Magazín
Výsledky Tatranského pohára 2015 v kulturistike a fitness
dátum: 26.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Jubilejný 35. ročník Tatranského pohára v kulturistike a fitness, ktorý sa v nedeľu 25. 10. konal v Poprade (po prvý raz v krásnej viacúčelovej modernej hale Aréna Poprad), nezostal nič dlžný svojej dobrej povesti. Pre mužov to bola nominačná súťaž na IFBB majstrovstvá sveta.

Podujatie z poverenia SAKFST zorganizoval ŠK Galaxy 2 Poprad a záštitu nad ním prevzali predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík a primátor mesta Poprad Jozef Švagerko. Súťažilo sa v kategóriách kulturistika muži, klasická kulturistika muži, bodyfitness ženy a bikiny fitness ženy. Na pretekoch štartovalo 89 športovcov, 58 žien a 31 mužov. Diváci v športovej hale (asi 1000) vytvorili účastníkom správnu kulisu. Bolo to vydarené podujatie, bol to oku lahodiaci zážitok. Slovenskí reprezentanti sa predstavili v dobrej forme. Najväčšia bitka o medaily bola v kategórii bikiny fitness, ktorá bola na Tatranskom pohári takými malými majastrovstvami Európy.

V kategórii bodyfitness open kraľovala Stanislava Tichá, ktorá mala dobrú postavu a šarm.

V kategórii klasická kulturistika do 175 cm zvíťazil v súboji slovenských reprezentantov ten starší, Andrej Varga, ktorý na strieborný stupeň odsunul juniora Erika Halašku. Treba povedať, že Varga mal formu naozaj víťaznú.

V kategórii klasická kulturistika nad 175 cm triumfoval český pretekár Boris Orava.

V kategórii bikiny fitness do 165 cm bola najlepšia obhajkyňa trofeje Stanislava Prítrská, ktorú o niekoľko minút dekorovali aj titulom absolútnej víťazky v bikinách. Až na druhom mieste skončila Sabína Pleváková, tretia prekvapujúco skončila Erika Tarkuličová a štvrtá bola Ľubica Bérešová.

V kategórii bikiny fitness nad 165 cm sa z víťazstva tešila Olívia Pohánková, striebro patrí Veronike Guľášovej, bronz si vybojovala Saskia Cakoci a na štvrtom mieste sa umiestnila minuloročná víťazka Denisa Hargašová.

V kategórii kulturistika do 85 kg vyhral junior Radoslav Filip, druhý skončil Miroslav Škadra, ktorý pôvodne ani nemal štartovať, keďže z pracovných povinností (absolvuje kurz na povýšenie na bojovom útvare v rámci ozbrojených síl SR) musel jesennú sezónu vypustiť. Bronz získal Richard Olveczki, štvrtý skončil Adam Cibuľa, ktorý sa so svojimi 65 kg nemohol rovnať s ťažšími borcami.

V kategórii kulturistika nad 85 kg nemal víťazný Peter Kováč rovnocenného súpera.  

V súboji o absolútneho víťaza 35. ročníka Tatranského pohára si to na pódiu rozdali Radoslav Filip a Peter Kováč, ktorý presvedčil rozhodcov viac, a tak vystriedal na absolútnom tróne Petra Tatarku (ten podujatie sledoval so svojou rodinkou v hľadisku). 

Najlepší súťažiaci dostali medaily, poháre, víťazi jednotlivých kategórii zinkasovali po 200 eur, absolútny víťaz ešte dostal navyše prémiu 500 eur a automatickú práčku. 

Nomináciu na MS v kulturistike a klasickej kulturistike nájdete TU

ABSOLÚTNY VÍŤAZ TATRANSKÉHO POHÁRA

1. Peter Kováč

2. Radoslav Filip

 

KULTURISTIKA NAD 85 KG

 

KULTURISTIKA DO 85 KG

 

KLASICKÁ KULTURISTIKA DO 175 CM

 

KLASICKÁ KULTURISTIKA NAD 175 CM

 

 

BIKINY FITNESS DO 165 CM

 

BIKINY FITNESS NAD 165 CM

 

ABSOLÚTNA BIKINÁRKA

1. Stanislava Prítrská

2. Olívia Pohanková

 

BODYFITNESS OPEN

Autor: Ľubomír Chochula