Magazín
ME v detskom fitness: Vyhrali sme Pohár národov, 4 tituly, 9 medailí
dátum: 28.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na majstrovstvách Európy v detskom fitness, ktoré sa 25. 10. konali v Budapešti, bola výprava SAKFST pod vedením štátnej reprezentačnej trénerky Anny Mozoláni znovu mimoriadne úspešná. Na podujatí štartovalo zo Slovenska 21 pretekárov, z nich sa 13 dostalo do finále a 9 získalo medailu. Slovensko vyhralo Pohár národov a v individuálnych kategóriách si naši pretekári vybojovali 4 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily.

Anna Mozoláni (v strede) s Pohárom národov, na druhom mieste skončila Ukrajina, tretie bolo Maďarsko.

 

Umiestenie slovenských dievčat a chlapcov na ME 2015 v detskom fitness v Budapešti:

ZLATO: Laura Marenčáková (do 7 rokov), Nelli Novodomská (10-11 rokov), Tatiana Ondrušková (12-13 rokov), Damian Korečko (chlapci do 12 rokov)

STRIEBRO: Daniela Korečková (8-9 rokov), Katarína Blašková (10-11 rokov), Denis Ambruš (chlapci 13-15 rokov)

BRONZ: Nasťa Vrábelová (12-13 rokov), Kristína Juricová (14-15 rokov)

5. miesto: Dominika Rosincová (10-11 rokov)

6. miesto: Nikol Slováková (8-9 rokov), Emma Čabyová (10-11 rokov), Anna Hepnerová (14-15 rokov)

7. miesto: Paulína Bajerlová (8-9 rokov), Andrea Nagyová (12-13 rokov)

8. miesto: Sofia Orthová (8-9 rokov), Ema Kováčová (12-13 rokov), Viktória Veselá (14-15 rokov)

10. miesto: Mária Polerecká (14-15 rokov)

11. miesto: Gréta Pročková (14-15 rokov)

13. miesto: Viktória Hrnková (8-9 rokov)

Anna Mozoláni na snímke s hlavným rozhodcom, ktorým bola Ukrajinka Natália Nazarenko-Kivikas.

 

Hodnotenie štátnej reprezentačnej trénerky SAKFST Anny Mozoláni

Slovensko malo v rozhodcovskom paneli na ME 2015 v detskom fitness svojho zástupcu. Jedným z rozhodcov bola štátna reprezentačná trénerka SAKFST Anna Mozoláni. „Vždy rozhodujem podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, som objektívna, nech vyhrá najkvalitnejší pretekár. O to viac ma hreje pri srdci, že naši reprezentanti sa tak výrazne presadili a ich kvality ocenili aj ostatní rozhodcovia. Dievčatá a chlapci výborne reprezentovali Slovensko i SAKFST, za čo sa im treba poďakovať. Vďaka ním som mohla stáť na pódiu a držať Pohár národov, v ktorom sme predstihli Ukrajinu, Maďarsko, Turecko, Česko, Poľsko. Každý športovec túži po víťazstve a je super, ak sa to podarí. Úspech každého nášho pretekára som prežívala tak, ako by som ja stála na pódiu a súťažila. Bol to veľký zážitok. Kolekcia medailí sa rozdávala v siedmich kategóriách a v štyroch stál na najvyššom stupni náš reprezentant. Latka je postavená vysoko, ale udržali sme pozície."

Kategória do 7 rokov

Anna Mozoláni: „Laura Marenčáková v kategórii do 7 rokov absolvovala premiéru na tomto podujatí. Prísť na 'Európu' po prvý raz a odísť domov so zlatou medailou, to je úžasné. Laura bola bez trémy, pekne pózovala a predviedla ukážkovú voľnú zostavu. Zaslúžene zvíťazila. Do ďalšej športovej kariéry jej to môže len pomôcť.

Kategória 8-9 rokov

Anna Mozoláni: „V kategórii 8-9 rokov štartovalo až päť našich pretekárov. Najlepšia z nich bola Daniela Korečková, ktorú dekorovali striebornou medailou. Prezentáciu mala na profesionálnej úrovni, v pózingu sa výrazne zlepšila a na medzinárodnej scéne dosiahla opäť lepšie umiestnenie ako na domácich pretekoch lepšie hodnotená Nikol Slováková. Nikol vydala zo seba maximum, ale aj napriek snahe sa jej na medzinárodnej pôde nepodarilo skončiť vo finále vyššie. Trojica Paulína Bajerlová, Sofia Orthová i Viktória Hrnková debutovali na ME a ani jedna z nich nesklamala. Paulína bola nominovaná na 'Európu' na základe pekného stvárnenia svojej zostavy, ktorá ma upútala aj dejom. Sofia bola vyvolaná v prvej vyvolávačke, bojovala o finále, ktoré jej napokon napriek veľkému úsiliu ušlo o dve miesta. Viktória v silnej konkurencii ukázala, že môže byť kandidátkou bojujúcou o reprezentačné tričko. Ako rozhodkyňa som bola s jej výkonom, ktorý predviedla na pódiu v Budapešti, spokojná. Na jej tvári bolo vidieť, že si zostavu vychutnáva."

