Magazín
Nad comebackom Andreja Mozolániho visia otázniky!
dátum: 21.12.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Zhruba pred mesiacom sme vás informovali, že Andrej Mozoláni pripravuje v máji 2016 v jeho Žiline dve veľké a významné medzinárodné súťaže v kulturistike a fitness – pre amatérov IFBB Diamond Cup a pre profesionálov Mozolani Pro Classic.

V súvislosti s pripravovanými projektami v roku 2016, ktoré v spolupráci s partnermi organizuje Mozolani The Fitness Authority, stále zostáva niekoľko nezodpovedaných otázok. Andrej Mozoláni je síce v príprave na súťaž a teoreticky by mohol štartovať v kategórii men' pro bodybuilding 212 lbs, ale v súčasnosti je veľmi ťažké povedať, či po desaťročnej pauze sa Andrej vráti na súťažné pódium, pretože do štartu pretekov sa ešte veľa vecí môže zmeniť. Príprava na preteky si totiž vyžaduje stopercentnú koncentráciu a úsilie podriadiť sa tomuto cieľu.

Andrej začal objemovú prípravu 1. októbra 2015 a prvé výsledky je už vidieť, čo si môžete pozrieť na videu.

Na začiatku objemovej prípravy vážil Andrej Mozoláni 90 kg a aktuálne má 98 kg. V januári 2016 by mal nastúpiť na finálnu tvarovaciu fázu, ktorá rozhodne o tom, či jeho príprava bude pokračovať alebo to zasa bude len v nedohľadne...

Isté je však to, že v termíne 20. - 22. 5. 2016 sa v DOXXbet aréne v Žiline uskutočnia dve prestížne podujatia. Jedným bude IFBB Diamond Cup, na ktorom amatéri v jednotlivých kategóriách môžu získať profesionálne karty. Na Slovensku doposiaľ nikdy amatérski športovci v kulturistike a fitness nemohli bojovať o pro-karty. Punc výnimočnosti dodá tejto súťaži aj fakt, že pôjde o prvý ročník IFBB Diamond Cupu. No a deň po pretekoch amatérov sa bude konať Mozolani Pro Classic, na ktorom budú profesionálni kulturisti do 212 libier a profesionálne bikiny fitnesky súperiť o priamy postup na Olympiu (víťazi) i o body do dlhodobého kvalifikačného rebríčka o postup na Olympiu.

Uvidíme teda na Mozolani Pro Classic 2016 návrat bývalého majstra sveta a dvojnásobného majstra Európy v kulturistike Andreja Mozolániho na súťažné pódium, dokonca po dlhých desiatich rokoch, alebo nie...? Bude v jeho silách urobiť kvalitnú formu a konkurovať tým najlepším v kategórii men' pro bodybuilding 212 lbs?

Chcete mať informácie z prvej ruky? Sledujte internetový magazín mozolani.com, ktorý bude hlavným nosičom informácii o Mozolani Pro Classic 2016 a IFBB Diamond Cup 2016!

Súvisiaci článok:

Mozolani Pro Classic aj v roku 2016! Comeback Andreja Mozolániho?

 

Autor: Ľubomír Chochula

 

Zobraziť galériu (11)