Magazín
Rozhovor s klasikom Andrejom Vargom o príprave a cieľoch
dátum: 01.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Klasický kulturista Andrej Varga vyzeral na reprezentačnom zraze SAKFST (26. 9.) dobre. Po skončení zrazu absolvoval vo Fitness Dynamik v L. Mikuláši ľahší tréning a potom nám bol k dispozícii.

Bol si najlepší klasický kulturista na zraze...

Momentálne mám 85 kg, na súťaži sa potrebujem zmestiť do 79 kg, ale je to v pohode, lebo keď odvodním, robí mi to 3-4 kg podľa toho, ako dlho nepijem vodu. Reprezentačný tréner hovoril každému, boli sme tam všetci spolu, aby každý zapracoval na prezentácii. Ku mne nemal nejaké výhrady. Povedal, že sa vidíme na nominačných pretekoch v Poprade (Tatranský pohár, 25. 10.).

 

Ako strieborný medailista ME 2015 v kategórii klasická kulturistika muži do 175 cm si už nízke ciele ani dávať nemôžeš.

Základom je, nominovať sa na majstrovstvá sveta. 'Svet' je ťažší ako 'Európa', je tam väčšia konkurencia, sú tam pretekári aj z iných kontinentov. V mojej kategórii býva okolo 30 účastníkov. Záleží na tom, kto všetko sa pripravuje, ako a kedy. Teraz je dosť amatérskych súťaži, Arnold Classic Europe a Olympia Amateur Europe, veľa súťažiach sa pripravilo na tieto preteky. Určite sa niekedy tých podujatí zúčastním tiež, ale aktuálne sú mojou prioritou majstrovstvá sveta a na jar to boli majstrovstvá Európy. Ostatné sú iba doplnkové, ako taká prestíž, ako dajme-tomu, keď som bol na Európskych hrách v Baku. V Baku bolo super, boli to historicky prvé EH. Bol som rád, že som sa ich mohol zúčastniť. Opakujem, Arnold a Olympiu určite niekedy skúsim, ale teraz moja forma smeruje na MS. Na 'svete' chcem mať stopercentnú formu a to by som nedosiahol, keby som štartoval cca mesiac pred MS na spomínaných pretekoch alebo na jedných z nich.

Jednu medailu zo 'sveta' už máš...

Bol som niekoľkokrát na MS, mojim najlepším výsledkom na MS bolo 2. miesto v roku 2010, čiže mám päť medailí z majstrovstiev Slovenska, dve z ME a jednu z MS. Striebro zo 'sveta' je môj najväčší športový úspech, ale cením si napríklad aj môj výsledok na Grand Prix Trnava 2010. Boli to nominačné preteky, kde som súťažil v športovej kulturistike a stál som na pódiu s Igorom Kočišom. Vtedy som bol tretí, Igor to vyhral a Hlinka bol druhý. Bolo to super, lebo ako klasik som uspel aj v športovej kulturistike.

 

Do športovej kulturistiky ťa neláka prestúpiť?

Neláka, lebo na športovú kulturistiku treba mať viac kíl, viac svalovej hmoty, tým pádom by ma to zasa zbrzdilo, spomalilo. Nejde iba o to, aby som nabral svaly a bol veľký, ale aby som bol hustý, tvrdý a kvalitný. Na to treba nejaký rok-dva, aby sa to spevnilo, skvalitnilo. Klasika ma viac láka, berie sa tam pomer výška a váha, postavy sú krajšie, symetrickejšie, je to estetickejšie.

Rozpíš nám svoj tréningový plán...

Trénujem dvojfázovo. Silový tréning si delím na ranný a večerný. V pondelok mám ráno kvadricepsy a večer hamstringy plus lýtka, v utorok mám ramená plus brucho, večer biceps a triceps, v stredu mám ráno hrudník a večer chrbát hrúbka, vo štvrtok mám zasa kvadricepsy a večer hamstringy s lýtkami, v piatok mám ráno hrudník, chrbát šírka a večer ramená, biceps, brucho, v sobotu ráno mám chrbát plus triceps a večer mám voľno. Nedeľa je voľný deň. Kardio mám po každom silovom tréningu, lebo som v klasike a musím sa zmestiť do váhového limitu. Posledný týždeň bude rozhodujúci, aby som formu načasoval správne, aby som to vedel nacukriť, vypáliť glykogén, odstrániť vodu a poriadne to napumpovať, aby to tam bolo. Ide hlavne o hustotu a tvrdosť, tá sa robí tvrdým dvojfázovým tréningom a diétou. Diétujem kvázi už od novembra. Keď sa nominujem na 'svet', bude to už moja piata súťaž tento rok. Idem na rybách od toho novembra. Snažím sa precítiť sval, dbám na techniku pri cvičení.

Ako vyzerá tvoja strava?

Bielkoviny čerpám iba z rýb, momentálne je to kilo tilapie denne. Keď si jedlo urobím sám, nie je to také chutné, ako keď ho urobí moja priateľka, ktorá je tolerantná a vo všetkom ma podporuje, za čo jej veľmi ďakujem. Čo sa týka sacharidov, jem pukancové chleby, jeden deň mám jeden celý balíček pukancových chlebov, na druhý deň je to polovica z toho množstva. A zasa sa to opakuje, jeden deň celý a na druhý deň polovica. Jedávam veľa zeleniny, cuketu, brokolicu, hlavkový šalát, uhorky, karfiól. Čo sa týka doplnkov, užívam doplnky tak ako každý, veľa aminokyselín, beceačiek, glutamín, predtréningovka a kvalitný proteín, ktorý si dávam po tréningu.

Autor: Ľubomír Chochula