Magazín
Videonávrat k Mozolani Fitness Cupu 2015 – ženské kategórie
dátum: 07.12.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitnesky boli ozdobou nominačného Mozolani Fitness Cupu 2015. Videonávrat z tejto súťaže v podaní bikinárok vás o tom presvedčí, ale ponúkame vám aj videá kategórií fitness a bodyfitness.

 

BIKINY FITNESS

Bola to najatraktívnejšia, najzaujímavejšia kategória. Bikinárok bolo až 43 a rozdelili ich do troch výškových kategórii. V bikiny fitness do 163 cm zdolala Ľubica Bérešová obhajkyňu trofeje Stanislavu Prítrskú. Nomináciu na MS si vybojovala aj bronzová Erika Tarkuličová. V bikiny fitness do 168 cm zlatú medailu získala Valéria Marčišovská. Na druhom mieste skončila Denisa Hargašová, ktorá mala víťazné ambície. Obe postúpili na ženské MS. V bikiny fitness nad 168 cm vyhrala Olívia Pohánková, na druhom mieste skončila Saskia Cakoci,tretia skončila Veronika Guľášová. Všetky tri získali nomináciu na MS žien. Mozolani Fitness Cup bol pre najlepšie bikinárky dobrým odrazovým mostíkom smerom k MS žien v Budapešti, ktoré sa konali dva týždne po žilinskej súťaži. V Budapešti sa ťažkej svetovej konkurencii najviac presadili Ľubica Bérešová (majsterka sveta) a Olívia Pohánková (vicemajsterka sveta), ale aj ostatné dievčatá sa nedali zahanbiť (Prítrská a Cakoci boli štvrté, Marčišovská piata, Hargašová i Tarkuličová skončili siedme a Guľášovú klasifikovali ako jedenástu). Z tých dievčat, ktoré sa predstavili v Žiline, budú o pár dní  (12. a 13. 12.) v kategórii bikiny fitness súperiť na juniorských majstrovstvách sveta v Salvadore Denisa Hargašová, Timea Trajteľová, Veronika Guľášová a Sandra Cabániková.   

 

BODYFITNESS

V bodyfitness do 163 cm štartovalo šesť pretekárok, takže všetky boli hneď vo finále a spomedzi nich kraľovala víťazná Jana Knotková. V bodyfitness nad 163 cm bolo semifinále a potom finále. Zaslúžene triumfovala Stanislava Tichá, ktorá vynikala nielen postavou, ale aj ženskosťou. Právom ju nominovali na MS žien, na ktorých obsadila 15. miesto.

 

FITNESS

Kategória fitness ženy open bola najslabšie obsadená. Na pódiu sa predstavili iba tri pretekárky. Medailu tak mala každá z nich už vopred istú. Fitnesky najskôr absolvovali svoje voľné zostavy. Z tohto tria mala najlepšiu zostavu iba 16-ročná Tatiana Kožuchová (tohtoročná juniorská vicemajsterka Európy vo fitness nad 163 cm), ktorej sa nič nedalo vytknúť. Prezentovala sa novou zostavou a zvládla ju bravúrne. Akrobatické prvky skvele zmixovala so silovými a umeleckými. Showmanship bol takisto ukážkový. A Kožuchová mala najlepšiu aj postavu, a tak nebolo čo riešiť, zaslúžene zvíťazila a vybojovala si miestenku na MS žien, na ktorých obsadila 8. miesto. Tento víkend bude štartovať na juniorských majstrovstvách sveta v Salvadore.

Všetky videá z Mozolani Fitness Cupu 2015 nájdete TU

Výsledky vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness na Mozolani Fitness Cupe 2015 nájdete TU

-ľch-