Kategória 10-11 rokov

Anna Mozoláni: „V kategórii 10-11 rokov bola úradujúca majsterka sveta Nelli Novodomská jasnou víťazkou. Rolu favoritky zvládla bravúrne. Mala suverénny prejav, dokonalú zostavu, skvelú prezentáciu, nenapodobiteľný showmanship, čím očarila rozhodcov i divákov. Nič sa jej nedalo vytknúť ani, čo sa týka postavy i pózingu, nebolo čo riešiť... Katka Blašková má tak trochu smolu, že v jej kategórii štartuje Nelka, inak by vyhrávala ona. Táto pretekárka napreduje, zlepšuje sa a strieborná medaila jej právom patrí. Jej zostava bola naozaj nádherná. V tejto kategórii sa do finále ešte dostali Dominika Rosincová a Emma Čábyová. Dominika sa po prvý raz prebojovala na takomto podujatí do najlepšej šestky a je obdivuhodné, ako vo svojom mladom veku zabojovala o čo najlepšie umiestnenie napriek zdravotným problémom, ktoré ju sužovali v dejisku pretekov. Napriek vysokým teplotám to nevzdala a jej piate miesto má preto ešte väčšiu hodnotu. Domča má sľubný potenciál a klobúk dole, ako to všetko prekonala. O jednu priečku horšie od nej skončila Emma Čábyová, ktorá ma tento rok svojou zostavou a zlepšeným pózingom presvedčila, že môže na ME reprezentovať Slovensko."

Kategória 12-13 rokov

Anna Mozoláni: „V kategórii 12-13 rokov bola Tatiana Ondrušková perfektná. Aktuálna majsterka sveta nenechala nikoho na pochybách, kto je v tejto kategórii jednotkou. Jej zostava, prezentácia i pózing boli ako keby z učebnice detského fitness. Nasťa Vrábelová bojovala, urobila veľký progres v postave, čo jej v konečnom dôsledku pomohlo dostať sa na bronzový stupeň. Aj ďalšie dve pretekárky v tejto kategórii – Andrea Nagyová a Ema Kováčová – podali maximálny výkon. Ema si šampionát užívala a pôsobila bez akéhokoľvek stresu."

Kategória 14-15 rokov

Anna Mozoláni: „V kategórii 14-15 rokov si na bronz siahla Kristína Juricová, ktorá každý rok zaznamenáva progres. Zostavou opäť upútala, mala ju ušitú na mieru, čím bodovala u rozhodcov. Vo finále bola aj Anna Hepnerová, ktorá sa každoročne zlepšuje v postave, zdokonaľuje prezentáciu a teraz excelovala aj v zostave. Viktória Veselá bola debutantkou na 'Európe'. V zostave zaujala svojím showmanshipom a takisto prezentácia bola dobre odvedená. Chcela by som sa zastaviť pri Mery Polereckej, ktorá zostavou nezaostávala za ostatnými súťažiacimi vo svojej kategórii, ale mala silné súperky. Čo sa týka postavy, ak táto pretekárka bude mať naďalej taký dobrý prístup, potom v budúcnosti verím, že dosiahne lepšie umiestnenie, nakoľko jej symetria je neprehliadnuteľná. Grétka Pročková na ME podala čo najlepší výkon, aký mohla, ale jej problémom je zatiaľ postava. Musí popracovať na postave, ktorá ju žiaľ výsledkovo posúva nižšie."

Kategórie chlapcov

Anna Mozoláni: „V kategóriách chlapcov máme zlato i striebro. Damian Korečko (do 12 rokov) vynikal svojou zostavou i postavou. Perfektná zostava, úžasná postava. Čo viac k tomu dodať...? Bol to jeho jednoznačný triumf. Denis Ambruš ako úradujúci majster sveta to v kategórii nad 12 rokov nemal jednoduché, silným konkurentom bol chlapec z Turecka, ktorý mal veľmi peknú symetriu postavy. V zostave boli rovnocenní. Denis v celkovom hodnotení zaostal za víťazom len o chlp. Škoda, iba bod ho delil od zlata."

Záver

Anna Mozoláni: „Ktovie, ako bolo maďarským organizátorom, keďže sa až päťkrát hrala slovenská hymna, ak teda počítame aj Pohár národov, ale už by si na to za tie roky mohli aj zvyknúť. Každý, kto rozumie fitness a je objektívny, musí uznať, že slovenský detský fitness je na vynikajúcej úrovni. Systematická práca prináša ovocie, SAKFST vytvára pre tento šport dobré podmienky a je to vidieť. Po medailovej žatve na tohtoročných majstrovstvách sveta v Novom Sade, kde Slovensko s 3 zlatými a 3 striebornými medailami vyhralo Pohár národov, sme potvrdili vysoké renomé aj na majstrovstvách Európy v Budapešti. Nie je to žiadna náhoda, že sme na 'Európe' obhájili prvenstvo v Pohári národov s bilanciou 4 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily. To hovorí za všetko. Vďaka patrí každému, kto sa svojou mierou pričinil o tento skvelý úspech slovenského detského fitness na európskom šampionáte v Budapešti.“

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: Gabor Photography

 

VÝSLEDKY:

KATEGÓRIA DO 7 ROKOV

 

KATEGÓRIA 8-9 ROKOV

 

KATEGÓRIA 10-11 ROKOV

 

KATEGÓRIA 12-13 ROKOV

 

KATEGÓRIA 14-15 ROKOV

 

KATEGÓRIA CHLAPCI DO 12 ROKOV

 

KATEGÓRIA CHLAPCI 13-15 ROKOV

 

 

POHÁR NÁRODOV

Slovenský detský fitness na majstrovstvách sveta v roku 2015 v Novom Sade - TU

Slovenský detský fitness na majstrovstvách Európy v roku 2014 v Budapešti - TU

Autor: Ľubomír Chochula