Magazín
Dobos Majerníková pred EVLS Pro Prague: Ružové okuliare si nedávam
dátum: 02.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská prefesionálka v kategórii Pro Bikini Jana Majerníková absolvovala v roku 2015 zatiaľ jednu súťaž, ktorou boli 31. mája preteky Wings Of Strength Puerto Rico Pro v San Juane. Zajtra sa v Prahe (Tipsport aréna) postaví na súťažné pódium v tomto roku po druhý raz, zúčastní sa podujatia EVLS Pro Prague 2015.

Ako si nám pred štyrmi mesiacmi povedala, tvojou prioritou bude jesenná sezóna, ale čo ti tá súťaž v Portoriku, kde si sa neprebojovala do top 15, dala?

Do Portorika som išla aj kvôli súťaži, aj kvôli foteniu, na ktoré som bola pozvaná zo strany Maja Čambala, kde nás fotil Josef Adlt a potom nám vyšiel plagát v Muscle&Fitness. Mohla som si v Portoriku porovnať formy z predchádzajúceho obdobia a otestovať sa medzi súperkami po svojej súťažnej pauze, lebo jeseň 2014 som vynechala. Myslím si, že mi to prospelo, aj keď mi trochu vyčítali, že som tam mala trochu viac svalovej hmoty, ale mne sa práve toto páči. Na druhej strane, mám pocit, že trend v bikinách sa vracia naspäť do viac subtílnejších, nie až tak vyrysovaných postáv. Keď som vyšla na stage, tak môj manžel Ákos, ale aj Majo hovorili, že som bola úplne niekde inde. Že to bolo dosť tvrdé a vysekané. Pred súťažou v Portoriku som nemala veľké oči, dokonca som mala taký pocit, že to bude zasa delené 16. miesto. Všetci vieme, aké je to v Amerike súťažiť a ja som tam zatiaľ veľa nesúťažila. Mne to dalo hlavne ten môj posun. Zlepšila som si to, čo som chcela – zadnú časť. Zadok je tvrdší, nohy sú lepšie a teraz musím pracovať zasa na tom, aby tie nohy boli subtílnejšie. To je ďalšia výzva pre mňa. Na jesenných súťažiach túto výzvu nestihnem pre krátkosť času naplniť.

 

Tvoja forma v Prahe bude iná ako v Portoriku?

Neviem. Nechcem prestať cvičiť nohy, nechcem byť mäkká. Päť rokov som dávala do toho všetko svoje úsilie, boli to tvrdé tréningy i diéty, počas ktorých som išla len na rybách. No a teraz mám prestať cvičiť nohy? To je nemožné. V príprave na EVLS Pro Prague som sa zamerala viac na kardio a na vypaľovacie tréningy, ale až v sobotu na pódiu sa uvidí, či nohy budem mať tenšie. Nemyslím si to, lebo svaly sa mi na nohách držia a bude treba viac času, aby sa docielil ten zámer.

 

Koľko vážiš?

Ja sa nevážim, ale sa meriam krajčírskym metrom a tam vidím tie posuny. Váhu až tak neriešim. Mňa váženie totiž dosť demotivuje. Vždy som bola ťažšia. Keď mi niekto povie, že váži 55 alebo 50 kg, tak si povzdychnem: pane bože, ako je možné, že ja mimo sezónu môžem vážiť 68 kg...

 

Ako si trénovala na Prahu?

Niekedy som trénovala až trojfázovo. Ráno som si dala 40-minútové kardio, potom bol silový tréning a večer som mala ešte bicykel, ktorý som zasa do jesennej prípravy zaradila, keďže predtým som ho až tak veľmi nerobila. Mám veľmi rada ťažké kardio, napríklad do schodov. Mňa bicykel nebaví, ale prispôsobila som sa, lebo na bicykli sa vraj odpaľujú nohy. Sem-tam som si dala šprinty. V podstate som išla troj setky minimálne po 50 opakovaní. Teraz v nedeľu (27. 9.) som posledný krát cvičila nohy, doteraz mám svalovicu a nohy mi ešte vypúšťajú vodu. Mne nohy totiž veľmi držia vodu a ja to naozaj budem vedieť až v sobotu, čo je možné odtiecť. Sama som zvedavá. Centimetrovo som zatiaľ na tom takisto ako v Portoriku, ale manželovi sa tie moje nohy zdajú opticky tenšie. V podstate som nedala nohám celú prípravu si oddýchnuť, až sa toho bojím, ako to dopadne... Môj tréningový split bol 6+1, ale aj vo voľnom dni som si niekedy dala bicykel. Myslím si, že formu mám, aj sa tak cítim, a ak mi znovu vytknú, že som moc svalnatá, tak to budem riešiť až potom.

 

Strava?

Posledné dva týždne nulkujem, idem na rybe, zeleninu nepočítam ako sacharidy, akurát, keď som cítila, že potrebujem nejaké sacharidy, dala som si trochu ryže, maximálne 50 g sacharidov. Keď bolo treba, tak som čerpala energiu z tukov a dala som si za hrsť mandlí. Môj denný príjem bielkovín bol 2 g na 1 kg telesnej hmotnosti, v závere prípravy len polovica.

 

Ambície?

Smejem sa, že na EVLS Pro Prague budem do počtu. Na týchto pretekoch sa predstaví niekoľko Rusiek, Ukrajiniek, v štartovej listine je aj domáca Vladka Krásová. Všetko nechávam na osud a šťastie. Keď sa zmestím do top 10, hoci nás bude štartovať len 15, budem sa tešiť. Medzi profíčkami už ružové okuliare nenosím...

 

Tvoj ďalší program?

Prihlásila som sa na Nordic Pro v Lahti (11. 10.), rada by som štartovala aj na súťaži v Petrohrade (7. 11.) a San Marine (14. 11.). Uvažovala som aj nad pretekmi v USA, ale bolo by to náročné z viacerých stránok, a tak na jeseň budem súťažiť iba v Európe.

Autor: Ľubomír Chochula