Magazín
Martin Chachula: Trénerský denník (1)
dátum: 12.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Mojou klientkou pre tento ročník je Helena Koťková. Tá bola moja favoritka už od prvého výberu z 10-tich semifinalistov, nakoľko som na nej videl odhodlanie a zápal pre našu vec a bola plná súťaživosti... Po uskutočnení vstupného a finálového pohovoru sme sa s trénermi a ostatnými porotcami zhodli, že je vhodná kandidátka a dokonca mi bola aj pridelená ako moja zverenkyňa.

Prvý tréning po nedeľnom fotení a nastavovaní stravy a detoxu sme si dohodli na pondelok o 10.00 h.

Pondelok 08. 02. 2016 – nastavil som len poznávací a testovací, aby som zistil jej možnosti v rámci sily, kondície, ohybnosti... Nastavil som tréning tak, aby sme precvičili všetky svalové skupiny a išli sme na to postupne. Najskôr sme sa 5 minút zahriali na bežiacom páse. Nasledovala dôkladná rozcvička vo forme staticko-dynamického strečingu a potom prišla na rad silová časť tréningu – 2 cvičenia boli zamerané na hrudník, 2 cvičenia na chrbát, jedno cvičenie na ramená, 1 na biceps, 1 na triceps – potom sme prešli 3 základné cvičenia na brucho a skončili sme 5 cvičeniami na nohy (tréning bol vo forme stanovísk – 3 série po 12 opakovaní – interval odpočinku bol cca 30 s). Po skončení tréningu išla Helena na bežiaci pás na 20 minút a ukončila tréning dôkladným strečingom.

Utorok 09. 02. 2016 – len hodinová kontrolovaná prechádzka

Streda 10. 02 2016 – sme zopakovali takmer rovnaký tréning, ako bol v pondelok, len sme sa zamerali ešte viac na techniku a dýchanie pri jednotlivých cvičeniach a prešli sme ho už formou supersérií, nakoľko som vyhodnotil jej schopnosti z predošlého tréningu ako nadštandardné. Taktiež sme zvýšili počet opakovaní z 12 na 15, ale série sme nechali ako aj v prvý deň, teda 3 – cardio po tréningu 25 min bežiaci pás.

Štvrtok 11. 02. 2016 – tréningové voľno

Piatok 12. 02. 2016 – po úspešných dvoch tréningoch som zvolil kondičnú metódu cvičenia pomocou kruhovej metódy. Zapojili sme do tréningu spolu cca 20 cvičení a po ich ukončení 5 minút carida.... túto sériu sme zopakovali 2x a po ich ukončení sme doplnili funkčný tréning brucha... po skončení aj tejto časti nasledoval cardio tréning na eliptickom trenažéry 20 min.

Sobota 13. 02. 2016 – voľno + výlet

Nedeľa 14. 02.2016 – voľno + výlet

Autor: Martin Chachula

 

Sledujte chudnutie finalistov projektu na www.mozolani.com  

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec