Magazín
Mr. Olympia, EVL´S, Sheru Classic a Dubai
dátum: 06.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V profesionálnom kalendári zatiaľ stále nefiguruje indické podujatie Sheru Classic, na ktorom v rokoch 2011 a 2012 zvíťazil aktuálny šampión Mr. Olympia Phil Heath.

Dubai Expo a Sheru Classic

Momentálne nie je isté, či sa Sheru Classic 2013 uskutoční v tomto roku, alebo nie, lebo v kalendári profesionálnych súťaží táto indická súťaž zatiaľ nefiguruje. Informácie sa rozchádzajú. Sheru Classic by mal byť 26. a 27. októbra. A Dubai Expo bude potom až v roku 2014. Iný zdroj však tvrdí, že Sheru Classic 2013 sa v tomto roku neuskutoční a namiesto neho bude začiatkom októbra práve profesionálna súťaž v Dubaji.

Zranený Dráb sa nevzdáva

Český kulturista Martin Dráb už túto sezónu môže hodiť za hlavu. Pri tréningu na Arnold Classic Europe 2013 sa mu utrhol biceps a triceps na pravej ruke. Musel ísť pod nôž. Momentálne je už po operácii a na súťaže môže v najbližších mesiacoch zabudnúť. Pre tohto pretekára je to o to väčšia smola, že forma sa mu začala rysovať celkom dobre. Ak rehabilitácia pôjde tak, ako má a nevyskytnú sa nejaké problémy, s prípravou na novú sezónu by mohol začať v decembri tohto roka. „Škoda, že na Arnoldovi nemôžem súťažiť, ale život ide ďalej. Keď mi to zdravotný stav umožní, znovu chcem trénovať.“

Účastníci Olympie na EVL´S

Na EVL´S Prague Pro 2013 (19. 10.) bude v kategórii kulturistika mužov open veľmi dobrá konkurencia. Na súťaž sa prihlásili štyria už istí účastníci Mr. Olympia 2013 (Olympia Weekend bude 26. až 29. 9. v Las Vegas) – druhý najlepší profesionálny kulturista na sveta Kai Greene (USA), obhajca trofeje Dennis Wolf (Nemecko), Toney Freeman (USA) a Robert Piotrkowicz (Poľsko). Na EVL´S Prague Pro 2013 sa bude súťažiť v štyroch kategóriách: Bodybuilding Pro Open Men´s, Bodybuilding Pro 212 lbs Men´s, Pro Bikini Women´s, Amateur Bikini Olympia. Súčasťou EVL´S bude výstava Expo.

Mr. Olympia aj v roku 2014 v Las Vegas

Najprestížnejšie podujatie v profesionálnej kulturistike je predo dvermi. Olympia Weekend 2013 sa uskutoční 26. až 29. septembra v Las Vegas a zúčastnia sa ho aj organizátori Mozolani Pro Classic. Olympia Expo bude výstavou športových potrieb, doplnkov výživy a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou a fitness. Andrej Mozoláni ako promotér pripravovaného Mozolani Pro Classic 2014 na margo toho povedal: „V rámci našich promo aktivít tam budeme mať svoje zastúpenie a samostatný prezentačný stánok, čo je veľký úspech. Doteraz žiaden slovenský vystavovateľ alebo promotér nemal na Expe v Las Vegas samostatný prezentačný stánok, ale nám sa to podarilo. Málokto si to uvedomuje, ale dostať sa na Olympiu, to je veľká vec. Ten istý stánok budeme mať potom aj na EVL´S Expo v Prahe. Na oboch podujatiach budeme propagovať našu akciu a pozývať pretekárov na našu súťaž.”

Viac sa dočítate TU.

Snahou organizátorov Mozolani Pro Classic 2014 je pritiahnuť do Žiliny špičkových profesionálnych kulturistov v kategórii do 212 libier a kvalitné profesionálne pretekárky v kategórii Pro Figure. Profíci budú v Žiline bojovať o finančné odmeny v celkovej výške 12 000 USD.

V súčasnosti je už známy aj termín a miesto dejiska jubilejného 50. ročníka profesionálnej súťaže Mr. Olympia 2014, ktorá bude 18. až 21. septembra v Las Vegas.

Súvisiace články

Elssbiay chce poraziť Martineza aj na Olympii

Kai Greene sa prihlásil na EVL´S Prague

Budeme mať stánok na Olympii a EVL´S

Víťaz z Lahti Abbaspour bude v Las Vegas

Beyeke má motiváciu postúpiť na Olympiu
Neohrozené legendy Haney a Coleman
Miliónová dotácia IFBB Olympia weekend 2013
Heath chce do tretice zvíťaziť na Mr. Olympia

Wolf príde obhajovať titul na EVL´S Prague Pro

Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic

Lukáš Slovák

Foto: MuscularDevelopment