Magazín
Rozhovor s repre-trénerom pre fitness
dátum: 06.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Reprezentačný tréner pre fitness asociácie SAKFST Ľuboš Matejička sa teší na pohárovú nominačnú súťaž v Trenčíne vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a v kulturistike žien. Čo očakáva od týchto pretekov, na ktorých sa bude rozhodovať o tom, koho asociácia pošle na IFBB majstrovstvá sveta do Kyjeva?


"Teším sa aj na atmosféru i na to, že dievčatá prídu dobre pripravené. Od kandidátok na účasť na MS očakávam, že budú mať špičkovú formu. Od tých, ktoré majú záujem o reprezentáciu, ale aj od ostatných očakávam dobrú výkonnosť. Budú to výborné preteky, tak ako vždy," povedal pre www.mozolani.com Ľuboš Matejička.

Veľký pretlak by mal byť najmä v kategórii bikiny fitness, v ktorej je Slovensko svetovou veľmocou. Hoci Karina Antovská (úradujúca majsterka sveta a Európy) sa rozhodla vypustiť jesennú sezónu, lebo prestupuje do bodyfitness, a mladá ambiciózna Veronika Guľášová tiež vynecháva jesenné súťaže, konkurencia bude v Trenčíne veľmi silná. O to viac, že v kategórii bikiny fitness sa po ročnej pauze vracia na súťažné pódium absolútna európska šampiónka z roku 2012 Magdaléna Kažimírová. "Uvidíme, ako sa dievčatá predvedú na pódiu, ako budú vyzerať, aké budú mať vystupovanie a formu. Necháme sa prekvapiť. Som presvedčený o tom, že sa budeme mať na čo pozerať. Nomináciu urobíme okamžite po pretekoch. Vzápätí sa pretekárky dozvedia, komu dáme dôveru reprezentovať Slovenska na MS," poznamenal Ľuboš Matejička.

Slovensko nie je silné iba v bikiny fitness. Zopakujme si, ako začiatkom mája tohto roka obstáli slovenské reprezentantky na tohtoročných ME žien a junioriek v Santa Susanne. V ženskej súťaži sa Barbora Sečkárová-Bunčáková stala absolútnou majsterkou Európy vo fitness (vyhrala aj kategóriu nad 163 cm), Karina Antovská bola absolútnou majsterkou Európy v bikiny fitness (vyhrala aj kategóriu do 168 cm), zlato v jednotlivých výškových kategóriách získali v bikiny fitness aj Jana Majerníková (nad 168 cm), Monika Rosenbergerová (do 163 cm) a Iveta Kuglerová (do 158 cm), striebro patrí bikinárke Denise Lipovskej (do 168 cm), Adela Ondrejovičová si v bodyfitness do 163 cm siahla na bronz. Medzi juniorkami sa absolútnymi šampiónkami stali Ondrejovičová (bodyfitness) a Sabína Pleváková (bikiny fitness).

Latka je postavená vysoko...

"Ak chce niekto dosiahnuť výborný výsledok, musí si dávať vysoké ciele a tomu podriadiť celý svoj životný štýl. Musia mu pomáhať jeho najbližší, príbuzní, priatelia, rodičia, životní partneri, bez toho to jednoducho nejde. Majstrovstvá sveta budú na Ukrajine. Predpokladám, že najmä domáce pretekárky a Rusky, ale aj dievčatá z iných krajín budú silnými súperkami. Nehovorme o medailových žatvách, to sa stáva naozaj iba výnimočne. Už to opakujem ako papagáj, naše dievčatá sú výborné, ale aj ich súperky nesedia doma na gauči a nepozerajú sa do neba. Niekedy sa darí viac, inokedy menej. Raz si hore, raz dole. Mali sme aj také šampionáty v minulosti, keď sme domov nepriniesli žiadnu medailu. Konkurencia na MS bude veľmi kvalitná, to nebudú cirkusové preteky kdesi na jarmoku, kde súťažiacich pozbierali z nejakej diskotéky. Verím však, že v Kyjeve uspejeme," podotkol Ľuboš Matejička.

Ľubomír Chochula