Magazín
Desať otázok pre Ľubicu Bérešovú, najlepšieho športovca SAKFST
dátum: 25.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Úradujúca majsterka sveta a vicemajsterka Európy v bikiny fitness Ľubica Bérešová má motiváciu naďalej sa zlepšovať. Aké ciele si dáva na jarnú sezónu 2016? Aj o tom, ale nielen o tom je náš rozhovor s ňou.

1. Začiatkom januára ťa na slávnosti v Trenčíne vyhlásili za najlepšieho športovca SAKFST za rok 2015? Čo to pre teba znamená?

To, že som bola ohodnotená za najlepšieho športovca našej asociácie je pre mňa neuveriteľná česť, pocta. Bola to naozaj pekná bodka za rokom 2015, ktorý považujem za výnimočný. Ťažko povedať, aký bude rok 2016, ale spravím všetko pre to, aby som si na jeho konci mohla povedať, že stál za to.

 

2. Máš v sebe ženskú iskru a zrejme dobré gény. Po kom si zdedila prirodzenú krásu?

Príroda mi nadelila určitý vzhľad a je to taká zmes prvkov, niečo z mamky, niečo z ocka. A iskru – tú majú všetci „východňari“...

 

3. Súhlasím, ale iba krása nestačí, lebo toto nie je modeling. Bez dobre vypracovanej postavy by to nešlo. Považuješ za svoju výhodu, že športuješ dlho a základy si dostala už v detstve?

Samozrejme, vnímam to postupom času ako výhodu. Človek je lepšie pripravený fyzicky a je aj psychicky odolnejší voči stresovým faktorom a podobne.

 

4. Teraz, keď sa elegantne pohybuješ na pódiu ako bikinárka a prezentuješ svoju postavu na súťažiach, už si ťa ani neviem predstaviť v hádzanej, ktorej si sa predtým desať rokov venovala. Bikiny fitness sú tým športom, ktorý ti absolútne vyhovuje a chceš sa mu venovať dovtedy, pokiaľ sa bude dať?

Keď ma môj priateľ videl v lete na plážovej hádzanej hrať, po zápase mi povedal, že mal pocit, ako keby som sa nikdy nevenovala fitness, že by som vo vrcholovej hádzanej mohla hneď pokračovať. Áno, sú to diametrálne odlišné športy – hádzaná je tvrdý a rýchly šport, ostane navždy mojou láskou, akou je v súčasnej dobe fitness. Dokedy sa mu budem venovať? Ťažko povedať... Podstatné je zdravie a motivácia, nič z toho mi momentálne nechýba.

5. Stoja pred tebou ďalšie výzvy. Kedy si začala prípravu na jarnú sezónu a v akej fáze prípravy sa momentálne nachádzaš? Budeš niečo oproti minulej príprave meniť?

Myslím, že som mala dosť času na to, aby som si oddýchla, zregenerovala a načerpala nové sily. Oficiálne začnem prípravu na jarnú sezónu súťaží začiatkom februára. Je ešte na čom pracovať, ale veľmi sa už teším na celý proces prípravy, aj na to, ako sa opäť postavím na súťažné pódiá.

 

6. Priblíž nám svoj aktuálny tréning...

Momentálne trénujem ako vždy – systémom 3+1, t. j. tri dni tréning, jeden deň oddych a opäť. Dvojfázové tréningy zatiaľ nemám.

7. Ako si na tom momentálne so stravou, ako vyzerá tvoj jedálniček, koľko si dávaš sacharidov, bielkovín, tukov a pod.

Jedálniček klasika – ovsené vločky, ryža, mäso (najviac zbožňujem hovädzie), tvaroh, vajcia, šunka, ovocie, zelenina. Bielkoviny okolo 100 g/deň, sacharidy maximálne 150 g/deň. Presné množstvo tukov vypočítané nemám, vždy si však počas dňa dám oriešky, prípadne arašidové maslo (to je moja veľká závislosť) alebo si dám celé vajíčka a nielen vaječné bielka.

 

8. V čom chceš byť v roku 2016 iná, lepšia ako vlani?

Vždy je čo vylepšiť a vždy sa to dá posunúť o level vyššie. Budem teda pracovať na detailoch, nechcem však zanedbať žiadnu partiu, aby to ako celok pôsobilo v súlade.

 

9. Aké ciele si dávaš smerom k jarným súťažiam – majstrovstvám Slovenska a majstrovstvám Európy?

M-SR je nominačnou súťažou na majstrovstvá Európy. Verím, že mi vyjde forma podľa predstáv, že budem spokojná sama so sebou a dostanem príležitosť predviesť sa na ME.

 

10. Plánuješ štartovať aj na IFBB Diamond Cupe v Žiline a chceš tam zabojovať o profesionálnu kartu?

Áno, na tejto súťaži plánujem štartovať. O profi karte som doposiaľ veľmi neuvažovala, nie je to určite moja priorita...

 

Autor: Ľubomír Chochula