Magazín
Ondrejovičová chce dať dole ešte dve kilá
dátum: 03.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Reprezentantka Slovenska a SAKFST v bodyfitness Adela Ondrejovičová, ktorá žije v Trenčíne, sa nejako špeciálne nebude pripravovať na nominačnú súťaž (uskutoční sa v nedeľu 8. septembra v Trenčíne). Hlavne sa chce kvalitne pripraviť na majstrovstvá sveta žien (budú 13. až 16. septembra v Kyjeve).

Ale v Trenčíne chce samozrejme zvíťaziť. "Budem súťažiť doma, príde ma povzbudiť veľa fanúšikov a známych, o to mám väčšiu motiváciu, lebo nerada by som niekoho sklamala. Chcem sa ukázať v čo najlepšom svetle a vyhrať tak, ako sa mi podarilo v roku 2011. Formu však budem ladiť až na MS žien," poznamenala počas návštevy Mozolani Trainings Fitness Clubu v Žiline Adela Ondrejovičová.

"Momentálne mám 59 kg, ale potrebujem dať ešte dva kilogramy dole. Do tréningového procesu som zaradila dosť kardia. Snažím sa trénovať dvojfázovo, sedem dní v týždni. Štyridsaťpäťminútovú aeróbnu aktivitu mám buď ráno, alebo večer po práci, podľa toho, ako to stíham. Druhou fázou je silový tréning, po ktorom nasleduje ešte 20-minútové kardio. V mojom tréningovom splite nastala len kozmetická zmena, keď som si stredu prehodila so štvrtkom. Takže v pondelok trénujem biceps a triceps, v utorok ramená a prsia, v stredu brucho, vo štvrtok nohy, v piatok chrbát, v sobotu zadné ramená a lýtka, v nedeľu opäť nohy," uviedla pre www. mozolani.com Adela Ondrejovičová, ktorá pracuje ako osobná trénerka v jednom fitku v Dubnici.

"Toto potiahnem až do súťaže. Budem trénovať zrejme aj deň pred nominačkou a aj v nedeľu po nominačke absolvujem aspoň kardio. Pauzu si dám až na budúci týždeň. Pravdepodobne môj posledný tréning pred odletom do Kyjeva na MS budem mať vo štvrtok 12. septembra."

Aj čo sa týka stravy v tejto fáze prípravy, má Adela dostatok skúseností, aby zvládla tento proces čo najlepšie. Začala so sacharidovými vlnami a podľa toho, aká sa bude forma vyvíjať, bude v tom pokračovať. "V závere prípravy mi pomáha najmä môj priateľ a mamina, ktorá mi varí. Obom za to veľmi pekne ďakujem."

Ondrejovičová má prirodzené vysoké ambície. V máji tohto roka sa v Santa Susanne stala absolútnou juniorskou majsterkou Európy v bodyfitness nad 163 cm a na ME žien o pár dní neskôr v tom istom dejisku získala v tejto kategórii bronz. Je úradujúcou slovenskou šampiónkou v bodyfitness v kategórii žien a junioriek. Na MS žien v Kyjeve zabojuje o medailu a svoje kvality by mala potvrdiť aj na juniorských MS v Mongolsku (25. – 27. októbra v Ulanbátare).

Text a foto: Ľubomír Chochula

 

Súvisiace články

Ondrejovičová sa neobáva Antovskej

Adela: Cvičím s väčšími záťažami