Magazín
Najlepším športovcom SAKFST za rok 2015 je Ľubica Bérešová
dátum: 11.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V sobotu 9. januára sa v Dome armády v Trenčíne uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov SAKFST za rok 2015. Za celkovo najlepšieho športovca SAKFST vyhlásili bikiny fitnesku Ľubicu Bérešovú.

Ľubica Bérešová získala v roku 2015 titul majsterky sveta, vybojovala si striebro na majstrovstvách Európy, zvíťazila na Olympia Amateur Europe, skončila na druhom mieste v ankete o najlepšieho športovca neolympijských zväzov.

V kategórii juniorov vyhlásili za najlepšieho v roku 2015 bikiny fitnesku Timeu Trajteľovú, ktorá sa vlani stala nielen juniorskou majsterkou Európy, ale dokonca aj absolútnou juniorskou majsterkou sveta.

V kategórii fitness detí tentoraz vyhlásili nie jedného najlepšieho, ale až tri detské hviezdičky – Nelli Novodomskú (majsterka sveta i Európy), Tatianu Ondruškovú (majsterka sveta i Európy) a Denisa Ambruša (majster sveta a vicemajster Európy).

V roku 2015 výborne reprezentovali Slovensko mnohé ďalšie fitnesky a kulturisti, napríklad klasický kulturista Andrej Varga (majster Európy, vicemajster sveta, striebro na Európskych hrách, 5. miesto v ankete o najlepšieho športovca neolympijských zväzov), ale aj siloví trojbojári.

VV SAKFST úprimne ďakuje pri príležitosti ocenenia najlepších športovcov asociácie za rok 2015 za vzornú reprezentáciu Slovenska všetkým pretekárom, trénerom, sponzorom, priateľom a fanúšikom, ktorí sa zaslúžili o podporu kulturistiky, fitness a silového trojboja na Slovensku a vo svete.

Ďalšie ocenenia dostali:

- Klasický kulturista Andrej Varga  a kulturisti Peter Kováč i Igor Kočiš.

- Bikiny fitnesky Olívia Pohánková, Stanislava Prítrská, Valéria Marčišovská, Sabína Pleváková a Denisa Hargašová (cenu za ňu prevzala štátna trénerka Natália Lenártová-Revajová).
- Siloví trojbojári Tomáš Haršány, Adrián Perháč, Ivana Horná, Matúš Dúcky a Robert Valach.

Samostatné ocenenie si prevzala profesionálka Adela Ondrejovičová, ktorá veľmi úspešne súťaží v kategórii Figure.

Pripomeňme, že najúspešnejším športovcom SAKFST za rok 2014 bola Jana Purdjaková, ktorá vlani nesúťažila.

-ľch-

Foto: Marek Bučko

Zobraziť galériu (16)