Magazín
Kristína Juricová – ďalší veľký talent vo fitness
dátum: 18.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na februárovom reprezentačnom zraze pretekárov SAKFST (uskutočnil sa 6. 2. v Bánovciach nad Bebravou) bolo vidieť, že Kristína Juricová (klub Fitness Gabrhel Trenčín) sa poctivo pripravuje na jarné súťaže. Táto talentovaná pretekárka prešla medzi juniorky z detského fitness, kde vlani zavŕšila kategóriu 14-15 rokov.

Kika v detskom fitness zaznamenala niekoľko výborných výsledkov. Spomeňme aspoň jej najväčšie úspechy na medzinárodnej scéne. Získala jednu striebornú medailu na majstrovstvách sveta v detskom fitness (v roku 2015 v kategórii 14-15 rokov) a dva bronzy na majstrovstvách Európy v detskom fitness (v roku 2015 v kategórii 14-15 rokov a v roku 2013 v kategórii 12-13 rokov).

Koncom roka 2015 si vyskúšala aj juniorskú súťaž (Veľká cena Dubnice, 29. 11.), na ktorej ju v kategórii fitness open zdolala len víťazná Tatiana Kožuchová. Kika si na to spomína takto: „Táto súťaž sa mi celkom páčila. Uvidíme, čo ma medzi juniorkami čaká ďalej. Rada by som sa na jar nominovala na majstrovstvá Európy v juniorskej kategórii (nominačnými pretekmi budú majstrovstvá Slovenska juniorov 16. 4. v Trenčíne – pozn. red.). A potom na jeseň aj na juniorský svetový šampionát. Zatiaľ štyrikrát týždenne posilňujem, trikrát týždenne absolvujem gymnastickú prípravu, ktorú konzultujem s mojou trénerkou Marianou Holbovou. Pracujeme na novej zostave, bude na motív latino, hudbu ešte vyberáme."

Je to náročné, voľno má iba v jeden deň, ale zatiaľ to všetko časovo zvláda, aj tréningy aj učenie. „Moji rodičia sú radi, že sa niečomu naplno venujem a podporujú ma,“ dodala Kristína Juricová, študentka základnej školy Hodžová v Trenčíne.

Kika má potenciál, aby išla v šľapajach svojej reprezentačnej kolegyne Tatiany Kožuchovej, ktorá z detského fitnes prešla do juniorskej kategórie o rok skôr a hneď v roku 2015 sa stala juniorskou vicemajsterkou sveta vo fitness open a vicemajsterkou Európy vo fitness nad 163 cm.

Autor: Ľubomír Chochula