Magazín
Seccarecci, ktorý miloval kulturistiku, náhle zomrel
dátum: 05.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Ešte v sobotu 31. augusta štartoval taliansky profesionálny kulturista Daniele Seccarecci na podujatí Nordic Pro v Lahti, kde v kategórii open obsadil 6. mieste. Žiaľ, štyri dni po tejto súťaži nečakane zomrel.

Čo sa stalo? Talianske médiá informujú, že bezvládne telo Seccarecciho našla v jeho dome vlastná matka. Presná príčina predčasnej smrti bude známa v najbližšom čase, ale hovorí sa, že Danielle mal srdcový infarkt a potom padol hlavou na dlážku. Údajne mal pod hlavou kaluž krvi.

Daniele Seccarecci skonal vo veku iba 33 rokov. Priaznivci kulturistiky na Slovensku ho poznajú najmä z jeho exhibičného vystúpenia na Mozolani Classic 2 v Žiline (október 2012). Ako si na neho spomína promotér tohto podujatia Andrej Mozoláni? "Naozaj som veľmi smutný. Daniela Seccarecciho som poznal od roku 2005, keď sme súťažili v Číne na majstrovstvách sveta, na ktorých sa dostal do finále. Tam sme si po prvýkrát podali ruku. Ďalšie stretnutie bolo na majstrovstvách Európy v Budapešti, kde bojoval o popredné umiestnenie. Potom sme sa stretli v roku 2010 v Mexiku na majstrovstvách sveta vo fitness žien. Dlho sme sa tam rozprávali o plánoch a súťažiach. Bohužiaľ posledné stretnutie sme mali v Žiline na MOZOLANI CLASSIC 2012, kde Daniele bol mojím hosťom a svojím sympatickým vystupovaním a slušnou formou si získal fanúšikov na Slovensku!!! Prosím neriešte nepodstatné a pripomeňte si ho ako športovca, ktorý miloval kulturistiku."

Aktuálny juniorský majster sveta Norbert Zajac spomína na charizmatického Taliana takto: "Okrem toho, že to bol profesionálny kulturista, bol to aj viacnásobný majster Talianska v kulturistike nad 90 kg. Spomíname, ako sa Daniel Seccarecci počas svojej exhibície na Mozolani Classic 2 za tónov piesne Miserere v podaní Andrea Bocceliho a Zucchera premiestnil medzi ľudí, ukázal svoj taliansky temperament a roztlieskal dav aj na tribúnach."

ČESŤ JEHO PAMIATKE!

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs