Magazín
Spoločný tréning Tomáša Kašpara a Andreja Mozolániho + VIDEO
dátum: 07.11.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Český profesionálny kulturista a člen Extrifit tímu Tomáš Kašpar exhibične vystúpil na Mozolani Fitness Cupe 2015 v Žiline (31. 10.), kde svojou zostavou na pódiu i šoumenstvom medzi divákmi priviedol obecenstvo do varu. O deň neskôr si v Mozolani Fitness ZOC Max Žilina zatrénoval spolu s Andrejom Mozolánim.

 

„Bol to neplánovaný tréning rúk, ktorý sa konal v nedeľu dopoludnia. Mal som dohodnutý tréning s poľským profesionálom Robertom Burneikom, ale ten žiaľ nemohol prísť do Žiliny, a tak sme využili možnosť natočiť tréning spolu s Tomášom. Dohodli sme sa priamo na súťaži. Spočiatku sa nám do toho ťažkého tréningu ani nechcelo ísť, ale nakoniec sme sa vyhecovali a tréning dopadol fajn. Obaja sme boli spokojní s výkonom. Na biceps i triceps sme zvolili širší repertoár cvikov. Tréning bol v pomerne vysokom tempe, trval hodinu a výsledkom bolo dokonale prekrvené svalstvo rúk. Diváci si môžu na videu pozrieť krátky zostrih, aký priebeh mal tréning,“ povedal Andrej Mozoláni, ktorý síce už deväť rokov nesúťaží (najväčšie úspechy – majster sveta v kulturistike v roku 2005 a dvojnásobný majster Európy v kulturistike v rokoch 2004 a 2006), venuje sa biznisu, organizuje súťaže, robí trénera, ale stále sa udržiava a cvičiť nikdy neprestal. 

Rozpis tréningu bicepsu a tricepsu

1. cvik: bicepsové zhyby v stoji s EZ tyčou, klasická pyramída, na začiatku záťaž 50 kg a vyšší počet opakovaní, v poslednej sérii záťaž 93 kg a 3 opakovania.

2. cvik: bicepsové protismerné kladky a trochu vyšší počet opakovaní.

3. cvik: bicepsové zhyby podhmatom na Scottovej lavičke.

4. cvik: tlaky na kladke francúzskym zhybom spoza hlavy.

5. cvik: tlaky na bradlách na stroji.

6. cvik: supersérie sťahovanie kladky spoza hlavy v kombinácii s klikmi.

Český profesionálny kulturista kategórie open Tomáš Kašpar je v príprave na svoju záverečnú súťaž v aktuálnej jesennej sezóne, ktorou bude 15. 11. San Marino Pro 2015. Chce sa tam predstaviť v lepšej forme, akú mal na EVLS Prague Pro 2015 (obsadil 15. miesto) a Nordic Pro 2015 (skončil na 7. mieste). Tento ťažkotonážnik má PRO kartu len od minulého roka, profi-debut zažil doma na  EVLS Prague Pro 2014 (tiež 15. miesto) a jeho dlhodobým cieľom je dostať sa raz na vysnívanú Mr. Olympia.

Autor: Ľubomír Chochula

EXTRIFITSLOVAKIA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

 

 

Zobraziť galériu (20)