Magazín
Januárový reprezentačný zraz SAKFST
dátum: 11.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V nedeľu 10. 1. organizovala asociácia SAKFST v Bánovciach nad Bebravou prvý reprezentačný zraz v roku 2016 pre juniorov, mužov a ženy. Zúčastnili sa ho kulturisti, klasickí kulturisti, physici, fitnesky, bodyfitnesky a bikiny fitnesky.

Ďalšie fotky zo zrazu nájdete v galérii pod článkom!!!

Čo sa týka aktuálnej formy športovcov na zraze, tá zväčša zodpovedala obdobiu, koľko zostáva do prvej súťaže. Ale prišli sa ukázať aj takí, ktorí to s objemovkou medzi sviatkami dosť prehnali... A tak, ako už býva, štátni reprezentační tréneri (Ľuboš Matejíčka pre mužov a juniorov, Natália Lenártová-Revajová pre ženy a juniorky) i činovníci SAKFST (prezident Milan Čížek a viceprezident Dušan Matušík) boli s niektorými spokojní viac, s inými menej. Z vyše 60-tich prítomných športovcov na zraze vybrali polovicu do širšieho repzentačného kádra.

Kto sa zúčastnil zrazu?

Juniorská kategória

Fitness: Baníková, Juricová, Kovalská, Kožuchová.

Bodyfitness: Pisarčíková, Sojková, Adamcová

Bikiny fitness: Hrubovčáková, Pleváková, Trajteľová, Gábrišová, Šimurdová, Knaperková, Kucharíková

Klasická kulturistika: Martoň, Gora, Zaukovec

Kulturistika: Kuchta, Cap, Jurčo, Valach

Ženská kategória

Fitness: Seidlová

Bodyfitness: Kvasničková, Štubňová, Peťková, Masaryková, Košecká, Dobiášová, Vodilová, Wagneter, Knotková

Bikiny fitness: Neumannová, Kuglerová, Kodadová, Tarkuličová, Bérešová, Prítrská, Milová, Kováčová, Marčišovská, Cakoci, Guľášová + juniorky Pleváková, Trajteľová, Knaperková

Mužská kategória

Klasická kulturistika: Greguš, Hyben, Palovič, Štiglic

Men's physique: Ürge, Chodelka, Biňas

Kulturistika: Soták, Kertes, Zajac, Kočiš, Lelko, Škadra, Chlebničan, Tabačiar, Vavrečan, Nagy, Brosmann, Kráľ

 

Koho vybrali do širšieho kádra reprezentácie?

Muži + juniori: Tabačiar, Kráľ, Nagy, Zajac, Škadra, Kočiš, Vavrečan, Valach, Cap (všetci kulturistika), Štiglic, Gora, Martoň (všetci klasická kulturistika)

Ženy + juniorky: Bérešová, Tarkuličová, Prítrská, Pleváková, Hrubovčáková Trajteľová, Knaperková, Milová, Marčišovská, Cakoci, Guľášová (všetky bikiny fitness), Seidlová, Kožuchová, Baníková, Juricová (všetky fitness), Knotková, Masaryková, Peťková, Košecká, Sojková (všetky bodyfitness)

Zranenie neumožnilo zúčastniť sa zrazu bodyfitneske Stanislave Tichej. Fitneska Dominika Multáňová síce na zraze bola, ale viac-menej iba ako divák, lebo jarnú časť sezóny 2016 vynecháva. Do prípravy na jarné súťaže sa nezapoja ani bikiny fitneska Olívia Pohánková a Olívia Čambalová. Kulturista Peter Kováč si takisto dá na jar pauzu od súťaženia a asi aj klasik Andrej Varga.

Vrcholom jarnej sezóny 2016 budú majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia 4. - 8. 5. v Santa Susanne. Na domácej scéne budú kľúčové majstrovstvá Slovenska (juniori 16. 4. v Trenčíne, muži 23. 4. v Dubnici nad Váhom a ženy 30. 4. v Nitre). Magnetom bude aj IFBB Diamond Cup (21. 5. v Žiline).

Niektorí pretekári (Pleváková, Milová, Zajac) chcú štartovať aj na americkom Arnold Classic (3. - 6. 3. v Columbuse).

 

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (31)