Magazín
Kováč sa pripravuje na debut na MS, s formou je zatiaľ spokojný
dátum: 29.09.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Bronzový medailista minuloročných majstrovstiev Európy v kategórii kulturistika muži do 95 kg v Santa Susanne Peter Kováč bol pred pár dňami na reprezentačnom zraze SAKFST, ktorý sa konal 26. 9. vo Fitness Dynamik v L. Mikuláši, hodnotený dobre. Jeho súčasná forma bola vzhľadom na čas zostávajúci do nominačných pretekov sľubná.

Peter Kováč v jesennej príprave neponecháva nič na náhodu. Má pred sebou jasný cieľ a ide si za ním. „S formou som spokojný, keďže je ešte kopu týždňov do pretekov. Oproti minulému zrazu (bol 29. 8. v Žiline) som sa zlepšil. Hmotnosť mi klesla o dve kilá, momentálne mám 98,5 kg. Ale samozrejme, stále je treba na niečom pracovať. Musím doladiť chrbát, ten je slabý na hĺbku, ďalej zadok, hamstringy, celkovo treba zlepšiť kvalitu. Budem cvičiť väčší počet opakovaní a vypaľovať to, budú to intenzívne tréningy. Teraz začínam trénovať dvojfázovo po 30 minút. Svalové partie, ktoré mám určené v rámci jedného tréningového dňa, napríklad hrudník, biceps a brucho, si rozdelím do dvoch častí, na raňajší a večerný silový tréning. To mi viac vyhovuje. Dokopy budem cvičiť denne hodinu, ale rozdelím si to na dve tréningové polhodinové dávky. Po každom tréningu zaradím ešte 10 – 15 minútové kardio. Druhý deň sú to chrbát a hamstringy, ráno odcvičím chrbát a večer hamstringy, tretí deň si rozdelím partie podľa toho, ako sa budem cítiť, prípadne si doprajem voľno alebo si dám len 15-minútové kardio. Celé telo odcvičím do štyroch dní, voľno si vyberám podľa pocitu, niekedy cvičím päť dní v kuse, potom mám deň až dva voľno, ale je to, ako som spomínal, na základe pocitu. Nedodržujem žiadny presný program. Čo sa týka stravy, jem pravidelne približne 30 až 40 g bielkovín každé tri hodiny, sacharidy si nevážim, idem podľa pocitov, niekedy si nedám nič, niekedy ryžu, jem veľa zeleniny (paradajky, paprika a pod.). Keď si dám kvantum zeleniny, tak mi to ako príloha niekedy stačí a vtedy idem bez ryže. Z bielkovín uprednostňujem mäso a tvaroh. Dôležitá je strava, kvalitný tréning a dostatočný spánok. V tejto príprave som oproti tým predošlým nezmenil skoro nič, ale lepšie sa cítim, oddýchol som si a aj tým je to spôsobené, že moja forma je o niečo lepšia ako vlani. Dúfam, že sa forma ešte zlepší a bude to kvalitnejšie ako vlani na súťaži.“

Prvou súťažou Petra Kováča v aktuálnej jesennej sezóne bude nominačný Tatranský pohár v Poprade (25. 10.), kde sa rozhodne, kto bude Slovensko reprezentovať na majstrovstvách sveta v kulturistike a klasickej kulturistike, ktoré sa uskutočnia v španielskom Benidorme (6. - 9. 11).

„Arnold Classic Europe a Olympia Amateur Europe boli síce lákadlom, ale neprihlásil som sa na tieto preteky. Rozhodol som sa totiž zamerať na jeden vrchol – na majstrovstvá sveta. Uvidím, akú budem mať hmotnosť, ale to budem riešiť neskôr, možno až v deň váženia, keď prídeme do Španielska, či sa to bude sťahovať alebo ostanem v deväťdesiatpäťke. Momentálne si hlavu nelámem, či by som na MS súťažil v kategórii do 95 kg alebo do 90 kg. Samozrejme, najskôr sa treba nominovať na 'svet' a urobím všetko pre to, aby sa mi to v Poprade podarilo. Keby som sa ako debutant na majstrovstvách sveta prebojoval do finále, bol by som rád, s takým výsledkom by som bol spokojný. Každé lepšie umiestnenie vo finále pri mojom prvom štarte na MS by ma potešilo ešte viac,“ dodal Peter Kováč, ktorého kulturistika stále baví a je pre neho zároveň koníčkom.

Autor: Ľubomír Chochula

 

Ďalšie fotky Petra Kováča na reprezentačnom zraze (26. 9.) v L. Mikuláši:

Zobraziť galériu (7)