Magazín
Mozolani Pro Classic aj v roku 2016! Comeback Andreja Mozolániho?
dátum: 24.11.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na Slovensku sa pripravujú dve veľké medzinárodné súťaže v kulturistike a fitness, ktoré sa uskutočnia koncom mája 2016. Dejiskom oboch prestížnych pretekov, ktoré zorganizuje Mozolani The Fitness Authority, bude Žilina. Prvým eventom je IFBB Diamond Cup, na ktorom budú amatéri bojovať celkovo o šesť profesionálnych kariet, druhým je Mozolani Pro Classic za účasti špičkových profesionálov.

V súvislosti s týmito pripravovanými projektami sa vynára niekoľko otázok. Napríklad, dočkajú sa fanúšikovia na jednej z týchto dvoch súťaží návratu Andreja Mozolániho, ktorý ukončil športovú kariéru už v roku 2006?

Bývalému amatérskemu majstrovi sveta v kulturistike (2005) a dvojnásobnému majstrovi Európy (2004 a 2006) tento šport navždy prirástol k srdcu a zostal mu verný aj potom, keď prestal súťažiť, ako tréner, podnikateľ, majiteľ fitnescentier, organizátor a promotér viacerých súťaží okrem iných samozrejme aj Mozolani Classic a ako odborník, držiteľ mnohých aj svetových ocenení za rozvoj športu a podporu zdravého životného štýlu, ktorý spolupracuje so Slovenskou asociáciou kulturistiky, fitness a silového trojboja. Hoci cvičiť nikdy neprestal, bolo to skôr cvičenie pre radosť.

Prečo práve teraz nastala v jeho živote zmena? Lebo Andrej Mozoláni má rád výzvy, posúva ho to dopredu a motivuje prekonávať sám seba. Po desiatich rokoch sa rozhodol skúsiť objemový tréning.

Baví ho to, trénuje tvrdo a pravidelne. Zatiaľ nie je jasné, či jeho snaha vyústi do návratu na súťažné pódiá, takže tieto úvahy sú momentálne len v teoretickej rovine. Ak sa však rozhodne znovu súťažiť, potom na tieto otázky – môže sa kulturistovi po desaťročnej pauze podariť úspešný comeback, môže urobiť kvalitnú formu, môže pomýšľať na dobrý výsledok? – nájdeme odpovede možno už koncom mája 2016 na veľkolepom podujatí v Žiline.

Chcete mať informácie ako prví? Tak potom sledujte portál mozolani.com, ktorý bude hlavným nosičom informácii o MOZOLANI PRO CLASSIC 2016 a IFBB DIAMOND CUP 2016!

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (10)