Magazín
Dennis Wolf sa vyjadril k niekoľkým témam
dátum: 14.12.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Dennis Wolf, známy aj pod prezývkou „Vlk“ sa vyjadril k témam, ako sú tréningový diár, stravovanie počas tréningového voľna, tréning paží a príjem tekutín v diétnom období.

Dennisov tréning paží alebo, ako sa mu ich podarilo dostať na špičkovú úroveň

Dennisovi sa osvedčili hlavne bicepsové zdvihy na šikmej Scottovej lavičke. Vzhľadom k tomu, že si veľa krát dopomáhal ramenami, aby zdvihol záťaž, rozhodol sa využívať práve túto lavičku a takýto sklon. Zafixuje si ramená a dodržiava striktnú techniku, aby zapôsobil primárne na svoje bicepsy a na nič iné. Konkrétne vyberá bicepsové zdvihy jednoručky na šikmej lavičke a bicepsové zdvihy veľkej činky alebo ezety, tak isto na šikmej lavičke. Čo sa týka tricepsov, najčastejšie vyberá ako cvik číslo jeden extenziu na tricepsy v ľahu a druhý cvik kľuky na bradlách.

Netréningové dni a stravovanie

Po súťaži sa vždy snaží dať si mesiac alebo dva pauzu od striktného tréningu a prísneho stravovacieho režimu. Snaží sa očistiť svoje telo od neustáleho príjmu potravy a dopriať si celkový detox. Do tohto redukčného režimu patrí hlavne znížený príjem proteínov. Počas tejto očistnej fázy trvajúcej zhruba jeden mesiac sa denný príjem pohybuje iba okolo 100 gramov bielkovín. Celkom určite nejedáva každé dve hodiny. V nesúťažnom období si dopraje aj jedlá s vyšším obsahom tuku, sám tvrdí, že zostane zasýtený na neporovnateľne dlhšiu dobu. Počas tohto obdobia sa naje maximálne 4-krát denne, niekedy dokonca iba 3-krát.

Pitný režim

Dennis by všetkých rád pozval do svojej chladničky, aby im ukázal plno plechoviek diétnej Coly a vyvrátil tvrdenia a mýty, že pije iba čistú vodu. Tak isto rád pije aj nápoj Dr. Pepper a Sprite. V minulosti zvykol piť aj Crystal Light, ale už to obmedzil , lebo ako sám tvrdí, je to veľmi sladké. Dennis si myslí, že nie je vôbec zlé popíjať tieto sladené nápoje, ale treba mať popri nich aj dostatočný príjem čistej vody. Názory na rôzne sladidlá pridané v týchto nápojoch sa rôznia. Dennis sa nad tým zvykne veľa krát rozčuľovať. Jeden deň vám odborníci tvrdia, že sú zdraviu škodlivé a na druhý deň sú už zrazu bezpečné. V jednom si je však úplne istý. Diétna sóda a Crystal Light mu pomáhajú uspokojiť chuť na sladké počas náročnej diéty. Ani náhodou sa ich nechystá prestať piť a dopraje si dve alebo tri plechovky každý deň.

 

Tréningový diár

Wolf tvrdí, že si nikdy nezaznamenával svoj tréningový progres do žiadneho diáru. Na druhej strane však odporúča zaviesť si takýto diár a sledovať silové výkony a zlepšenia. Dennis priznáva, že má výbornú pamäť a presne vie o koľko sa zlepšil a koľko si musí naložiť na činku. Ďalej dodáva, že momentálne sa nesnaží silou mocou zvyšovať silu. Snaží sa zapracovať na detailoch a tvrdosti svalov. Paradoxom je, že Dennis má skvelú pamäť, ale ako sám priznal, má veľký problém zapamätať si nové mená. Veľa krát zažil situáciu, keď spoznal niekoho nového a keď sa stretli na druhý deň, Dennis si nemohol spomenúť na meno. Je mu to síce veľmi trápne, ale život ide ďalej a dúfa, že nikto to nebude brať príliš osobne.

Autor: Marek Ballo (s použitým zahraničných zdrojov)