Magazín
Denník finalistov – prvý týždeň Zdenky Macangovej
dátum: 13.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
1. DEŇ – pondelok 8. 2. Konečne tréning. Už som sa nemohla dočkať. Samozrejme hneď ráno z vlastnej iniciatívy som začala 30 min kardio vo svojom sauna obleku. Je výborný na vypotenie a zahriatie celého organizmu a samozrejme spaľovanie.

V pondelok začína 1. deň detoxu. Pre mňa nové celodenné pitie len ovocných štiav okrem zvyšného nutného pitného režimu samozrejme. Hovorím si, tak ako toto vydržím, budem hladná celý deň. V práci si však uvedomujem, že ako to pekne zapadá do seba ako rovnica. Piť každú hodinu a veru presne, keď sa hodina blížila, začala som aj hlad pociťovať, ktorý som hneď zahnala vypitím šťavy. Úplne s prehľadom a bez pocitu hladu som prešla celým dňom. Nemám odšťavovač, tak som sa rozhodla pre 100% džúsy. Po práci rovno domov, neviem sa už dočkať tréningu s mojím trénerom Michalom Ostrochovským. Doma ma čakajú ešte domáce práce, „kardio cvičenie“ okolo mojich troch detí, poupratovať, blíži sa 19.00 h, tak umyť, nakŕmiť a dať spať. Ufff.....konečne blázinec skončil. Chystám si veci do fitka, keďže mám tréning o 20.00 h a čakám ešte na svojho Tomáša, ktorý končí s klientmi a s vlastným tréningom a vracia sa domov, aby ma vystriedal pri deťoch a ja som mohla ísť. Po príchode do fitka hodím pohľadom na trénera a sama idem na kardio stroj, nech sa zahrejem a rozhýbem a počkám, kým dotrénuje s klientom. Dohodneme si nejaký ten spoločný plán, porozprávame sa o bežných veciach, kým dám aspoň 10 min. Michal ma oboznámi s postupom v trénovaní, jeho systémom a ideme na to. Dnešok je pre nohy ako stvorený, moja najobľúbenejšia partia, ktorú veľmi rada precvičujem, tak som šťastná, že začíname práve týmto. Viac ako mesiac som necvičila, tak som čakala, či sa budem trápiť, alebo to dám. Na začiatku mi aj bolo trochu nevoľno, ale dalo sa to do normálu, Išlo to, nohy nesklamali a po dlhej prestávke sme ich zase nakopli. Prešli sme celé nohy a samozrejme aj zadok. Po hodine tréningu sa lúčime, ja bežím ešte dať kardio a utekám domov. Doma znovu doplním tekutiny, posedím pred TV a unavená šup ho do postele. Všetko si zapíšem do športového diára, kde si zaznamenávam aj svoje váhy. Vážim sa každý deň, viem, že to nie je potrebné, ale ja chcem vedieť, ako mi po 2x dennom kardiu klesá váha a ako telo reaguje.

 

2. DEŇ – UTOROK

Po prebudení čítam jedálniček, čo ma čaká a čo si mám nachystať do práce. Čítam...pridávame už aj bielkoviny, na ktoré sa veru teším . Budík bol o 5.00 h, keďže z vlastnej iniciatívy som sa rozhodla do svojho tréningového procesu zaradiť kardio cvičenie v sauna obleku po dobu 40 min – každý deň. Využívam čas, keď je tma a som sama, nemusím stále z bicykla zoskakovať. Dávam 40 min....sprcha, oblečko, deti oblečiem, pochystám a nalievam šťavu, ktorá je raňajkami dňa. Odchádzame do práce. V práci bežný deň, detox dodržujem presne, nič nemením, nič nevynechám, nešpekulujem. Deň je skôr zeleninový aj keď sú zaradené aj bielkoviny , avšak na moje prekvapenie, pocit hladu je väčší. Dnes nemám tréning.....aj som trochu sklamaná, myslela som, že bude aj dnes. No nevadí. Príchodom domov nastáva pre mňa úplne rovnaký každodenný rituál okolo detí a domácnosti. Nič zvláštne. Večer, keď už mám pokoj, beriem bicykel a zase 40 min. kardio.  Chystám veci na druhý deň, čítam detox. Je pekné od Michala, môjho trénera, že sa zaujíma, ako sa po pondelku cítim. Rada mu píšem, že bez svalovice, ktorá sa trochu prejavila k večeru, ale nič veľké. Chodiť môžem, nosiť ma ešte nemusia.

 

3. DEŇ – STREDA

Klasika...5.00 budík a poďme ideme kardio. Nejaké spalováky pred tým a ideme na to. Deti mi tu už behajú, hrôza, zbadali svetlo. Nahnevaná zosadám z bicykla a zapínam rozprávky, nech vydržia. Vstáva Tomáš, som rada, behať bude on. Dám si svojich 40 min a idem do sprchy aby sme stíhali do práce . Detox už ani nevnímam, pri mužovi kulturistovi  som naučená sa nekaloricky stravovať a už som diétou pri ňom raz prešla, tak ma nič neprekvapuje. Tentoraz len cítim oveľa väčšie odhodlanie ako hocikedy inokedy, keď som nemala takú silnú motiváciu ako teraz. Večer mám dohodnutý tréning. Teším...som zvedavá čo dáme a presne to, čo som aj predpokladala...dali sme hornú časť tela. Cviky väčšinou poznám, ale niekedy Michal dal taký, ktorý som necvičievala. Bola som rada, vždy je dobré sa priučiť niečomu inému a novému. Po hodinovom tréningu som sa rozhodla vynechať kardio vo fitku, ale dala som ho doma v sauna obleku a 40 min, čím som tréning zavŕšila. Stále dosť energie na rozdávanie. Niekedy sa cítim až premotivovaná, ale nevadí....práve preto, keď je možnosť, tak to využijem.

4. deň – ŠTVRTOK

Tréningové voľno....ale ja klasika...ráno na lačno 40 min kardio. Nevyspatá, unavená, k deťom totižto v noci ešte vstávam, ale nevadí. Som rada, pretože dnes mám voľno z práce, musela som si ho vziať, keďže na 11.30 h máme dohodnutý výstup na Strečno s vlastnou nadváhou. Nakoniec sa plán mení a na moje potešenie sa to bude odohrávať v interiéri paneláku na Bôriku. Výstup do schodov na najvyššie poschodie. Teším sa preto, lebo od začiatku tejto prípravy ma trápi bolesť hrdla a nádcha, čo mi dosť prekáža. Preto som vonkajšiemu prostrediu v tomto počasí nebola  veľmi nadšená. Doma nachystám batoh s časťou mojej nadváhy a vo fitku to dovažujeme ...24 kg. Dá sa celkom udvihnúť, nesťažujemsa, pretože si spomeniem na to, aké váhy majú ostatný a ja vlastne najmenej. Odchádzame na Bôrik, kde vo vestibule sa ešte rozprávame s tým, že uvažujeme nad tým, či to dáme a ako. Padne viackrát to, že budeme radi, ak to dáme po 3. poschodie, nebrala som to vážne, skôr ako iróniu,  asi som aj prepočula, resp. nevenovala som pozornosť, keď sa hovorilo o tom, že sa naozaj pôjde na čas na 3. poschodie. V tomto vedomí idem prvá, keďže batoh už mám hodený na chrbte. Stojíme na kraji schodov, uvažujem, ako postupovať, tak aby som vyšla až nahor, vedľa mňa môj tréner, ktorý mi má pomôcť, ak to bude potrebné a hecovať ma. Rozbiehajú sa stopky trénera Martina, ktorý stojí na 3. poschodí /ani tak mi to nedošlo/ a ja rovnakým tempom začínam isť do schodov, s pravidelným dýchaním a snažím sa tak rozložiť si sily až na najvyššie poschodie obytného domu. Zrazu mi ktosi hovorí, že sa ide len po tretie, tak tréner ma začne poháňať a ja začnem do schodov bežať aj so záťažou. Som na 3. poschodí, stopky sa zastavujú na čase okolo 27 sek....pre mňa sklamanie, pretože som bola vo vedomí, že ideme až nahor. No...čo už...za hluchotu sa platí, smutná a sklamaná stojím na 3. poschodí a dívam sa na ostatných, ako vyrážajú do schodov. Teším sa z ich časov, klobúk dole. S toľkými kilami, aké majú vláčiť, až som prekvapená, ako svižne to dávajú. Mám z nich radosť, ale zároveň si sklamane začínam uvedomovať, že končím posledná. Aj sa hanbím, pretože mám najmenej kíl so sebou, čiže logicky som mala byť prvá. Ideme späť do vestibulu, kde sa aj natáča a končíme túto súťaž, ktorú Noro vyhodnocuje. Ja samozrejme posledná a s prideleným trestom, ktorým je s trénerom 500 brušákov. Neberiem to však ako trest, je to len tréning navyše, čo dopomôže vytvarovať moje brucho. Tak či tak by sme tie brušáky robili. Odchádzam domov. Keďže dnes sme tréning nemali, večer samozrejme ešte kardio doma,  ale už celú hodinu. Aj sama som si trest dala.

