Magazín
Pleváková skúsila HIIT a pomohlo jej to
dátum: 02.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Sabína Pleváková chce byť v nedeľu 8. septembra na nominačnej súťaži v Trenčíne v čo najlepšej forme. Aktuálna slovenská šampiónka v kategórii žien a juniorská majsterka Európy v bikiny fitness robí pre to maximum.

Keď bola Sabína Pleváková 23. augusta v Mozolani Trainings Fitness Clube v Žiline, kde cvičila chrbát, mala trochu obavu, či všetko zvládne, lebo v príprave ju zabrzdila choroba. Vtedy nebola so sebou spokojná, ale necelý týždeň pred nominačkou má už lepšiu náladu. Zmenila tréningy i kardio. Vyskúšala si HIIT (High Intensity Interval Training), čiže účinné intenzívne kardio. Intervalový tréning s vysokou intenzitou, striedaním maximálnej a nižšej záťaže ju správne naštartoval.   

"Myslím si, že mi to pomohlo, lebo moje telo už bolo zvyknuté na určitý spôsob cvičenia a teraz to spravilo veľkú zmenu. Zatiaľ som spokojná. Uvidím, ako budem pripravená v nedeľu, konkurencia bude silná, ale dúfam, že sa mi podarí byť v dobrej forme. Nikde človek nevie, ako to dopadne, či správne zacukrujem a odvodním..."

Cieľom Plevákovej je nominovať sa na majstrovstvá sveta žien (13. až 16. septembra v Kyjeve). Bol by to jej debut na seniorských MS. "Nemám čo stratiť, ak mi to náhodou nevyjde a nenonimujem sa, budem mať mesiac na to, aby som sa dobre pripravila na juniorskú nominačnú súťaž (5. októbra v Dubnici) a na juniorské majstrovstvá sveta (25. až 27. októbra v Ulanbátare)."

Sabína Pleváková má ešte len 20 rokov, vlani získala bronz na juniorských majstrovstvách sveta v Budapešti a tohto roku vyhrala juniorské i ženské majstrovstvá Slovenska a na triumfovala aj na juniorskom európskom  šampionáte v Santa Susanne.

Text a foto: Ľubomír Chochula

 

Súvisiace články

Tréning nôh talentovanej Plevákovej

Mám rada silový i vypaľovací tréning

Túžba po medaile v Mongolsku