Magazín
Pre Kuglerovú to bude tretia nominačka
dátum: 05.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Aktuálna majsterka Európy v bikiny fitness do 158 cm Iveta Kuglerová absolvovala vo štvrtok 5. septembra posledný tréning pred pohárovou nominačnou súťažou, ktorá sa uskutoční 8. septembra v Trenčíne. Jej cieľom je nominovať sa na majstrovstvá sveta do Kyjeva.

"Do nedele budem už viac-menej len regenerovať, oddychovať, mám aj nejaké vybavovačky. Veľmi si nepripúšťam, že sa blížia nejaké preteky, ale zároveň sa na ne teším," pousmiala sa sympatická Iveta, pre ktorú to bude tretia nominačná súťaž v kariére. Prvú som absolvovala pred necelým rokom, konkrétne 29. septembra v Humennom (nominačka na MS), na ktorých som mala súťažný debut. Na mojej druhej nominačnej súťaži, ktorými boli 21. apríla 2013 majstrovstvá Slovenska v Nitre, ma nominovali na ME do Santa Susanny, kde som o dva týždne po domácom šampionáte získala zlato." 

Kuglerová momentálne váži 49,5 kg a do 8. septembra by ešte chcela niečo stiahnuť. "Neviem, či sa mi podarí niečo zhodiť. Na súťaži som už mala aj 48 kg. Poriadne som sa ani nepozerala na seba, ako vyzerám v plavkách, ba dokonca ešte ani plavky nemám hotové." Od európskej šampiónky, ktorá bude na nominačke štartovať v kategórii bikiny fitness do 162 cm, sa očakáva, že v Trenčíne potvrdí svoju kvalitu a vybojuje si účasť na MS. 

Svetový šampionát v Kyjeve bude 13. až 16. septembra. "Vôbec ešte netuším, ako budem trénovať po nominačke. Uvidím, ako sa budem po nedeli cítiť. Bolo by skvelé štartovať v Kyjeve a dostať sa do tam do finále, ale v prvom rade si musím vybojovať nomináciu." 

Kuglerová má vlohy aj na bojové športy, pričom ešte donedávna o tom nevedela. Celkom dobre jej totiž ide kickbox. "Ten som na nejakú dobu musela vypustiť. Nechcela som sa až tak veľmi zničiť, ale pravdu-povediac, na tento koníček mi v záverečnej fáze prípravy nezostal ani čas. Cez zimu znovu s kickboxom začnem, nech sa udržiavam vo forme," dodala Iveta Kuglerová. 

Ľubomír Chochula

Foto: Pavel Grmolec

 

Súvisiace články

Kuglerová: Veľmi rada cvičím drepy