Magazín
Základné informácie ohľadne májového IFBB Diamond Cupu v Žiline
dátum: 19.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Pripravovaná medzinárodná pohárová súťaž amatérov IFBB Diamond Cup 2016 (20. – 22. 5. v Žiline), na ktorej sa bude bojovať celkovo až o 6 PRO kariet, má potenciál byť jedným z najlepších podujatí v kulturistike a fitness organizovaným na Slovensku v celej histórii. Hlavný organizátor Andrej Mozoláni informuje o niekoľkých bodoch, ktoré súvisia so súťažou.

Kto zo slovenských súťažiach sa môže zúčastniť IFBB Diamond Cupu?

Hoci je to medzinárodná súťaž, Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja vyšla pretekárom v ústrety, keďže sa toto podujatie koná na Slovensku. Ale podmienkou účasti na IFBB Diamond Cupe je to, že sa musia zúčastniť majstrovstiev Slovenska 2016 (muži 23. 4. v Dubnici nad Váhom a ženy 30. 4. v Nitre) vo svojich kategóriách. Poviem príklad: Nejaký kulturista skončí v kategórii do 80 kg na tohtoročnom slovenskom šampionáte až desiaty, ale ak sa prihlási na našu súťaž, môže sa jej zúčastniť, lebo štartoval na M-SR. Juniorom sa však nestačí nominovať z juniorských majstrovstiev Slovenska 2016, musia absolvovať aj M-SR v kategóriách dospelých. Každý účastník, aj slovenský aj zahraničný, si musí zaplatiť štartovné (o jeho výške neskôr). Štart zahraničných pretekárov musí schváliť národný zväz danej krajiny. Pretekári zo zahraničia, napríklad z Českej republiky, sa prihlásia cez svoj národný zväz, ktorý nám potom pošle žiadosť o povolenie štartu, a po zaplatení štartovného športovcom je jeho účasť na súťaži potvrdená. 

Aké sú súťažné kategórie IFBB Diamond Cupu?

Kulturistika muži – do 75 kg, do 85 kg, do 90 kg, do 95 kg, do 100 kg, nad 100 kg, absolútny víťaz získa PRO kartu.

Klasická kulturistika – do 175 cm, nad 175 cm.

Men's physique – do 170 cm, do 174 cm, do 178 cm, nad 178 cm, absolútny víťaz získa PRO kartu.

Fitness ženy – kategória open, absolútna víťazka získa PRO kartu.

Bodyfitness – do 163 cm, nad 163 cm, absolútna víťazka získa PRO kartu.

Bikiny fitness – do 160 cm, do 163 cm, do 166 cm, do 169 cm, nad 169 cm, prvé dve v absolútnom poradí získajú PRO kartu.

Bikiny fitness masters nad 35 rokov – kategória open.

Kulturistika muži masters – od 40 do 50 rokov, nad 50 rokov.

Kedy bude prezentácia a samotná súťaž?

Registrácia a prezentácia súťažiacich bude trvať trochu dlhšie, keďže sa očakáva veľa pretekárov z viacerých krajín, ktorí budú prichádzať v rôznych intervaloch. Uskutoční sa v piatok 20. 5. od 15.00 do 21.00 h v oficiálnom hoteli Holiday Inn (kongresová sála) v Žiline. Čo sa týka samotnej súťaže, ktorej dejiskom bude DOXXbet aréna v Žiline, rozdelíme ju do dvoch dní. Jedna časť bude v sobotu 21. 5. a druhá v nedeľu 22. 5. Ktoré kategórie sa dostanú do programu v prvý deň a ktoré v druhý, to upresníme neskôr, lebo scenár kategórii ešte nie je daný, ale jedno je isté už teraz. V nedeľu 22. 5. sa uskutoční absolutka (superfinále) v jednotlivých kategóriách o profesionálne karty a to v hlavnom galavečere pred pretekmi profesionálov. Pričom tí amatéri, ktorí získajú PRO kartu v kategóriách kulturistika muži a bikiny fitness, môžu v nedeľu 22. 5. okamžite štartovať na Mozolani Pro Classic (kulturista sa však musí zmestiť do hmotnostného limitu 212 libier).

Ďalšie informácie...

V oficiálnom hoteli Holiday Inn v Žiline si súťažiaci môžu zabukovať ubytovanie za zvýhodnené ceny. V tomto hoteli budú mať možnosť diétneho stravovania. Pretekári aj sprievodný tím si budú môcť v predstihu kúpiť vstupenky na podujatie. Súťažiaci si môžu do backstagu zobrať svojho pomocníka, ak potrebujú mať niekoho pri sebe, aby mu tam robil servis, ale toto bude za nejaký poplatok.

Všetkých priaznivcov kulturistiky, fitness a zdravého životného štýlu pozývame na športový sviatok (20. - 22. 5.) do Žiliny, kde sa uskutočnia IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic 2016. Informácie k týmto pretekom budeme postupne uverejňovať. Chcete mať informácie z prvej ruky? Sledujte internetový magazín mozolani.com!

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Zobraziť galériu (3)