Magazín
Interview s Natáliou Lenártovou-Revajovou
dátum: 04.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Už sme vás informovali, že slovenská profesionálka Natália Lenártová-Revajová (je to bývalá 2-násobná majsterka sveta a 3-násobná majsterka Európy medzi amatérkami v bodyfitness) obsadila na Nordi Pro v Lahti v kategórii Pro Figure skvelé tretie miesto, čo je jej najlepším výsledkom v profi-kariére. Chceli sme vedieť viac, a tak sme sa s ňou spojili.

 

Blahoželáme vám k tomuto úspechu. Dva týždne pred Lahti ste na súťaži Europa Supershow v Dallase skončili na 14. mieste. Čo ste odvtedy zmenili?

 

Ďakujem. Som rada, že nastal taký progres. V Dallase som mala určité problémy ženského charakteru, nesadla mi ani aklimatizácia a cítila som sa unavená. Teraz odpadlo únavné cestovanie do zámoria, navyše v Európe je aj trochu iné hodnotenie rozhodcov, ale hlavne, bola som v lepšej forme. Po návrate z Ameriky som pokračovala v diéte a tréningu. Za dva týždne sa dá toho veľa zmeniť. Štartovať v Európe je veľkou výhodou.

V rebríčku Pro Figure, z ktorého postúpi prvých päť pretekárok na Olympiu, ste na 6. mieste iba s dvojbodovu stratou na piatu v poradí.

V tomto roku už nebudem súťažiť. Myslím si, že by bolo veľké riziko ísť do Ameriky a skúšať, či sa mi ešte podarí nominovať sa na Olympiu. V Dallase som bola štrnásta a nejaký skok do Top trojky na ďalšej americkej súťaži by asi nebol veľmi reálny. Skôr sa teším na Mozolani Pro Classic v roku 2014. Videla som v Lahti, ako domáce prostredie pôsobilo na Fínky, ako im dodávalo energiu. Keď máte preteky doma, je to väčšia motivácia aj v príprave. Teraz si trochu oddýchnem a potom svoje úsilie zameriam na budúcu sezónu.

V nedeľu 8. septembra budete v Trenčíne v rozhodcovskom zbore hodnotiť pretekárky na pohárovej nominačnej súťaži vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a v kulturistike žien. Baví vás rozhodovanie?

Baví. Chcela by som to v budúcnosti robiť aj na medzinárodnej úrovni. Pri rozhodovaní je to síce subjektívny pocit, ale myslím si, že veľmi dobre viem zhodnotiť, ako sú na tom pretekárky.  Každá má svoju osobnosť, z každej vyžaruje určité čaro. Inak, mala by som rozhodovať aj na Tatranskom pohári v Poprade (26. októbra), ktorý bude nominačkou pre kulturistov a klasických kulturistov.

S vaším osobným trénerom Milanom Čížekom, ktorý je zároveň prezidentom SAKFST, spolupracujete už dlhé roky...

Spolupracujeme od začiatku mojej kariéry, nemala som iného trénera, iba jeho. V tomto smere som nepotrebovala robiť zmenu. Pretekár, ktorý chce súťažiť a má ambície, by si mal hlavne v úvode kariéry hľadať takého trénera, ktorému dôveruje. Môj tréner ma dokonale pozná, vie, ako reaguje moje telo, čo na mňa zaberá. Som veľmi spokojná, stará sa o mňa príkladne. Som šťastná, že sa nám darí zlepšovať formu a postavu. Mám kvalitného trénera, ktorý tomu naozaj rozumie. A ktorému ide aj o moje zdravie a nepreháňa to so všetkým. Má pochopenie pre to, čo zvládnem a čo nie...

Vo vašej amatérskej ére, keď ste získavali tituly na medzinárodnej scéne, ešte neexistovala kategória bikiny fitness. Čo na ňu hovoríte?

Keby som mala oveľa menej rokov, možno by som chcela štartovať v bikinách, ale vidím tam trochu hendikep, ktoré majú maličké dievčatá. Bikiny sú však veľmi dobrou kategóriou. Dokážem si predstaviť, že by moja dcéra Karin (7 rokov) robila v juniorskom veku  fitness a potom medzi ženami bikiny fitness, ale momentálne chce chodiť na karate, tak neviem...

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

 

Súvisiace články

Rozhovor s prezidentom SAKFST Čížekom

Na Nordic Pro skvelá Lenártová-Revajová

Vo Fínsku profi-súťaž so slovenskou účasťou

Lenártová-Revajová zachránila víťazku

Natália nepadla rozhodcom do oka