Magazín
Mozolani Fit Body 2016: Tréneri Mozolani Fitness vás dostanú do formy!
dátum: 28.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Od 2. januára tohto roku ste sa mohli prihlasovať do jedinečnej celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2016. Ak ste tak zatiaľ neurobili, máte ešte šancu do 6. februára, keď je deadline na prihlásenie sa a registráciu.

Na snímke je osobný tréner Mozolani Fitness - Tomáš Hafera.

 

Správne zvolený postup

Toto je už desiaty ročník súťaže a personálni tréneri Mozolani Fitness pomohli mnohým zbaviť sa nadváhy a zlepšiť si postavu. Jedným z týchto erudovaných trénerov je Tomáš Hafera, ktorého klienti dosahujú výborné výsledky. „Úplne na začiatku našej spolupráce sa snažím klienta spoznať, zistiť, čo mu najviac vyhovuje, či má pevnú vôľu a podobne. Podľa toho nastavujem stravu a záťaž. Ku každému je treba pristupovať trochu inak. Kto je pracovitejší a cieľavedomejší, ten zvládne náročnejší jedálniček a ťažšie tréningy, čomu potom zodpovedá rýchlejší progres. Ak mám do činenia so skeptikom, ktorý nemá správne odhodlanie, treba mu nastaviť jemnejšie tréningy a menšiu zmenu stravovacieho programu, aby ho neznechutila prvá svalovica. Treba zistiť a odhadnúť jeho povahu, čo dokáže a čo nie, čo je na neho príliš veľa a čo zasa málo. Poviem príklad: Niekto príde do fitka a dúfa, že dostane maximálne zabrať, má obrovskú motiváciu, očakáva od toho radikálne zmeny, ale keď ja odhadnem, že v jeho prípade je reálnejšie dosahovať výsledky pomalšie, môže ho to demotivovať. Opačný príklad: Niekto je zvyknutý na pomalšie tempo v tréningu a na tučné i sladké jedlá, a keby som mu to pritvrdil na začiatku, veľká zmena by ho odrovnala a nevládal by. Tomu nastavím ľahšie cvičenie a miernejší stravovací program, lebo návyky sa menia ťažko. Ale potom ten proces trvá dlhšie,“ vysvetlil Tomáš Hafera.

Títo tréneri Mozolani Fitness dostanú našich súťažiacich do formy. Na snímke zľava hore sú: Martin Chachula, Tomáš Hafera a Michal Ostrochovský, dole je Norbert Zajac.

 

Strava 80 percent úspechu

V dobre vybavenom Mozolani Fitness v Žiline s kvalitnými personálnymi trénermi si klienti môžu splniť svoje sny. „Všetko sa dá, len teba ísť za svojím cieľom. O čom je človek presvedčený, to platí. Frekvencia cvičenia? U každého je to individuálne vzhľadom na zdravotný stav. Napríklad týždenne 2x silový tréning a 2x aeróbne cvičenie, ale treba si vyhradiť čas aj na regeneráciu, aspoň jeden deň v týždni nerobiť nič a načerpať sily. Strava? Tá je 70 až 80 percent úspechu. Zostaviť si jedálniček na mieru a dosiahnuť super výsledky nie je také ľahké, ako to vyzerá. Najtučnejší ľudia sú tí, ktorí jedia 1-2x denne a majú spomalený metabolizmus. Keď im poviem, že musia jesť 5-6x denne a hmotnosť pôjde dole, tak sú prekvapení. Prvé dva až tri dni sa možno budú cítiť plní, pokiaľ si organizmus uvedomí, že má dostatok stravy, ale ich metabolizmus sa začne zrýchľovať a hmotnosť sa bude znižovať. Najväčšou chybou je jesť raz až dvakrát denne a piť málo vody. Človek, ktorý necvičí, môže tiež schudnúť veľa kilogramov, ale bohužiaľ nikdy nebude vyzerať dobre. Len sa zrazí trebárs o 20 kg, ale stále to nebude ono, nebude z neho fešák či kočka. Na bruchu sa mu bude naďalej ukladať tuk, možno v menšom objeme, ale určite to nebude vytúžená postava. Cvičenie vyplavujú endorfíny a človek je potom šťastnejší. Prelaďte sa aj vy na zdravý a aktívny životný štýl, nebudete banovať!“ vyzval Tomáš Hafera.

PILOTNÉ VIDEO MOZOLANI FIT BODY 2016

Prihláste sa do súťaže v chudnutí MOZOLANI FIT BODY 2016 – TU

Pilotný článok MOZOLANI FIT BODY 2016 - TU

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

 

Autor: Ľubomír Chochula