Magazín
Rozhovor s Adelou po návrate z Figure Olympia, kde zdolala 14 súperiek!
dátum: 24.09.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenskú profesionálku Adelu Ondrejovičovú sme pár hodín po návrate domov z Las Vegas, kde na Figure Olympia 2015 zdolala 14 súperiek, postúpila do top 15 a obsadila celkové 14. miesto, vyspovedali, aby sa vrátila k svojmu úspešnému vystúpeniu na tomto prestížnom podujatí.

Ako hodnotíš svoju premiérovu účasť na Figure Olympia v Las Vegas?

Obávala som sa toho, že ma rozhodcovia odsunú na zadnejšie priečky, čo sa našťastie nestalo. Semifinále som trochu nezvládla, keďže som moc sťahovala vodu a mala som asi málo sacharidov, prišlo mi zle v rozcvičovni, takže ani neviem, ako som to odpózovala. Potom mi vraveli, že som strašne rýchlo išla na pódium... Myslím si, že som to trochu pokazila, mala som aj zlý náter, keďže som dala na farbu olej a farba sa mi začala rozpíjať. Vo finále som to trochu napravila, ale to sa už asi nehodnotilo. Možno by mi to o jednu až dve priečky nahor mohlo pomôcť, možno nie, to neviem, ale určite som šťastná, že som sa prebojovala do top 15, ako som chcela. Som rada, že som na 14. mieste a predstihla som pretekárky, ktoré som ani nečakala, že ich porazím.

 

Mala si na Olympii životnú formu?

Neviem, ťažko povedať. Nohy mi trochu zadržiavali vodu. Neviem, či to bolo spôsobené lietadlom, lebo doma som mala lepšiu formu, čo sa týka nôh, alebo to bolo spôsobené celkovou únavou. V Las Vegas som vôbec nemohla spať. Spala som maximálne tri hodiny v kuse, potom som sa budila, telo bolo unavené. Ako som spomínala, v semifinále mi bolo dosť ťažko, bolo mi na odpadnutie. Po semifinále som sa trochu napila aj najedla, lebo do finále by som už zrejme nevydržala, keďže som bola unavená, nevyspatá, jedno s druhým... Bolo to dosť náročné. Dúfam, že toto nebola moja posledná Olympia v kariére. Dúfam, že si to zopakujem a že nabudúce dosiahnem lepšie umiestnenie ako teraz. Musím zmeniť pár vecí. Už viem asi ako na to, tak uvidíme...

 

Niekoľko dní pred odletom do Ameriky ťa trápilo natrhnuté brucho. Mohlo toto ovplyvniť tvoj výsledok?

Skôr nie, momentálne ma to nejako nebolí ani neobmedzuje. Ale ešte sa mi to nezrástlo, mám to tam stále, preto budem musieť ísť na nejaké sono vyšetrenie, keďže pred odletom som to nestihla. Uvidíme, ako dopadne to vyšetrenie, čo to vlastne bude. Myslím si, že to nie je v takom štádiu, že by bolo treba ísť po jesennej sezóne na operáciu, ale ak to bude nevyhnutné, tak pôjdem.

Čo hovoríš na víťazku tvojej kategórie Latoryu Watts?

Mne sa veľmi páčila Candice Lewis, ktorá bola na 3. mieste. Páčila sa mi aj pretekárka, ktorá skončila ôsma (Cydney Gillon). Víťazka bola taktiež veľmi dobre pripravená, bola veľmi milá, pekná. Najviac ma však očarila, ako som spomínala, Candice.

 

Aj si sa so svojimi súperkami v zákulisí porozprávala?

Prehodila som s nimi pár slov, hlavne vo finále, to už bolo lepšie, ale v semifinále som sa s nimi moc nerozprávala, keďže som sa s nimi nepoznala.

 

Bol to iný pocit vystúpiť na pódium Olympie v porovnaní s inými pretekmi?

Keď som bola v zákulisí, až tak mi to neprišlo, že som na Olympii. Brala som to tak ako každú súťaž. Snažila som sa to čo najlepšie zvládnuť, ale vo finále to už bolo veľkolepé, vtedy som pocítila ten skvelý pocit, že som na Olympii. V Las Vegas sa mi veľmi páčilo. Prvýkrát som bola v USA. Je to iné ako v Európe. Aj súťaž bola iná ako na starom kontinente, aj pretekárky boli trochu ináč pripravené ako v Európe, takže do budúcna už budem vedieť, ako sa mám pripraviť.

 

Keby sa dal čas vrátiť späť, zmenila by si niečo v príprave?

Určite. Nesnažila by som sa mať tak málo tuku, ako som mala. Moje súperky mali plnšie tvary, neboli také stiahnuté z vody, mali guľatejšie tvary. Ja som bola moc stiahnutá, čo si myslím, že bolo na škodu. V príprave som robila veľa kardio...

Svoju druhú profesionálnu sezónu ešte nekončíš, čaká ťa Nordic Pro v Lahti (10. - 11. 10.) a San Marino Pro (14. - 15. 11.). Už si v tréningu?

Keďže o dva týždne odchádzam do Fínska, nemám nejaký priestor na oddych. Včera som absolvovala prvý tréning po návrate z USA, ale ešte to bolo také light, lebo domov som prišla v noci a spať som išla až o 3. h ráno. Dnes však už začínam dvojfázovo trénovať naplno. Tieto dve súťaže sú v Európe, kde je iný trend ako v Amerike.

 

Lahti je pre teba špecifické, práve tam si si vlani víťazstvom medzi amatérkami na Nicole Wilkins Fitness Championships vybojovala pro kartu. Teraz na Nordic Pro pôjde aj o priamy postup na Figure Olympia 2016 a o body do rebríčka...

Nezamýšľam sa takto nad tým. Na súťaž sa pripravím najlepšie, ako viem. Neviem, aká tam bude konkurencia, aké súperky budem mať, nebudem to skúmať. Nechám sa prekvapiť. Náhodne na facebooku som objavila, že do Lahti sa pripravuje aj Elena Kirshchina, pre ktorú to bude prvá profi-súťaž. Doteraz som sa s ňou nestrela, ona medzi amatérkami štartovala vo vyššej kategórii, ale bude to celkom ťažká súperka.

Autor: Ľubomír Chochula