Magazín
MOZOLANI FITNESS CUP: Na pódiu uvidíte aj víťazky Olympia Amateur
dátum: 06.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na pripravovanom podujatí Mozolani Fitness Cup 2015, ktorý sa z poverenia Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboja (SAKFST) uskutoční v sobotu 31. 10. v športovej hale Rosinky v Žiline (štart finále o 15.30 h), bude veľmi kvalitné štartové pole v kategóriách fitness, bodyfitness, bikiny fitness ženy a physique muži, keďže pôjde o nominačnú súťaž na majstrovstvá sveta. Okrem iného sa divákom predstavia na pódiu aj tri čerstvé víťazky amatérskej Olympie.

MOZOLANI FITNESS CUP 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Tetras

Partneri: SAKFST, UNCS, Extrifit, Amix, Scitec Nutrition, Hi Tec Nutrition, Vision, Aloxxi, Inter-Vion, SUAR, Kvety Vera, J. J. Darboven, MZ Wood

Mediálni partneri: sport.sk, Eastlabs.sk, ronnie.cz, Muscle&Fitness, Svět kulturistiky, team-andro.com

Na Olympia Amateur Europe 2015 (2. a 3. 10.) v pražskej Tipsport aréne sa zo zlatej medaily tešili slovenské reprezentantky Ľubica Bérešová (bikiny fitness do 163 cm), Denisa Hargašová (bikiny fitness do 166 cm) a Veronika Guľášová (bikiny fitness do 172 cm), strieborné medaily získali Sabína Pleváková (bikiny fitness do 163 cm) a Saskia Cakoci (bikiny fitness do 172 cm), bronz vybojovala Tatiana Kožuchová (fitness nad 163 cm).

Veronika Guľášová na margo svojho triumfu v Prahe povedala: „Zlato vo svojej kategórii! Nemôžem tomu stále uveriť. V superfinále som po prvý raz vo svojom živote bojovala o pro kartu. Absolútne víťazstvo v bikiny fitness putovalo na Ukrajinu. Som šťastná, že som mohla stať na pódiu Olympia Amateur Europe 2015 a zažiť skvelý víkend, na ktorý ešte budem dlho spomínať. Veľmi som túžila po zlate, no ani v sne mi nenapadlo, že to príde priamo na amatérskej Olympii. Som šťastná a ďakujem všetkým za podporu, povzbudzujúce slová či priania, ktoré ma veľmi motivujú na ceste za svojimi snami. Slzy šťastia sa mi tlačia do očí...“

Medailistky amatérskej Olympie, ale nielen ony, určite budú bojovať o cenné kovy aj na Mozolani Fitness Cupe 2015 v Žiline. Na druhom ročníku tohto podujatia sa zúčastní kompletná slovenská špička, zapojená do prípravy v jesennej sezóne. V ženských kategóriách fanúšikovia uvidia na pódiu všetky členky reprezentačného kádra. Slovensko je vo fitness odvetviach svetovou veľmocou, preto sa diváci majú na čo tešiť. Naozajstnú pastvu pre oči môžu fanúšikovia očakávať v kategórii bikiny fitness, ktorá bude prešpikovaná sexi telami.

Ambíciu štartovať na MS má minimálne štrnásť krásnych bikinárok – Sabína Pleváková (zlato na ME 2015 medzi ženami a medzi juniorkami absolútny titul), Iveta Kuglerová, Lucia Kodadová, Ľubica Bérešová (striebro na ME 2015), Stanislava Prítrská (bronz na ME 2015 a striebro v kategórii masters), Michaela Brutenič (vlani bronz na MS), Erika Tarkuličová, Denisa Hargašová (zlato na ME 2015 a vlani striebro na MS), Timea Trajteľová (zlato na ME 2015 medzi juniorkami), Martina Sedlárová, Valéria Marčišovská (striebro na ME 2015), Olívia Čambalová, Saskia Cakoci a Olívia Pohanková (bronz na ME 2015 a vlani striebro na MS).

Nominačný súboj o miestenky na MS bude veľmi zaujímavý. Ale to nebude všetko. Punc atraktívnosti dodá súťaži znovu aj kategória physique muži, ktorá vlani práve v Žiline mala súťažnú premiéru na Slovensku, a tohto roku by mali byť borci ešte o čosi lepší. Nenechajte si ujsť súboje o nomináciu na svetový šampionát, bude to skutočný zážitok, bude to športový festival, bude to defilé krásy a pekných postáv. Oplatí sa prísť a vidieť to všetko naživo!

Súťažné kategórie:

Fitness ženy

- kategória open

Bodyfitness ženy

- kategória do 163 cm

- kategória nad 163 cm

Bikiny fitness ženy

- kategória do 163 cm

- kategória do 168 cm

- kategória nad 168 cm

Physique muži

- kategória do 178 cm

- kategória do 183 cm

- kategória nad 183 cm

Keďže sa očakáva veľký záujem fanúšikov a kapacita haly má hraničné limity, kúpte si vstupenky s dostatočným predstihom a buďte bez stresu.

VSTUPENKY pre divákov: Mozolani Fitness Cup 2015 TU

PROPOZÍCIE o súťaži: Mozolani Fitness Cup 2015 TU

PRIHLÁŠKY pre pretekárov: Mozolani Fitness Cup 2015 TU

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: ronnie.cz