Magazín
Na nominačke v Trenčíne sa očakáva plný dom
dátum: 04.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V nedeľu 8. septembra sa v Trenčíne (ODA – posádkový dom) uskutoční SAKFST pohárová súťaž vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a v kulturistike žien, ktorá bude zároveň nominačnými pretekmi na majstrovstvá sveta.

Z poverenie VV SAKFST podujatie zorganizuje Fitness Gabrhel Trenčín. Pre organizátora je to česť, ale zároveň aj vyznamenanie i ocenenie jeho doterajšej činnosti. Súťažnými kategóriami budú fitness open, bodyfitness do 158 cm, do 163 cm a nad 163 cm, bikiny fitness do 162 cm, do 166 cm a nad 166 cm, kulturistika open. Prezentácia pretekárok sa uskutoční od 14.15 do 15.15 h. Samotná súťaž sa začne o 16.00 h. Riaditeľ pretekov Milan Gabrhel pre www.mozolani.com na margo záujmu verejnosti o túto súťaž povedal: "Myslím si, že na tieto krásne ženy sa príde pozrieť dosť ľudí. Kapacita tých priestorov, kde sa preteky uskutočnia, je 700 miest. Určitú časť lístkov sme už predali, niečo sa predá priamo na mieste v deň podujatia. Predpokladám, že tam nebudú len Trenčania, ale aj ľudia z celého Slovenska. Verím, že bude plný dom."

Pre pretekárky bude najväčšou motiváciou nominácia na MS, ale súťažiť budú aj o poháre, diplomy a vecné ceny od sponzorov.

Kvalitnú súťaž očakáva aj prezident Slovenskej asociácie kulturistiky a silového trojboja Milan Čížek: "Našťastie, zatiaľ nemám žiadne informácie, že by niekto mal mať nejaké problémy. Všetci sa snažia čo najlepšie pripraviť na "nominačku". Vzhľadom na to, že na medzinárodných pódiách dosahujeme vynikajúce výsledky a máme dosť kvalitných pretekárok, očakávam, že táto súťaž bude na vysokej úrovni. Bude tam pretlak pretekárok, ale verím, že tréneri vyberú tie dievčatá, ktoré budú mať reálnu šancu na nejaký úspech na svetovom šampionáte v Kyjeve (13. – 16. 9.). Optimistický variant počíta s účasťou 11 športovkýň na MS (7 bikiny fitness, 2 fitness, 1 bodyfitness a 1 kulturistika), ale to musia pretekárky potvrdiť práve na nominačných pretekoch."

Na pódiu by sa mali predstaviť štyri tohtoročné majsterky Európy medzi ženami (Sečkárová-Bunčáková, Majerníková, Rosenbergerová, Kuglerová), jedna tohtoročná vicemajsterka Európy (Lipovská), dve tohtoročné juniorské majsterky Európy (Ondrejovičová, Pleváková). Ambície presadiť sa neskrývajú tiež pretekárky, ktoré vynechali jarnú časť sezóny (Multáňová a Kažímírová – absolútna majsterka Európy 2012). Najväčšiu šancu byť nominované na MS 2013 majú vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková (absolútna majsterka Európy 2013) a Dominika Multáňová, v bodyfitness Adela Ondrejovičová (absolútna juniorská majsterka Európy 2013), v bikiny fitness Jana Majerníková, Monika Rosenbergerová. Iveta Kuglerová, Denisa Lipovská, Magdaléna Kažimírová, Sabína Pleváková a Stanislava Prítrská.

Pripomíname, že tohtoročná absolútna európska šampiónka v bikiny fitness Karina Antovská vypúšťa jesennú časť sezóny a chce presedlať na bodyfitness.

Propozície pohárovej súťaži vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a v kulturistike žien nájdete TU.

Ľubomír Chochula

Foto: Jaroslav Zbyňovec