dátum: 05.11.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
K Mozolani Fitness Cupu 2015 sa vrátime teraz prostredníctvom vyjadrení prezidenta SAKFST Milana Čížeka a štátnej reprezentačnej trénerky žien a junioriek Natálie Lenártovej Revajovej.

Vyjadrenie prezidenta SAKFST Milana Čížeka

„Na nominačných pretekoch Mozolani Fitness Cup 2015 bola veľmi dobrá organizácia. Andrej robí preteky už niekoľko rokov a z tohto hľadiska som vedel, že sa nevyskytnú žiadne výrazné nedostatky. Všetko bolo plynuté a relatívne rýchle na ten veľký počet pretekárok a pretekárov. Po organizačnej stránke vládne s týmto podujatím maximálna spokojnosť. Čo sa týka športovej úrovne, reprezentantky boli vo veľmi dobrej forme. Do majstrovstiev sveta (uskutočnia sa 13. -15. 11. v Budapešti – pozn. red.) im zostáva ešte niekoľko dní. Verím, že sa dokážu zlepšiť a formu správne vyladiť. Myslím si, že aj so športovou stránkou Mozolani Fitness Cupu môžeme byť maximálne spokojní. Na MS sme nominovali jedenásť pretekárok. V kategórii physique žien je to Eva Horváthová, vo fitness Tatiana Kožuchová, v bodyfitness Stanislava Tichá, najpočetnejšie zastúpenie v nominácii má kategória bikiny fitness – Ľubica Bérešová, Erika Tarkuličová, Stanislava Prítrská, Denisa Hargašová, Valéria Marčišovská, Saskia Cakoci, Veronika Guľášová, Olívia Pohánková. Dali sme dôveru tým dievčatám, ktoré majú najlepšiu výkonnosť. Čo sa týka Sabíny Plevákovej (na Mozolani Fitness Cup sa neprihlásila a v ten deň štartovala na Olympia Amateur United Kingdom v Liverpoole – pozn. red.), zo známych dôvodov nebude v jesennej sezóne 2015 štartovať ani na MS žien, ani na MS juniorov. Verím, že nominované dievčatá budú mať na svetovom šampionáte kvalitnú formu a že pre čo najlepší výsledok urobia maximum. Do Budapešti pocestujeme v piatok 13. 11. a to v dvoch vetvách, jedna časť výpravy pôjde z Košíc, druhá z Bratislavy. Čo sa týka kategórie men's physique, chlapci musia ešte veľa na sebe pracovať. Niektorí majú stále veľké svaly a niektorí zasa žiadne svaly, pričom v tejto kategórii je na MS alebo na ME veľká konkurencia. Preto sme teraz nenominovali žiadneho physika.“

Vyjadrenie štátnej reprezentačnej trénerky Natálie Lenártovej Revajovej

„Na Mozolani Fitness Cupe vo fitness open predviedla Tatiana Kožuchová fantastickú voľnú zostavu. Myslím si, že pracujeme veľmi pekne na postave. Zlepšuje sa každým mesiacom. Túto mladú pretekárku sme po prvý raz nominovali na MS žien, ale počítame s ňou aj na MS juniorov (december). Predpokladám, že by mohla zaujať najmä krásnou symetriou a neskutočne nádherným chrbtom. V kategórii bodyfitness bola najlepšia Stanka Tichá, ktorá ma veľmi zaujímavú postavu. Je vidieť, že pracuje na svojich nedostatkoch. Tradične silnou bola kategória bikiny fitness. V kategórii do 163 cm zvíťazila Ľubica Bérešová, ktorá je veľmi talentovaná a takto by mala podľa mňa bikiny fitneska vyzerať. Strieborná Stanka Prítrská bola štandardne v dobrej forme, postupne sa zlepšuje, ona už súťaží dlhšiu dobu. Bronzová Erika Tarkuličová má potenciál, aby to nabudúce bolo ešte lepšie. V kategórii do 168 cm boli obe reprezentantky, víťazná Valéria Marčišovská i strieborná Denisa Hargašová, tradične v dobrej forme. Tretia skončila Denisa Knaperková, ktorá sa zlepšuje, ale ešte musí popracovať na spodnej časti, v ktorej za najlepšími zaostáva. Knaperková nebola nominovaná, ale mám ju hľadáčiku. V kategórii bikiny fitness nad 168 cm boli všetky tri pretekárky na medailových priečkach výkonnostne na rovnakej úrovni a je jedno, či vyhrala Olívia Pohánková (1. miesto), Saskia Cakoci (2. miesto) alebo Veronika Guľášová (3. miesto). Nominovaným fitneskám prajem, aby zvládli koncovku v príprave, aby sa nezranili, aby vyladili formu a aby na pódiu MS ukázali, čo majú natrénované.“

Nominácia SAKFST na majstrovstvá sveta žien po Mozolani Fitness Cupe 2015 TU

Výsledky kategórií fitness, bodyfitness a bikiny fitness na Mozolani Fitness Cupe 2015 TU