Magazín
Denník finalistov – prvý týždeň Marty Paľuchovej
dátum: 12.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Po nedeľnom štarte Zmenárne som sa už nevedela dočkať toho, keď konečne po štyroch rokoch vstúpim do fitka a začnem na sebe pracovať. V pondelok som absolvovala zahrievacie hodinové kardio. Vydržala som šliapať na schodovom trenažéri iba 5 minút, viac som nevládala a zvyšný čas som strávila na stacionárnom bicykli a orbitreku. Domov som išla ako zbitý pes.

V utorok ma vo fitku čakal môj osobný tréner Tomáš Hafera, ktorý na mňa pripravil neskutočný silový tréning. Precvičovali sme celé telo, hlavne nohy. Po 15-tich minútach som si myslela, že vypustím dušu, ale tréner ma podržal a dokončili sme celý tréning. Najväčšie problémy mi robili výpady. Po tréningu nasledovalo ešte polhodinové kardio. Svalovicu som mala už cestou z fitka a po príchode domov okolo 14. h som spala až do večera.

V stredu som znovu absolvovala samostatné kardio, ktoré pozostávalo z polhodinovej makačky na schodoch. Wau, vydržala som až polhodinu. Večer som pociťovala prvú krízu, nakoľko to už bol môj tretí deň detoxu. Mala som chuť na všetko mastné a slané – slaninu, salámu, čipsy a pod. Ale podržal ma priateľ a zvládla som to.

Vo štvrtok som sa zobudila plná elánu a odhodlania s tým, že ma chute na nezdravé jedlá neodradia. Predpoludním sme absolvovali všetci finalisti spolu s trénermi beh do schodov v žilinskom mrakodrape na čas, ale s tým, že sme si v ruksaku niesli svoju nadbytočnú hmotnosť v podobe závaží. V mojom prípade to bolo 30 kg. Tréner Tomáš ma ako vždy podržal a zvládli sme to spolu. Potom som si dala vo fitku ešte hodinové kardio. Elán ma stále neopúšťal.

V piatok som po nočnej zmene nabehla do fitka na silový tréning, v ktorom mi Tomáš dal opäť zabrať. Prvý týždeň svojej premeny hodnotím ako náročný, ale na druhej strane ma posunul o kus vpred. Nevzdávam sa a idem ďalej.

Autor: Marta Paľuchová

 

Sledujte chudnutie finalistov projektu na www.mozolani.com  

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec