Magazín
V sobotu vyhlásia najlepších športovcov SAKFST za rok 2015
dátum: 07.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 9. januára vyhlásia najúspešnejších športovcov SAKFST za rok 2015. Akcia sa uskutoční v Dome armády (Hviezdoslava 16) v Trenčíne (o 18.00 h). Vedenie SAKFST pozýva svojich členov, pretekárov, funkcionárov a fanúšikov na toto slávnostné oceňovanie.

Najväčším kandidátom na celkové prvenstvo je bikiny fitneska Ľubica Bérešová. Táto skvelá športovkyňa získala v roku 2015 titul majsterky sveta, vybojovala si striebro na majstrovstvách Európy, zvíťazila na Olympia Amateur Europe, skončila na druhom mieste v ankete o najlepšieho športovca neolympijských zväzov.

Ale v roku 2015 výborne reprezentovali Slovensko mnohé ďalšie fitnesky a kulturisti, napríklad klasický kulturista Andrej Varga (majster Európy, vicemajster sveta, striebro na Európskych hrách, 5. miesto v ankete o najlepšieho športovca neolympijských zväzov).

V kategórii juniorov sú favoritkami na prvé miesto dve bikiny fitnesky – Timea Trajteľová (tá sa v roku 2015 stala nielen juniorskou majsterkou Európy, ale dokonca aj absolútnou juniorskou majsterkou sveta) a Denisa Hargašová (majsterka Európy žien, striebro na juniorských majstrovstvách sveta, bronz na juniorských majstrovstvách Európy, víťazstvo na Olympia Amateur Europe).

Pred rokom sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najlepších športovcov SAKFST v Poprade. Vtedy celkovo zvíťazila Jana Purdjaková (absolútna majsterka sveta vo physique žien v roku 2014), medzi juniormi bol najlepší Erik Halaška, v detskej kategórii Nelli Novodomská a za najlepší klub vyhlásili VTJ Technika L. Mikuláš.

-ľch-