Magazín
FIT KUCHYŇA 2. časť – kuracie prsia á la Viktor Vincze
dátum: 12.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
V druhej časti seriálu FIT KUCHYŇA vám slovenský reprezentant v men's physique Viktor Vincze pripraví chrumkavé kuracie prsia ochutené kari, cesnakom a kokosom. Prílohou budú cuketové rezance.

Recept

Suroviny pre štyri osoby:

600 g kuracích pŕs

2- 3 cukety

1 vaječné bielko

kokos

kari

granulovaný cesnak

iné koreniny

10 g kokosového tuku

Postup

Príprava mäsa:

Kuracie prsia umyjeme, zbavíme ich blán, šliach a zbytočného tuku. Mäso nesolíme. Prsia rozrežeme pozdĺžne na dve polovice. Na jeden tanier si dáme vaječné bielko (žĺtko v tomto recepte nevyužijeme), trochu pridáme soľ a na druhý tanier vložíme kokos, kari a granulovaný cesnak. Túto zmes premiešame. Plátky mäsa obalíme najskôr v bielku, potom v obaľovacej zmesi a vložíme na plech, ktorý však predtým vystelieme papierom na pečenie. Pečenie vo vyhriatej rúre 20 – 25 minút na 200 stupňoch, ale po 10 minútach plátky mäsa otočíme na druhú stranu.

Príprava prílohy:

Cuketu umyjeme, odkrojíme z nej konce a trochu v strede si ju nakrojíme, potom škrabkou na koreňovú zeleninu robíme rezance. Na zohriatu panvicu vložíme kokosový tuk, pridáme na hrubšie nakrájaný cesnak a orestujeme ho. Následne pridáme cuketové rezance, ktoré za občasného miešania dusíme 10 minút, kým nestratia na objeme. Počas prípravy môžeme rezance dochutiť (soľ, čili, korenie a sézam).

Toto jedlo je vhodné aj do diéty! Kuracie prsia majú menej tuku a sú zdrojom kvalitných bielkovín, cuketa je zdravá a má sedemkrát menej kalórií ako bezvaječné cestoviny.

Dobrú chuť!

www.mozolani.com