sa aj Maťovi a on sa len pousmeje, že sa prevážime ešte na ich váhe. Veru, svieti tam 91, čo síce nie je také ružové ako doma, ale aj tak je to SUPEEEEER - za chvíľu budem pod 90 kg. Takže ďalší týždeň odmakaný, ubehol ako voda, tréningy sú super, strava mi už príde úplne v pohode a teší ma, že starší syn mi chodí z taniera vyjedať zeleninu aj chrumkavý chlebík knäckebrot.

Autor: Helena Koťková

 

Sledujte chudnutie finalistov projektu na www.mozolani.com  

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (15)