5. deň – PIATOK

Som doma. Dcéra je chorá, musela som ostať. Aj som rada, pretože hrdlo stále bolí, zle sa mi prehĺta, sople tečú. Nervy z tohto mám. Ráno kardio 40 min, niečo som porobila, odpočinula si, Tomáš prichádza okolo obeda. Prekonzultujem s ním svoju stravu, cvičenie, pýta sa a zaujíma. Chválim svojho trénera atď. Na 14.00 h ma čaká tréning, ktorý začíname krátkou rozcvičkou. Dnešok je iný. Bude dynamický tréning a ja sa domnievam, čo ma čaká. A samozrejme som si myslela dobre. Ukazuje mi 1.sériu cvičení po 5 opakovaní, uffff dám, nedám, rozmýšľam. Dohodli sme sa, ak nebudem kondične vládať, že si na chvíľu oddýchnem. Prvé dve išli ľahko, tretia už ťažšie a pri štvrtej som naozaj uvažovala aspoň ústa si vodou ovlažiť alebo sa vysmrkať, lebo mi to sťažovalo dýchanie. Frajerka....nechcela som samozrejme trénera sklamať a chcela som to dokázať. Nie som ufňukané dievčatko , tak si hovorím, dám to...bude mať radosť . Pochvala ma samozrejme na konci neminula a ja som až tak spyšnela, že kondička mi veru nechýba. Ďalej ideme na ďalšiu sériu a druh cvičení. Z časti mi nerobí problémy a z časti áno. Ale idem až do konca, nezastavujem sa , nesťažujem, ideme na plno. Koniec....sťažujem sa už aj trochu na ruky, cítim ich. Posledné cvičenie ma však odrovnalo úplne. Slovo angličáky už nechcem počuť vo svojom tréningovom pláne, ale ako si myslím, s určitosťou a práve tie tam budú zase. Do čerta...ako ja tých Angličanov nemám rada. Urobím asi 3 opakovania a bohužiaľ, nevládzem a stojím. Tréner sa ma pýta, čo mi je a prečo nevládzem. Nie s dychom, ale predné nohy vypovedali službu. Bohužiaľ......tu už frajeriť nebudem a priznávam že to nedám. Tréner zastavuje stopky a dáva mi dlhšiu prestávku. Vydýcham sa a aj sval si oddýchne. Ideme zase, už bez výskoku síce, začo som trénerovi veľmi vďačná, ale už valíme až do konca. Viem a cítim, že už to nerobím správne. Moja únava a to najmä svalová spôsobuje to, že už uhýbam a zľahčujem si to, nevládzem ale dokončím to. Koniec.......fuňím ako čuník nad válovom. Priznávam porážku v tomto. Našla som svoju slabinu. S Miškom hodíme ešte pár slov, dohodneme ďalší tréning a ja idem ešte na kardio v zmysle jeho rady, keďže som chcela dať večerné. To  teda dnes vynechávam, keďže som absolvovala ešte 30 min kardia už vo fitku. V sobotu a nedeľu máme tréningové voľno, ale nie pre mňa veru nie.  Ostávam pri kardiu 2x denne a zrejme v sobotu a nedeľu  dám sama i tréning vo fitku. Potrebujem to.

Autor: Zdenka Macangová

 

Sledujte chudnutie finalistov projektu na www.mozolani.com  

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec