Magazín
Survival Nutrition v Mozolani Fitness
dátum: 11.11.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Pred pár dňami sa v Mozolani Fitness ZOC Max Žilina uskutočnilo školenie personálu na doplnky športovej výživy Survival Nutrition Supplements®. O svojich produktoch hovoril majiteľ firmy Survival Pavel Provázek.

Pavel Provázek spolupracuje s Andrejom Mozolánim odvtedy, ako začal školiť fitness inštruktorov a robiť na Slovensku rekvalifikácie. Je to cca 4 roky. „Ponúkol som mu svoju značku Survival, ktorá vznikla na podporu a doplnenie živín i chýbajúcich makroživín pre mojich športovcov, ktorých pripravujem v Českej republike. Sú to olympionici Lukáš Krpálek, Petra Chocová, ktorí sa pripravujú na OH 2016 do Rio de Janeira. Už skôr som pre nich začal pripravovať výživu, ktorá by im bola šitá na mieru a bola plnohodnotná. Potom som zistil, že veľmi dobre na to reagujú aj ostatní ľudia. Chceli vyskúšať to, čo berú tí olympionici. Takto vlastne vznikla tá značka. Andrej dostal nejaké vzorky na vyskúšanie a tohto roku sme sa dohodli, že by sme to zaradili do portfólia Mozolani Fitness. Jeho predajcov som tu oboznámil s našou značkou a produktami, aby vedeli, kto sme, prečo sme tu, ako sme vznikli, na čo kladieme dôraz v týchto výrobkoch a prečo by ich mali odporučiť svojim klientom. Andreja beriem na Slovensku ako jednotku, on pre mňa znamená kvalitu.“

Pavel Provázek okrem iného spomenul aj to, ako sa vzoprel veľkej konkurencii. „ Už 25 rokov prevádzkujem svojej fitko, školím trénerov, pripravoval som pretekárov v kulturistike a vo fitness, teraz spolupracujem s olympionikmi a poznal som, ako je ťažké sa presadiť. Hľadal som nejakú cestu, ako sa zviditeľniť, aby to zákazníci začali kupovať a aby to využili. Veľa konkurenčných firiem nepriznáva na etiketách pravé zloženie výživového doplnku a iba uvádza, že to niečo obsahuje, ale neuvádza percentuálne koľko čoho obsahuje. Nie sme najlacnejší, ale tým, že uvedieme presné zloženie, koľko čoho vo vnútri je, tak tým sme otvorenejší k zákazníkom a neskrývame nič,“ podotkol Pavel Provázek.

Andrej Mozoláni poznamenal: „Pavel Provázek je odborník. Je to český výrobca, produkty si sám vyvíja a sú testované vrcholovými športovcami. Je to značka, ktorú sme pred časom dosadili aj do našej siete. Máme záujem, aby sa táto značka predávala. Chceme, aby naši ľudia mali o nej odborné znalosti, aby to vedeli ponúknuť zákazníkom, lebo Survival má tiež svojich konzumentov.“

Značka Survival je v súčasnosti jednou z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich českých značiek športovej výživy. V súčasnosti má zastúpenie v piatich európskych krajinách. Vyniká úplnou otvorenosťou voči zákazníkom, keď ako jediná spoločnosť zverejňuje podiely kľúčových zložiek v zložení svojich proteínových a sacharidových suplementov, a tak zákazníkom odhaľujú pomery zastúpenia kľúčových látok. Užívatelia potom majú o zložení suplementov komplexný prehľad. Survival kladie dôraz aj na výber surovín, orientuje sa na európskych producentov a využíva najlepšie možné zdrojové produkty.

„Veľmi si zakladáme na tom, aby všetky naše produkty uvedené na trhu boli úplne bezpečné, celkom v súlade s európskou legislatívou a tiež v súlade s odporúčaniami Antidopingového výboru Českej republiky i medzinárodnej antodopingovej agentúry WADA. Survival používajú kondiční športovci i športovci najvyššej úrovne, vrátane reprezentantov v rôznych druhoch športu, od vytrvalostných (beh, cyklistika), cez vodné (plávanie), či zimné (hokej, lyžovanie) až po silové (kulturistika, fitness, silový trojboj). Pomáha im dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Survival je ekvivalentom pre kvalitné, transparentné a veľmi účinné doplnky športovej výživy a práve také potrebujete, aby ste dosiahli svoje športové ciele,“ dodal Pavel Provázek.

Autor: Ľubomír Chochula