Magazín
Rozhovor s Trajteľovou, najlepším juniorským športovcom SAKFST
dátum: 14.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Devätnásťročná bikiny fitneska Timea Trajteľová dosiahla v roku 2015 výborné výsledky. Zvíťazila na majstrovstvách Európy v kategórii bikiny fitness juniorky do 166 cm a stala sa absolútnou víťazkou v bikiny fitness na juniorských majstrovstvách sveta.

 

Vyhlásili ťa za najlepšieho juniorského športovca SAKFST roku 2015. Čo to pre teba znamená?

Je to pre mňa obrovská pocta! Je to zadosťučinenie za jarnú i jesennú sezónu 2015. Ďakujem veľmi pekne našej asociácii SAKFST, pánovi prezidentovi a reprezentačným trénerom za prejavenú dôveru v minulom roku.. Vďaka patrí všetkým, ktorí mi pomohli, podporili ma a stáli pri mne.

 

Pred rokom si prestúpila z federácie naturálov do SAKFST. Čakala si, že sa tak výrazne presadíš?

Také dobré výsledky som ani nečakala. Chcela som sa zaradiť dôstojne. Už zlato na majstrovstvách Európy v kategórii junioriek bol pre mňa splneným snom. Na svetový šampionát som išla s cieľom pokúsiť sa vybojovať nejakú medailu, ale aj finálové umiestnenie by bolo úspechom. Keď som vyhrala svoju kategóriu, bola som veľmi šťastná a nevedela som ani poriadne reagovať. No a triumf v 'absolutke', to už bolo niečo nad moje očakávania.

 

V čom si bola na 'svete' iná ako na 'Európe'?

Pozerala som si fotky a dlho som si myslela, že som nespravila až taký veľký progres, ale na 'svete' som bola plnšia, šťavnatejšia. Ja som to najskôr dosť vysušila, ale potom som to dobre nacukrovala a pôsobila som sviežim, zdravým dojmom. Bolo to iná forma, ale páčila sa mi.

 

Zaujímavé je, že v zahraničí skôr uspeješ ako doma. Čím je to?

Mám tam aj svoju kategóriu, aj tou výškou je to, neviem, asi sa viac páčim zahraničným rozhodcom.

Timea Trajteľová na reprezentačnom zraze SAKFST v Bánovciach nad Bebravou 10. 1. 2016.

 

Kedy si začala novú prípravu?

V podstate hneď na druhý deň, ako sme prileteli zo Salvadoru, čiže 19. 12. 2015. Čo sa týka stravy, snažím sa jesť veľmi kvalitne, skôr bez prehreškov. Momentálne sa držím aspoň na 2000 kalóriách, denne je to približne 200 g sacharidov, 50 g tukov a bielkoviny mám maximálne 2 g/ kg telesnej hmotnosti. Čo sa týka cvičenia, sú to najmä objemové, silové tréningy, potrebujem trochu nabrať hmotu, zmohutnieť a uvidím, čo z toho bude. Trénujem podľa pocitu, niekedy je to každý druhý deň, niekedy idem 3+1, vždy podľa toho, ako sa cítim. Keď mám pocit, že nie som dostatočne zregenerovaná na danú svalovú partiu, ktorú idem cvičiť, tak väčšinou tréning trochu posuniem.

 

Naďalej spolupracuješ so štátnou trénerkou Natáliou Lenártovou?

Áno a takisto prezident SAKFST Milan Čížek sa zapája do prípravy. Som veľmi spokojná, ako to funguje a dúfam, že aj oni s výsledkami. Snáď nám to pôjde aj naďalej dobre. Chcem tiež pozdraviť Tatianu Kožuchovú, ktorá mi teraz chýbala, bola tri týždne na dovolenke v Nemecku u tety a tréningy bez nej boli úplne iné. Už sa teším na naše spoločné tréningy. Veľmi si rozumieme, prežívali sme spolu celý juniorský svetový šampionát, bolo to úžasné.

 

Na aké partie sa musíš najviac zamerať?

Určite na ramená, to je najdôležitejšie a potom potrebujem zlepšiť nohy, aj predné aj zadné stehná, samozrejme viac zaguľatiť zadok a zlepšiť chrbát.

 

Prioritou pre teba budú zrejme juniorské súťaže, ale máš ambíciu súťažiť na ME či MS aj v kategórii žien?

Rada by som štartovala aj medzi ženami, ale o tom rozhodne forma.

 

Máš veľa fanúšikov, teší ťa popularita?

Je to milé, keď človek má spätnú väzbu, na to čo robí. Veľmi si to vážim. Ľudia mi denno-denne píšu. Takisto, ako som motiváciou ja pre nich, takisto sú oni obrovskou motiváciou pre mňa, možno ani nevedia akou. Je to super.

Autor: Ľubomír Chochula